Zamknij
REKLAMA

O zmianach w systemie podatkowym z wiceministrem Gruzą

16:43, 16.01.2018 | i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Wiceminister finansów Paweł Gruza wziął dzisiaj udział w spotkaniu z przedsiębiorcami z Pomorza i Kujaw w ramach konferencji pt. „Zmiany w systemie podatkowym w 2018 roku” zorganizowanej w urzędzie wojewódzkim w  Bydgoszczy.  Przed konferencją wiceminister Gruza spotkał się z dziennikarzami.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz powiedział, że 2018 rok przyniesie zmiany w systemie podatkowym w Polsce. - Jednym z większych sukcesów rządu jest uszczelnienie systemu podatkowego, dzięki któremu stać nas na główne zadania, jakie realizuje rząd Prawa i Sprawiedliwości – mówił wojewoda i dodał, że Ministerstwo Finansów przygotowuje ustawę o strefach, która przywiduje nowe zasady inwestowania w Polsce przez wprowadzenie do niej licznych zachęt dla przedsiębiorców.

- Nasz system podatkowy przez poprzednie dwie kadencje został rozmontowany, zarówno jeśli chodzi o podatek dochodowy CIT, jak i podatek VAT. Musimy odrobić te 8 lat w krótkim czasie. To się wiąże z dużą ilością zmian legislacyjnych - stwierdził wiceminister Paweł Gruza i dodał, że jego zadaniem jest jeżdżenie po kraju i przedstawianie rządowych propozycji przedsiębiorcom i wsłuchiwanie się w ich głos. - Bydgoszcz to kolejne miejsce, gdzie prezentuję zmiany. Liczę na żywą dyskusję i dialog z przedsiębiorcami także tutaj. My zbieramy wszystkie uwagi przedsiębiorców i kształtujemy nasze reformy na ich podstawie – mówił Gruza. Podkreślał, że wprowadzony obowiązek składania co miesiąc raportów pn. Jednolity Plik Kontrolny (JPK) to konieczność. - Pierwszy taki obowiązek zaistnieje 26 lutego za styczeń i stanowi on fundament do  uszczelnienia podatku VAT w kraju. Ten nowy obowiązek administracyjny w kraju opłaci się nam wszystkim. Dzięki niemu wyeliminujemy patologie, która toczy finanse publiczne, która ogranicza zdrową konkurencję i wyeliminuje wyłudzenia VAT - powiedział Gruza.

Wiceminister Gruza zapowiedział wprowadzenie następujących zachęt dla przedsiębiorców w ustawie o podatku dochodowym od przedsiębiorstw: podwyższenie kwoty jednorazowej amortyzacji dla niskocennych  środków trwałych do 10 tys. zł i wprowadzenie możliwości amortyzowania nowoczesnych maszyn do kwoty 100 tys. zł.  Wykluczona zostanie rejonizacja, udrożnione zostaną kanały inwestycyjne. Oprócz inwestycji tradycyjnych resort finansów chce położyć duży nacisk na innowacje. Dlatego przygotowana została ustawa, która wspomaga przedsiębiorców  w ich wysiłku i która rozłoży ryzyko innowacyjne również na Skarb Państwa, który będzie uczestniczyć w tym ryzyku - zapowiedział Gruza, dodając, że teraz Polska będzie jedną wielką strefą ekonomiczną.

Uczestniczący w  konferencji posłowie Tomasz Latos i Łukasz Schreiber dziękowali ministrowi za wizytę i dialog z przedsiębiorcami z Kujaw i Pomorza. - Nie dziwię się, że niedawno premier  Mateusz Morawiecki otrzymał od przedsiębiorców Super Wektora. Jest to uhonorowanie dla tych wszystkich działań, które robią państwo dla przedsiębiorców – skomentował działania rządu poseł Tomasz Latos. Natomiast poseł  Łukasz Schreiber podkreślił, że dialog z przedsiębiorcami jest potrzebny. - Jako Bydgoszcz możemy być tylko zadowoleni ze współpracy z ministerstwem finansów. Mamy tutaj siedzibę Krajowej Administracji Skarbowej, a wyniki izby skarbowej są bardzo dobre na tle kraju – stwierdził Schreiber.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (4)

Co na gospodarce?Co na gospodarce?

3 3

zna się ta tow?, nauczycielka z partii Porozumienie I.Michałek torunianka, wielbicielka tow. gospodarza-bauera M. Zaleskiego? 21:02, 16.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Seba-76Seba-76

5 1

Na zdjęciach widać, że w pierwszym i w drugim rzędzie siedzą najwięksi specjaliści od gospodarki w całym kuj-pomie ;) nie rozumiem tylko dlaczego zabrakło radnego Pastuszewskiego? 21:12, 16.01.2018


Ta I.MichałekTa I.Michałek

3 3

Ta p-osłanka jest zwolenniczką dalszej okupacji naszej AMB przez U-topię M-itomanię K-apusiowo, pomimo takich efektów:Rozmowa z prof. dr. hab. n. med. JACKIEM KUBICĄ, dziekanem Wydziału Lekarskiego, prorektorem elektem ds. badań naukowych UMK, kierownikiem Katedry Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Doktora Jurasza. Lekarski Egzamin Końcowy w sesji wiosennej studenci Collegium Medicum zdali najgorzej w kraju. Kto zawinił: uczelnia czy studenci? Po części wszyscy. Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom studentów, nieopatrznie zgodziliśmy się na coś, co per saldo zagrało przeciwko nam i studentom. Znacznie wydłużyliśmy sesję egzaminacyjną po szóstym roku. Chcieliśmy dogodnie rozłożyć egzaminy, by nie dopuścić do ich kumulacji.

Czytaj więcej: http://www.expressbydgoski.pl/bydgoszcz/a/studiujacy-w-bydgoszczy-medycyne-najgorzej-w-kraju-zdali-egzamin-zawodowy-dlaczego,10809558/ 21:25, 16.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Seba-76Seba-76

4 1

Dyrektorem RZGW w Bydgoszczy został Leszek Kawczyński, partyjny aparatczyk, bez poparcia wyborców w kolejnych wyborach. Nie ma się więc czemu dziwić, że Brdą będą zarządzać w... Gdańsku. 12:42, 17.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz