Zamknij
REKLAMA

Dominacja Bydgoszczy i Poznania w mistrzostwach Polski w kajakarstwie

00:00, 26.06.2011 |
Skomentuj
REKLAMA

Gwiazdą mistrzostw był zawodnik WKS Zawisza Piotr Siemionowski. Aktualny mistrz Europy w K1 na 200 metrów wywalczył w Poznaniu 3 złote medale. Lepszym dorobkiem pochwalić się może jedynie Paweł Baraszkiewicz z Posnanii Poznań, który wygrał aż w czterech konkurencjach. Zawodnicy bydgoskich klubów 24 razy stawali na podium. Na ten dorobek medalowy złożyło się 9 złotych, 10 srebrnych i 5 brązowych medali!

Dla porządku przedstawiamy medalistów z soboty i niedzieli.

Medaliści drugiego dnia MP (sobota)

200 m:

mężczyźni

K1

1. Piotr Siemionowski (Zawisza Bydgoszcz) 34,951

2. Denis Ambroziak (Kayak SC Olsztyn) 35,630

3. Dawid Putto (Kopernik Bydgoszcz) 36,231

C1

1. Paweł Baraszkiewicz (Posnania) 40,246

2. Andrzej Jezierski (Posnania) 40,726

3. Adam Ginter (Spójnia Warszawa) 41,062

K2

1. Zawisza Bydgoszcz (Piotr Siemionowski, Piotr Mazur) 33,475

2. Kopernik Bydgoszcz (Dawid Putto, Mateusz Grabowiecki) 33,699

3. Kayak SC Olsztyn (Denis Ambroziak, Karol Marcinkjan) 33,715

C2

1. Posnania (Paweł Baraszkiewicz, Mariusz Kruk) 38,073

2. AZS AWF (Dawid Czerniak, Daniel Pospiech) 39,433

3. AZS AWF Gorzów Wlkp. (Michał Hertel, Jakub Koźbiał) 39,801

kobiety

K1

1. Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) 41,041

2. Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) 41,533

3. Aneta Konieczna (Posnania) 41,969

C1

1. Maja Madziewicz (OKS Olsztyn) 57,292

2. Dorota Kozakiewicz (Koszałek Opałek Węgorzewo) 1.00,788

3. Magda Stanny (MOSM Tychy) 1.04,156

K2

1. AZS AWF Gorzów Wlkp. (Agnieszka Kowalczyk, Paulina Wiewióra) 40,218

2. Zawisza Bydgoszcz (Marta Tracz, Anna Werner) 40,802

3. KTW Kalisz (Marta Walczykiewicz, Klaudia Kujawa) 41.346

Sobotni medaliści na 500 m:

mężczyźni

K1

1. Marek Twardowski (Cresovia Białystok) 1.41,420

2. Mariusz Kujawski (Zawisza Bydgoszcz) 1.41,772

3. Paweł Szandrach (Zawisza Bydgoszcz) 1.42,604

C1

1. Roman Rynkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.) 1.52,345

2. Mariusz Kruk (Posnania) 1.52,697

3. Tomasz Kaczor (Warta Poznań) 1.53,241

K2

1. AZS AWF Gorzów Wlkp. (Marcin Nickowski, Jakub Cebula) 1.34,537

2. Astoria Bydgoszcz (Wojciech Pannellier, Paweł Florczak) 1.34,633

3. Posnania (Tomasz Olszewski, Łukasz Jedrzejczak) 1.34,841

C2

1. AZS AWF Gorzów Wlkp. (Roman Rynkiewicz, Łukasz Woszczyński) 1.45,287

2. AZS AWF Gorzów Wlkp. (Wojciech Chudy, Artur Zając) 1.46,695

3. AZS AWF Gorzów Wlkp. (Michał Hertel, Jakub Koźbiał) 1.46,823

kobiety

K1

1. Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań) 1.52,810

2. Aneta Konieczna (Posnania) 1.53,114

3. Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) 1.53,802

K2

1. Kopernik Bydgoszcz (Beata Mikołajczyk, Magdalena Krukowska) 1.44,933

2. Zawisza Bydgoszcz (Aleksandra Górna, Joanna Bruska) 1.47,669

3. Posnania (Małgorzata Wardowicz, Aneta Konieczna) 1.48,149

K4

1. Kopernik Bydgoszcz 1.39,330 (Beata Mikołajczyk, Laura Kryger, Magdalena Krukowska, Marta Roszczyn)

2. Zawisza Bydgoszcz 1.39,570 (Marta Tracz, Sara Jasińska, Joanna Bruska, Aleksandra Górna)

3. AZS AWF Gorzów Wlkp. 1.39,778 (Karolina Naja, Paulina Wiewióra, Agnieszka Kowalczyk, Joanna )

Medaliści trzeciego dnia MP (niedziela):

sztafeta 4×200 m

K1 mężczyzn

1. Zawisza Bydgoszcz (Piotr Siemionowski, Sebastian Szypuła, Piotr Mazur, Mariusz Kujawski)
2.34,318

2. Kayak SC Olsztyn (Denis Ambroziak, Karol Marcinkjan, Krzysztof Wroniewicz, Michał Zwoliński)
2.36,942

3. AZS AWF Gorzów Wlkp. (Mateusz Bochenek, Grzegorz Błęka, Marcin Nickowski, Rafał Soiński)
2.38,990

C1 mężczyzn

1. Posnania (Paweł Baraszkiewicz, Marcin Grzybowski, Mariusz Kruk, Adam Nowak) 2.59,080

2. AZS AWF Gorzów Wlkp. (Roman Rynkiewicz, Artur Zając, Michał Hertel, Jakub Koźbiał) 3.03,128

3. OKSW Olsztyn (Mateusz Kamiński, Marcin Krzysztofik, Patryk Pawlicki, Arkadiusz Toński) 3.04,080

K4 kobiet

1. Zawisza Bydgoszcz (Anna Werner, Sara Jasińska, Joanna Bruska, Aleksandra Bruska) 3.01,845

2. Kopernik Bydgoszcz (Laura Kryger, Beata Mikołajczyk, Magdalena Krukowska, Marta Roszczyn)
3.02,181

3. AZS AWF Gorzów Wlkp. (Karolina Naja, Paulina Wiewióra, Agnieszka Kowalczyk, Joanna Tarasewicz)
3.03,349

5000 m

K1 mężczyzn

1. Krzysztof Łuczak (Kormoran Bydgoszcz) 20.35,189

2. Arkadiusz Krajewski (Admira Gorzów Wlkp.) 20.36,373

3. Jakub Cebula (AZS AWF Gorzów Wlkp.) 20.53,957

C1 mężczyzn

1. Marcin Grzybowski (Posnania) 23.48,741

2. Jakub Sitkowski (Spójnia Warszawa) 24.06,405

3. Bartosz Pławski (Admira Gorzów Wlkp.) 24.31,173

K1 kobiet

1. Magdalena Kilman (Spójnia Warszawa) 24.45,642

2. Patrycja Horodyńska (Warta Poznań) 25.09,258

3. Anna Włosik (KKW Kraków) 26.12,362

P.K.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz