Zamknij

Wyborne efekty renowacji sześciu sąsiadujących ze sobą kamienic

07:09, 09.06.2017 was
Skomentuj Dworcowa 29. Fot. Jacek Nowacki Dworcowa 29. Fot. Jacek Nowacki

Odnowiona została elewacja budynku przy Dworcowej 29. To oznacza, że idąc tą ulicą  mija się po stronie nieparzystej na odcinku od Warmińskiego do Marcinkowskiego  (za wyjątkiem zapuszczonej  posesji na rogu) wyłącznie śliczności kamienice.

Stale przybywa odremontowanych kamienic w Bydgoszczy. Niestety, z odnowionymi budynkami ciągle jeszcze sąsiadują rudery. Na szczęście ich liczba znacznie się zmniejszyła  na wielu miejskich ulicach, na przykład na Dworcowej. Trzy dni temu zniknęły rusztowania przy budynku nr 29 i teraz od numeru 25 do 35 cieszą oko odnowione  elewacje.

Wszystkie te kamienice zostały zbudowane wieku XIX. Te z numerami 25, 31, 33 na początku lat 90., a pozostałe trzy w trzeciej ćwierci dziewiętnastego stulecia, czyli w latach 1850-75.

Prace remontowe zostały przeprowadzone w błyskawicznym tempie. - To dlatego, że zakres był stosunkowo niewielki, obejmował przede wszystkim odmalowanie elewacji i uzupełnienie ubytków - wyjaśnia Rafał Chrostowski, właściciel bydgoskiej firmy „Akant”, która zajmuje się  remontami oraz renowacjami, czyli realizacją  obietnicy umieszczonej na stronie internetowej firmy: „Upiększamy kamienice”. Kiedy patrzy się teraz na kamienicę przy Dworcowej  29, widać wyborne efekty zabiegów upiększających.

Z Rafałem Chrostowskim rozmawialiśmy ostatnio, gdy jego firma skończyła remont dwóch zabytkowych kamienic przy pl. Piastowskim z numerami 11 i 17.  Jak nam zdradził, wkrótce „Akant” zajmie się upiększaniem kolejnej  kamienicy przy tym placu.

Właściciele tych budynków przy pl. Piastowskim nie byli przez nikogo przymuszani do przeprowadzenia  remontów. A co z kamienicą przy Dworcowej 29?  - Nie było żadnego nakazu – śmieje się Rafał Chrostowski. – Właściciele uznali po prostu, że już czas na odświeżenie elewacji.

(was)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

ludzikludzik

0 1

O ile właściciele sa ci sami co przed laty to pewnie trzeba było ich zmusić do remontu 15:49, 11.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%