Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy Miedzynia walczą o basen. Stworzyli namiastkę - tort!

13:57, 28.10.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Społecznicy z Miedzynia podsumowali dzisiaj swoje zaangażowanie w konsultacjach społecznych dotyczących kolejności budowy basenów w Bydgoszczy.

- Mamy basen. Taki słodki, malutki, ale realny. Zrobiony własnoręcznie - powiedział podczas konferencji prasowej przy skrzyżowaniu ulic Nakielskiej z Wierzbową, Dariusz Smól, przewodniczący Bydgoskiego Stowarzyszenia Miedzyń i Prądy, prezentując tort uformowany jako "basen na Miedzyniu". - Na prawdziwy basen mieszkańcy Miedzynia czekają już od 25 lat - dodał Smól.

Przedstawiciele stowarzyszenia i osiedlowi radni, a także radny Szymon Róg (PiS), na kilka dni przed zakończeniem głosowania w konsultacjach społecznych zarządzonych przez prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego zdecydowali się przypomnieć o intensywnej kampanii na rzecz budowy basenu na Miedzyniu. - Zebraliśmy na kartach 700 głosów, dużo też przez internet. Dziękuję mieszkańcom za tę pozytywną energię, która ujawniła się podczas zbiórki podpisów. Faworyt jest jeden, ale my zaangażowaliśmy się mocno w tę akcję. Inwestycje powinny powstawać tam, gdzie są potrzeby - przekonywał Smól do głosowania na basen na Miedzyniu.

Violetta Kowalska, przewodnicząca Rady Osiedla Miedzyń-Prądy. zaprosiła na basen, tzn. do konsumpcji tortu uformowanego jako "basen na Miedzyniu".
 

 * * *

Prezydent Rafał Bruski zdecydował, że po decyzji o wybudowaniu basenu na Kapuściskach, kolejną lokalizację basenu w Bydgoszczy wskażą mieszkańcy w konsultacjach społecznych. Aktualnie trwa głosowanie, które zakończy się 31 października. Można głosować zarówno za pośrednictwem aplikacji internetowej, jak i tradycyjnie poprzez wypełnienie ankiety i wrzucenie jej do urny.

Mieszkańcy mogą wskazać basen na:
- osiedlu Leśnym (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. 11 Listopada);
- osiedlu Miedzyń (Zespół Szkół nr 8 przy ul. Pijarów);
- osiedlu Tatrzańskim (Zespół Szkół nr 28 przy ul. Kromera).

Do udziału w konsultacjach społecznych uprawniona jest osoba zamieszkała w Bydgoszczy, która ukończyła 16 lat. Należy pamiętać o tym, że każdy mieszkaniec wybiera tylko jedną lokalizację basenu, a w sytuacji, gdy ta sama osoba wzięła udział w głosowaniu kilkukrotnie, wszystkie oddane przez nią głosy zostaną uznane za nieważne. Przy pomocy internetu zagłosować można: TUTAJ.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

Roman!Roman!

6 6

Wierzę, że basen kąpielowy w prawdziwego zdarzenia zostanie zbudowany na Miedzyniu! Zabrano nam, po latach zapomnienia basen kąpielowy przy ul. Nakielskiej, budując Centrum handlowe Miedzyń. Basen ten, przez długie lata jeszcze przed krytą Astorią pozwalał nam w młodości na wodne harce. Pozostało już tylko wspomnienie. Czekamy na nowoczesny,kryty, na miarę naszej dzielnicy, ale także Prądów, Czarnych Wód i Łochowa. 15:59, 28.10.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MarekMarek

8 1

Ach te dawne lata naszej młodości w socjalistycznej ojczyźnie z przewodnią rolą naszej partii PZPR. 21:48, 28.10.2017


maximaxi

4 1

A ja sądzę że Rafi już wybrał ten w Fordonie a teraz se chłop robi Igrzyska dla pospólstwa...i śmieje się z nas wszystkich. 23:58, 29.10.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

pewnie takpewnie tak

0 0

bo się buduje POd skarpą i chce mieć blisko do basenu. 22:07, 30.10.2017


miedzyniakmiedzyniak

0 0

Oczywiście Bruski rzuci tam gdzie najwięcej potencjalnego elektoratu czyli Fordon. Może się jednak przejechać na tej układance. 22:14, 30.10.2017


JarmarekJarmarek

1 0

Poszedł Marek na jarmarek, kupił sobie ość... - ostało mu się tylko wspomnienie o socjalistycznej ojczyźnie z przewodnią rolą jego partii, zbrodniczej PZPR. 17:48, 30.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone