Zamknij
REKLAMA

Kamienica, gdzie miał miejsce strajk chłopski, już nie szpeci Dworcowej

14:55, 13.01.2018 | was
REKLAMA
Skomentuj
DWorcowa 87. Fot. Jacek Nowacki

Miał być mural przypominający, że trzeba było zorganizować strajk okupacyjny w ówczesnej siedzibie ZSL, aby władze wyraziły zgodę na zarejestrowanie niezależnego związku zawodowego rolników. Jest natomiast nierzucająca się w oczy tablica pamiątkowa.

Na ukończeniu jest remont kamienicy przy Dworcowej 87, którego koszt wyniósł 420 tys. zł. - Prace objęły remont elewacji frontowej wraz z dociepleniem pozostałych ścian oraz remont klatki schodowej – poinformowała nas Magdalena Marszałek, rzecznik spółki ADM, która zarządza tą nieruchomością. Budynek należy do wspólnoty mieszkaniowej. Większościowym  udziałowcem (58%) jest miasto.

Najważniejszym efektem prac remontowych, które wykonała firma „Ekobud” z Grudziądza, jest zasadnicza odmiana wyglądu kamienicy przy Dworcowej 87. Budynek już nie szpeci najbliższego otoczenia nowoczesnego dworca PKP Bydgoszcz Główna.

Natomiast na nic się nie zdała petycja do władz Bydgoszczy z kwietnia 2016 roku. Podpisało ją ponad dwieście osób (byli wśród nich uczestnicy tamtego strajku okupacyjnego i senator Jan Rulewski), w nadziei, że doprowadzą do adekwatnego dla rangi  uhonorowania Bydgoskiego Marca, poprzez utworzenie izby pamięci i umieszczenie na frontowej ścianie kamienicy przy Dworcowej 87 przyciągającego uwagę muralu.

(was)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone