Zamknij
REKLAMA

Chełmno, miasto zakochanych, daje słabe świadectwo

08:00, 14.02.2018 | ech
REKLAMA
Skomentuj

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy z okazji Dnia Zakochanych (14 lutego) przygotował informacje na temat zawieranych małżeństw w województwie kujawsko-pomorskim.

Statystycy w bydgoskim urzędzie obliczyli, że najczęściej w 2016 roku do ołtarza lub urzędu stanu cywilnego "młode pary" udawały się, by wypowiedzieć sakramentalne "tak", w sierpniu. Powodzeniem cieszyły się też miesiące czerwiec i wrzesień, natomiast w lutym i listopadzie stan cywilny zmieniało najmniej osób.

Z roku na rok średnia wieku nupturientów podnosi się. Średnia wieku ożenku mężczyzny w 2016 roku wynosiła 29,6 lat, a wyjścia za mąż kobiety 27,3 lat. O tym że miłość nie rdzewieje nawet w zaawansowanej starości, przekonuje nas 18 panów i 2 panie, które na związek małżeński zdecydowały się w wieku powyżej 80 lat!!!

Statystyki pokazują, że na 10 zawieranych małżeństw w naszym regionie, 6 par miłość i wierność ślubuje przed ołtarzem, a 4 przed urzędnikiem stanu cywilnego. W przypadku tej drugiej liczby nie wiadomo jednak, ile osób zawierających małżeństwo składa przysięgę kolejny raz.

I na koniec dane ukazujące, gdzie zawieranie małżeństw cieszy się największą popularnością, gdzie ich liczba w przeliczeniu na 1000 mieszkańców jest najwyższa. Tutaj daje się zauważyć taką prawidłowość: w powiatach  na rubieżach regionu małżeństwa zawierane są częściej (powiaty tucholski, brodnicki, rypiński, radziejowski, mogileński). Na 1000 mieszkańców co roku miłość ślubuje tam 6 par. Dziwić może słaba pozycja w tej klasyfikacji powiatu chełmińskiego z jego stolicą - polskim miastem zakochanych. Razem z czterema innymi zajmuje ostatnie miejsce z liczbą niewiele przekraczającą 4 zawartych małżeństw na 1000 mieszkańców. To powinno być wyzwaniem nie tylko dla świętego Walentego!

(ech)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone