Zamknij
REKLAMA

Plac Piastowski 17. Remont elewacji po 40 latach

07.07, 14.09.2016 was
Skomentuj
REKLAMA

Budynek przy pl. Piastowskim 17 był ostatni raz remontowany w latach 70. minionego stulecia. – Na ubytki w sztukaterii wtedy nie zwracano uwagi. Ale tym razem się to nie powtórzyło – zapewnia Rafał Chrostowski. Jego firma przeprowadziła prace remontowe szybko i dokładnie. Sztukateria na elewacji kamienicy z końca XIX stulecia wygląda jak nowa, a remont, który objął nie tylko elewację frontową, ale także oficyny, trwał tylko półtora miesiąca. Firma ?Akant? niedawno wykonała remont elewacji budynku przy pl. Piastowskim 11.

Właściciele obydwu kamienic zdziwili się, kiedy ich zapytaliśmy, czy dostali nakaz remontu. To pewnego rodzaju prawidłowość. Taką samą reakcję wywołało to pytanie, gdy zadaliśmy je w prywatnej kamienicy przy końcu ul. Długiej. Po prostu, prywatni właściciele sami podejmują decyzję o tym, czy i kiedy zdecydują się na przeprowadzenie remontu budynku.

Z orzecznictwa sądowego wynika, że można uznać kamienicę z opadającym tynkiem i złuszczającą się farbą za szpecącą otoczenie w rozumieniu art. 66 ust. 1 pkt 4 Prawa budowlanego, o ile pozostałe kamienice w sąsiedztwie są zadbane i estetyczne.

(was)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%