Zamknij

Żyją, nie ulegają, walczą... bydgoscy uczniowie

16:19, 06.06.2017 i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki Fot. Jacek Nowacki

W Pałacu Młodzieży odbyło się IV Forum Profilaktyki połączone z rozdaniem nagród laureatom oraz projekcją zwycięskich filmów o tematyce walki z zagrożeniami, z którymi spotykają się młodzi ludzie.

VII Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Kusocińskiego po raz jedenasty zorganizowało konkurs „Żyj, nie ulegaj, walcz…!”, którego celem jest zwrócenie uwagi młodzieży na różnorodne formy spędzania czasu wolnego bez alkoholu, narkotyków i dopalaczy i wskazanie na możliwości rozwoju własnej aktywności w czasie wolnym.

Dzisiaj w Pałacu Młodzieży nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursów: filmowego, plastycznego, fotograficznego, literackiego.

W konkursie filmowym pierwsze miejsce za film "Empatia" zajął Adrian Gwizdała z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1. Na drugim miejscu uplasowały się Anna Wierzbicka, Agata Borkowska i Weronika Tajs z Gimnazjum nr 2, a na miejscu trzecim Natalia Tomaszewska, Aleksandra Miedzińska i Natalia Korpowska reprezentujące GimTV2 z Gimnazjum nr 2. W tej kategorii wyróżnione zostało też Gimnazjum nr 8.

W konkursie plastycznym zwyciężyły ex aequo Roksana Iwińska z IV LO i Zuzanna Okulska z Gimnazjum nr 47. Drugie miejsce zajęły Aleksandra Ćwik z Zespołu Szkół nr 1 i Pola Wiśniewska z Gimnazjum nr 48, a trzecie - Alicja Dzięcielewska z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 i Alicja Osak z Zespołu Szkół nr. 1. Wyróżnienie zdobyła Weronika Piątkowska z Gimnazjum nr 2, a nagrodę organizatora przyznano Alicji Giży z IV LO.

W konkursie literackim pierwsze miejsce zajęła Sylwia Puzio z Zespołu Szkół Elektronicznych. Drugie miejsce przyznano Łukaszowi Głowackiemu z Zespołu Szkół nr 1 i Julii Ziółkowskiej z IV LO, a trzecie - Nadii Nowik z Gimnazjum nr 48 i Kai Skibie również z Gimnazjum nr 48. Przyznano również dwa wyróżnienia: Łukaszowi Maciejczykowi z Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 5 i Aleksandrze Rozmarynowskiej z Gimnazjum nr 48. Nagrodę organizatora zdobyła Julia Augustyniak z SPTS.

W konkursie fotograficznym laureatkami I miejsca zostały Sylwia Puzio z Zespołu Szkół Elektronicznych i Zuzanna Rożek z IV LO. Drugie miejsce zajęli Szymon Słomiński i Mikołaj Siwiak z Gimnazjum nr 2, a trzecie Marta Knuth z Gimnazjum nr 2 i Aleksandra Puzio z Gimnazjum nr 2 w Kotomierzu.

Rozstrzygnięcie konkursu muzycznego nastąpi 8 czerwca, również w Pałacu Młodzieży.

(i)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%