Zamknij
REKLAMA

Ryszard Petru: Trzeba obalić ten rząd i zacząć od bardzo głębokiej depisyzacji

22:50, 16.02.2017 | ech
Skomentuj
REKLAMA

Ryszard Petru przemawiając do około stu zwolenników .Nowoczesnej w karykaturalnych barwach przedstawił sytuację w Polsce po ponadrocznych rządach Prawa i Sprawiedliwości. Lider opozycji odmalował stan państwa, w którym demokratyczne procedury zostały przez rządzących rozmontowane, a prawo ustępuje przed nową ideologią. – Mogą być sytuacje, kiedy wola narodu jest ważniejsza. Naród to suweren. A suweren to Kaczyński – mówił Petru. – Oni mają takie myślenie. My się śmiejemy z tego, ale oni tak myślą – stwierdził i od razu skorygował twierdzenie: – I najgorsze jest to, że oni mogą w to wierzyć. To powoduje, że tym bardziej to robią – stwierdził.

- Po co jest parlament? – spytał zebranych i wyjaśnił: – My jesteśmy w parlamencie. Jesteśmy partią, która ma 31 posłów. Na 460. Przyznam, próbowaliśmy parę razy przegłosować PiS, ale się nam nie udało. Mamy mniej posłów niż PiS – wyjaśnił przyczynę niepowodzeń. – Często ludzie oczekują, że: zablokujcie ich w parlamencie! Formalnie rzecz biorąc, jako opozycja mamy mniej głosów niż PiS. Żałuję, że tak jest, ale tak jest, po prostu – wskazał przyczyny przegranych głosowań.

- Kiedy oni mówią, że naród jest ponad prawem, to znaczy de facto, że oni wszystko mogą. Jak można zareklamować Polskę za granicą i takie teksty walić? To mówił wicepremier rządu – twierdził i takie oświadczenia rządzących uznał jako fatalne dla kształtowania opinii o Polsce za granicą. Przestrzegał, że wywołują one niepewność wśród zagranicznych inwestorów.

- Tak naprawdę, trzeba ich zatrzymać, obalić ten rząd i zacząć oczywiście od depisyzacji. Co to jest depisyzacja? To jest taka formuła, która oznaczałaby, że musimy bardzo szybko przywrócić normalne funkcjonowanie podstawowych elementów państwa. Żeby państwo zaczęło normalnie funkcjonować, a potem musimy przejść do reformowania, bo to nie jest tak, że Polska przed PiS-em była fantastycznym krajem, który mlekiem i miodem płynął. Natomiast trzeba zacząć od bardzo głębokiej depisyzacji – podkreślił raz jeszcze najważniejsze zadanie do wykonania.

Zdaniem Ryszarda Petru rządy PiS mogą przynieść katastrofalne skutki. – Polska będzie nie do poznania, gdyby oni mieli – przepraszam, że to powiem – rządzić kolejne cztery lata. Bo to jest całe osiem lat wtedy. To można człowieka zmienić – wskazał na najbardziej niepożądane konsekwencje.

Ryszard Petru wyraźnie nawiązując do komunistycznej ideologii i praktyki, która wyhodowała homo sovieticusa przypisywał PiS te same metody. – Metody jakie używa tamta strona? Manipulacja, propaganda, agresja, pogarda – wyliczał lider .Nowoczesnej i przypomniał nadany w audycji Studio Polska w TVP Info program poświęcony manipulacji, w którym prowadzący ogłosił, że Ryszard P. został aresztowany za szpiegostwo na rzecz Rosji. – Co się może jeszcze wydarzyć w kampanii wyborczej, jeżeli teraz aresztują mnie w formie newsa, który jest nieprawdziwy? Tego się poważnie boję. Obstawiałbym jednak, że mogą naprawdę aresztować – nie chodzi o moją skromną osobę – w kampanii wyborczej. Aresztują, potem wypuszczą. Co było z Piniorem, prawda? – wskazywał na zagrożenia dla opozycyjnych polityków.

- Oni zrobią wszystko, żeby nie oddać tej władzy, dlatego że mają już odciski palców pozostawione w wielu miejscach. Mówię o prokuraturze, mówię o Macierewiczu, mówię o misiewiczach. Tego jest bardzo dużo – stwierdził tajemniczo i dość metaforycznie.

- Oni nie dostali 50%. Oni dostali mniej. Chcą zapewnić sobie stałe poparcie. Tak jak to się wydarzyło na Węgrzech. I żeby to zrobić, chcą stworzyć nowego człowieka – nawiązał ponownie do leninowskich praktyk i wskazał na metody, przy pomocy których poparcie dla rządzących powinno rosnąć. – Propaganda wkoło powtarzana, nowa edukacja, nowe programy w szkole, specjalne filmy. To nie państwa ma ukształtować, tylko młodych ludzi, którzy chodzą i uczą się w szkołach. To jest możliwe, że zindoktrynują na PiS i to będzie nowy człowiek – wskazał na cele propagandy PiS.

Ryszard Petru zatroskany był rolą, jaką w tych politycznych procesach i wykuwaniu “nowego człowieka” odgrywa Kościół katolicki. – Niestety, z przykrością stwierdzam, że Kościół angażuje się w to zbyt często. Na szczęście nie cały, ale istotna jego część – wskazał i przestrzegł, że jak tak dalej pójdzie i Kościół dalej będzie się angażował to rezultat będzie taki jak w Hiszpanii – kościoły będą puste.

Ryszard Petru, przy oklaskach zgromadzonych, przywitał dwóch posłów .Nowoczesnej, obecnych na spotkaniu: Joannę Scheuring-Wielgus z Torunia i Krzysztofa Truskolaskiego z Białegostoku. – Jak wygląda sytuacja wpływu Kościoła na Podlasiu może państwu powiedzieć – wskazał Petru posła Truskolaskiego. – To jest trochę inaczej niż tutaj. To jest naprawdę bardzo silne oddziaływanie i to jest duży element propagandy. To wszystko ma stworzyć nowego człowieka, który ma być zaprogramowany na głosowanie na pisopodobnych – powiedział Ryszard Petru.

Lider opozycji odmówił rządzącym jakichkolwiek pozytywnych pobudek i motywów politycznego działania. – Trzeba mieć świadomość, że ich celem jest wyłącznie władza. Brudziński, Suski, Kuchciński, Terlecki i Kaczyński. Słuchajcie, to co oni będą robić, jak nie będą w parlamencie? Dla nich to jest koniec. Nie ma dla nich żadnej alternatywy. W związku z tym zrobią wszystko, żeby się utrzymać. A tacy jak Ziobro czy Kamiński będą robić wszystko, żeby nie wyszły na jaw sprawki – twierdził i dodał, że bardzo źle się stało, że Zbigniew Ziobro nie został po 2007 roku postawiony przed Trybunałem Stanu. – Teraz jadą ostrzej i na bezczela – wskazał różnicę w sprawowaniu władzy przez PiS obecnie i w latach 2005-2007.

Ryszard Petru wykazywał, że i Unia Europejska nie jest bez winy wobec tego, co się dzieje w Polsce. – Unia Europejska popełniła błąd, bo nie reagowała wcześniej, gdy to samo działo się na Węgrzech – ubolewał lider opozycji parlamentarnej w Polsce.

(ech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (42)

niepartyjnyniepartyjny

0 0

z Bydgoszczy do Swiecia nie jest daleko, wiec podpowiadam , by tam na turnus zdrowia psychicznego wysłać tego gościa ( a że lubi,,posłanki,, ) wraz z drapieżną - a jakże- koleżanką z Torunia.Nam tu takich piątych kolumn NIE POTRZEBA.Zaś przy takim bełkocie nienawiści zaprawionym niewiedzą i tylko żałosnym skomleniem i bajaniem ( a figa z makiem ) o,,powrocie,,do koryta, Pis &Company ma raczej zapewniony dłuższy pobyt na szczycie i POPRAWIANIE Polski zapewnione.Oby tylko nie zgłupieli jak ich POprzednicy.Przegraliście walkę o młode pokolenie i to głównie właśnie ONO dało wam kosza.Nie macie programu i długo go mieć nie bedziecie, bo bazujecie nie na tm czego Polakom - w swej zdecydowanej masie - tak naprawdę potrzeba.Walka o koryto ( kraść,kombinować i wyprzedawać za bezcen obcym - byle tylko dali coś w łapę ) dla paru procent,,uprzywilejowanych,, wg komuszego klucza , to se ne wrati.Młodzi jak się okazuje nie są tacy bezideowi, jakimi chcieliście ich,,zrobić,,. 23:28, 16.02.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

F7SF7S

0 0

Czasami lepiej siedzieć cicho i sprawiać wrażenie przygłupa niż napisać takie wypociny i rozwiać wszelkie wątpliwości. Prawda Jerzy? 06:58, 17.02.2017


D@rioD@rio

0 0

Może powiesz coś osobie ? Partyjny ? Bardzo? Opłacany hejter? Interesują cię związki ? Masz problemy?
Najwyższy czas odesłać Prezesa do lamusa. Nie traćmy czasu na życie pod rządami tego starego ignoranta. Wiosna nasza !!! 00:20, 18.02.2017


jorgjorg

0 0

Ale "tłumy"....! 00:39, 17.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LOLEKLOLEK

0 0

Petru zamiast "obalać rząd" powinien raczej powiedzieć, że "trzeba wygrać wybory". Po prostu ! 10:23, 18.02.2017


MAXI KINGMAXI KING

0 0

RYCHU A GDZIE JOASIA? 00:44, 17.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kujawiankakujawianka

0 0

Myślę, że po tej wizycie na naszej pięknej ziemi kujawsko - pomorskiej zamieszkałej przez ludzi pracowitych, przestrzegających tradycji i moralności wrócił do żony na kolanach, przeprosił ją i dzieci za swoje wybryki seksualne i mega porażkę na scenie politycznej. Dobra żona wybaczy i da schronienie bankrutowi. Chociaż ja bym takiego wałkonia przez próg nie przepuściła! 01:14, 17.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JarekJarek

0 0

Kujawianka - proszę się zająć swoim prywatnym życiem !!!!! 15:38, 17.02.2017


MarekMarek

0 0

Pełno ogólnikowych frazesów nie popartych żadnymi konkretami, po prostu zwykły propagandowy bełkot. 07:58, 17.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AliAli

0 0

Na zdjęciach bardzo "Nowoczesny" elektorat. Średnia wieku 60+. Ciekawe ilu z nich było w PZPR ? 09:27, 17.02.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

albo pożar w burdelualbo pożar w burdelu

0 0

ubeksitan w ogniu. 09:35, 17.02.2017


vicvic

0 0

prostaczek 22:54, 17.02.2017


Leonard BorowskiLeonard Borowski

0 0

Objazdowy pieniacz. 11:17, 17.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tobitobi

0 0

Obalić to on może jedną ze swoich dziuniek .Nieuk . 12:17, 17.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mm

0 0

Brawo - nareszcie ktoś wprost mówi co się dzieje w Polsce - ile lat to trzeba będzie potem sprzątać ? 13:54, 17.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzesiuCzesiu

0 0

Ten facet urwał się z księżyca o czym on mówi co on za problemy ma.ja tu do gara nie mam co włożyć a on mi chrzanu o pigułce po lub trybunału gdzie same opasłe tuzy tak jak on.won z nim od koryta. 17:04, 17.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Roman Roman

0 0

Publiczne nawoływanie do obalenia legalnie demokratyczną większością wybranego rządu, nadaje się do prokuratorskiego postępowania. Na " bezczela " Ryszard Petru, który obchodzi święto Sześciu Króli, nie ma zielonego pojęcia o ekonomii, żąda zmiany 220 letniej, " starej " już Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, jest żenującym osobnikiem. Lepiej widać wychodzą mu " służbowe " podróże z kochanką w tym na Maderę, niż słusznie określony przez Marka < propagandowy bełkot >. Typowy lewacki przedstawiciel Targowicy bis. Niech zostawi Polski Kościół Katolicki i katolików w spokoju! To dzięki naszemu chrześcijaństwu możemy mówić po polsku i istniejemy jako Wolny i Niepodległy Naród. W kościołach zawsze byliśmy wolni a walczący o to przez wieki mieli na sztandarach wypisane hasło - Bóg Honor Ojczyzna. 18:32, 17.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jak to jest z,,tą rejak to jest z,,tą re

0 0

...Ze odgaduje piszacych ??? choć imion nie ma nigdzie ??? służby w akcji ??? ale po co ??? skoro ktoś pisze, a,,redakcja,,jest niezadowolona ( ale nikt nie narusza zasad ) - najczęściej szybko likwidujac zapisy o kostii, to teraz także może to uczynić - nieprawdaż Wojciechu ( np ) albo inna Ewo - zresztą litanię imion można mnożyć, lecz to nie jest potrzebne.Lubię przysłowia więc podpowiem - na złodzieju czapka gore, więc szanowny,,szpiclu,, daj sobie spokój z ,,wymyślaniem,, i tak NIE MASZ racji.Co innego maszyna a co innego pisarz. 22:15, 17.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MoloMolo

0 0

PIS został legalnie wybrany i zostanie legalnie odwołany. Ujadanie pisowskich przyd......sow nic nie pomoże. PIS i PO to jedna zaraza 22:21, 17.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

witekwitek

0 0

Ryszard Lwie serce dobrze wie co mówi, rosyjski wywiad świetnie kieruje pisem żeby ustanowić granicę rosji z UE na odrze, te wypociny aparatczków pisowsko-putinowskich są rozpoznawalne na 10km, szkoda że kościół woli polaków niewolników putinowskich a nie wolnych ludzi, no cóż biznes to biznes ale czasami można się przeliczyć, jeszcze nie wszyscy polacy zrozumieli o co chodzi ale huragan na piso-czerwonych bolszewików nadciąga, ciekawe co aparatczyki pisowskie zrobią jak stracą prawa polaków za zdradę na rzecz rosji.
23:15, 17.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Z historii najnowszeZ historii najnowsze

0 0

Za ściągi: Cechy państwa totalitarnego:
1. Dyktatura;
2. Zmuszanie społeczeństwa do aktywnego udziału w życiu politycznym państwa;
3. Stosowanie terroru;
4. Kult wodza;
5. Kontrola władzy nad obywatelami;
6. Działalność tylko partii rządzącej;
7. Brak prywatności;
8. Łamane prawa człowieka;
9. Ekspansywność;
10.Szukanie wroga publicznego;
11.Rozbudowana policja polityczna
12.Rozbudowany system donosicielstwa;
13.Rozbudowana propaganda;
14.Podporządkowanie środków masowego przekazu.

Analogia nasuwa się sama. 23:21, 17.02.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

maximaxi

0 0

Wyjedź na kilka lat do Skandynawii-może zrozumiesz czym kieruje się naród o cechach narodowościowych i dobrze pojętej demokracji oraz społeczeństwie obywatelskim-Skandynawowie to wzór do naśladowania w Państwach Unijnych które NIE PODPISAŁY DEKLARACJI O UTWORZENIU FEDERACJI EUROPEJSKIEJ lecz Unii Europejskiej -to znacząca różnica.
W Państwie to nie jest tak jak za zlocie Woodstock u Jurka Owsiaka na który przyjeżdża TEN KTO CHCE i kieruje się pewnym oświechtanym już powiedzeniem "róbta co chceta". Państwo to zbiór zamieszkujących na terytorium osób określonych pewnymi różnymi kulturowymi podstawami, zasadami i sposobem bycia,ograniczony ustanowionym prawem i regułami do których muszą się dostosować pozostali,nawet Ci którym to do końca nie pasuje(czy to mniejszości kulturowe,narodowe czy osoby z odmiennym sposobem bycia,życia,poglądu itp) .Nie ma możliwości aby prawa i kanony wprowadzone prawem obowiązującym we Włoszech sprawdziły się w Polsce ,czy reguły obowiązujące w Holandii były takie same jak w Portugalii. Tylko idioci uważają że jest inaczej,że w 500 milionowej Unii da się ustanowić jedno prawo,jedną konstytucję według której będą postępowały wszystkie unijne kraje.
Jeżeli tego w tym chrześcijańskim kraju jakim jest Polska nie potrafią zrozumieć lewacy to jestem jednym z pierwszych którzy poprze dyktaturę.Naród opowiedział się w wyborach za takim kierunkiem jaki kreuje PiS-widać to również w przeprowadzanych sondażach. Lewacy którym to nie pasuje muszą czekać albo do następnych wyborów i o ile je wygrają zmienić jego dalszy kierunek rozwoju ,albo wyprowadzić się z tego kraju(o ile nie mogą naszej ojczyzny znieść) i na niego z dala pluć jak reszta targowiczan.Ci którzy głosowali na PiS i Kukiza czekali 8 lat aż złodziejstwo i kolesiostwo minie i złodzieje oraz cwaniaczki razem z komuchowem zostaną pognani i rozliczeni.
To chyba bardzo prostę,tak? 07:02, 18.02.2017


AliAli

0 0

Przede wszystkim obowiązywanie jedynej, wszechogarniającej IDEOLOGII. W komunizmie był to marksizm - leninizm, w hitlerowskiej III Rzeszy rasistowski narodowy socjalizm. Aby można było zrealizować to w praktyce, konieczna była działalność CENZURY prewencyjnej oraz LIKWIDACJA mediów opozycyjnych.
W sferze IDEOLOGII najbliższe zastosowania totalitaryzmu ( na razie w wersji soft) są państwa Europy Zachodniej narzucające wszem i wobec dogmaty POPRAWNOŚCI POLITYCZNEJ wraz takimi pochodnymi jak GENDER i MULTI-KULTI. 10:06, 18.02.2017


KalinaKalina

0 0

Do kogo pan Petru to mowi? Chyba nie do mnie, bo ja mogę najwyżej obalic flaszkę. Niech ta nedzna opozycja przynajmniej zjednoczy się i działa razem, bo z ta bandą przestępców i złodziei, którzy zrobili skok na władze i kase, przecież się nie wygra organizując popisy solistów. No i trzeba pomyslec nad tym, ze przestępcy i złodzieje nie zagarnęliby władzy, gdyby im tego nie umożliwił "Suweren" (przepraszam za brzydkie slowo), czyli ta część i tak głupiego społeczeństwa, która prócz braku mózgu charakteryzuje się kompletna degrengolada moralna i brakiem poczucia odpowiedzialności za kraj. 08:48, 18.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

prestopresto

0 0

Czy taki Kneblewski (pewnie nie znacie gościa) to też katolik, czy raczej Polak-katolik? 12:37, 18.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

antyprestoantypresto

0 0

taki ..., to jesteś ty sam! Ks.dr Roman Kneblewski, jeśli stać ciebie na trochę szacunku. 16:15, 18.02.2017


wojtekwojtek

0 0

rysiek masz 1000000000% racji - tylko na boga zjednoczcie się jakoś bo następne wybory przegracie o 500 PLN, mówię poważnie, nie lekceważ tego 14:18, 18.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Leonard BorowskiLeonard Borowski

0 0

Boga do polityki proszę nie mieszać. 17:34, 19.02.2017


presspress

0 0

To poniżej o cała prawda o pis: Kult wodza;
5. Kontrola władzy nad obywatelami;
6. Działalność tylko partii rządzącej;
7. Brak prywatności;
8. Łamane prawa człowieka;
9. Ekspansywność;
10.Szukanie wroga publicznego;
11.Rozbudowana policja polityczna
12.Rozbudowany system donosicielstwa;
13.Rozbudowana propaganda;
14.Podporządkowanie środków masowego przekazu.

Reszta, to cele pis. Nowoczesna i inne partie mają szansę to powstrzymać. 14:47, 18.02.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

antypressantypress

0 0

ha, ha, ha, ... śmiechu warte! Po polsku nazwę partii należy pisać z dużej litery - PIS 16:17, 18.02.2017


maximaxi

0 0

Wiesz "press"-dla mnie osobiście jesteś nieokrzesanym gów.niarzem który za bardzo nie ma pojęcia o tym co każde z tych słów z osobna oznacza,nie mówiąc o tym czym one są w połączeniu i w praktycznym zastosowaniu przy rządzeniu jakąkolwiek komórką a zwłaszcza Państwem.

Na takich głupków jak Ty powinna być jedna metoda: możliwość przeniesienia w czasie do lat 70-tych i 80-tych ub.stulecia w samo serce systemu komunistycznego abyś na WŁASNEJ SKÓRZE odczul czym był aparat opresji i państwo sprawujące władzę dyktatorską. Takie kmiotki jak Ty znające to tylko z broszurek czy encyklopedii nie mają pojęcia mieląc ozorem bez sensu jaką robią krzywdę ludziom wierzącym w szczere intencje,czyste ideały i zwykły patriotyzm.

Stań cymbale przed lustrem i popatrz na siebie jakim jesteś zerem... 06:31, 19.02.2017


kornkorn

0 0

żenujące polemiki żenującego frankowicza 20:42, 19.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LitościLitości

0 0

Czy jest jeszcze ktoś, kto trawi taki bełkot? Skala idiotyzmów świadczy o tym, że jest to żałosna ofiara indoktrynacji uprawianej przez telewizje publiczną (zwaną bardzo celnie kur..wi..zją - od bezpartyjnego ha, ha, ha prezesa Kurskiego - pensja 128 tys na miesiąc). Jak mawiał ten klasyk, należy kłamać do oporu, bo ciemny "maxi" lud i tak to kupi. 21:12, 20.02.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

maximaxi

0 0

Tępy przygłupie-anie nie oglądam tuby propagandowej PiS-u jaką jest TVP anie kolaborandzkiej stacji nienawiści często (obsypywanej nagrodami lecz nie za rzetelność dziennikarstwa :)) w stosunku do polskich władz jaką jest TV.... i tu dopowiedz sobie sam.
Na jedno i drugie nie mam czasu i ochoty....a prawdy jakąkolwiek by była i tak nie zakrzyczysz gdyż weryfikują ją między innymi wszelkiego rodzaju wybory,sondaże i inne badania.Jaka była bolesna prawda "o złodziejach z komuchowa i platformersowa" to się w ubiegłym roku przekonaliście,tak? PODWÓJNY NELSON (prezydent i rząd na banicję). Za 1,5 roku w wyborach lokalnych czeka Was to samo.Dlaczego?-bo nadal jesteście idiotami,złodziejami ,targowiczanami,kolesiami dla samych siebie-mając zwykłych ludzi ale i wielu przedsiębiorców w d...ie.

Adjos-odejdźcie w niebyt i na śmietnik historii. 10:06, 21.02.2017


REKLAMA
0%