Zamknij
REKLAMA

Schronisko dla Zwierząt zapewni swym pupilom życie jak w Madrycie

10:45, 07.03.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Wizualizacja UMB

Schronisko dla Zwierząt ulegnie metamorfozie. Po rozbudowie znajdzie się w nim gabinet weterynaryjny, nowoczesna sala zabiegowa i pooperacyjna,  a nawet pokój pielęgnacyjny, w którym zwierzęta będą poddawane kąpielom i innym zabiegom pielęgnacyjnym.

Jeszcze w tym roku rozbudowany zostanie budynek Schroniska dla Zwierząt przy ul. Grunwaldzkiej.

Obecnie w obiekcie, zlokalizowane są boksy dla psów i kotów. rozbudowana jego część będzie posiadała wiele pomieszczeń o nowych funkcjach. Na parterze zlokalizowane będą pomieszczenia socjalne i higieniczno-sanitarne dla pracowników schroniska wraz z pralnią, suszarnią oraz małym szpitalem weterynaryjnym z salką operacyjną, przyległą do niego recepcją i salą edukacyjną. - Ponadto planuje się zaaranżowanie pokoju pielęgnacyjnego, w którym zwierzęta będą poddawane kąpielom i innym zabiegom pielęgnacyjnym – wyjaśnia Izabella Szolginia, dyrektor schroniska.

Na piętrze budynku zlokalizowane będą pomieszczenia biurowe schroniska. Ponadto przewidziane jest wyrównanie terenu, nasadzenie drzew m. in lipy drobnolistnej, dębu szypułkowego, brzóz i wielu krzewów oraz innych roślin ozdobnych. Wstępnie na rozbudowę schroniska miasto zarezerwowało blisko 1,5 miliona złotych.

Nową częścią schroniska będzie bryła o zróżnicowanej wysokości z dwuspadowym dachem. Elewacja utrzymana będzie w kolorze białym i grafitowym. Duża jej część będzie wykonana z blach w kolorze szarym.

Panele OZE zapewnią samowystarczalność
Schronisko po rozbudowie będzie niemal samowystarczalne energetycznie. 1 marca  miasto  podpisało umowę na dofinansowanie, ze środków unijnych, wdrożenia instalacji odnawialnych źródeł energii. Głównym założeniem projektu jest poprawienie efektywności systemu grzewczego oraz ograniczenie konieczności zakupu energii elektrycznej. Po zakończeniu projektu (5 lat) panele fotowoltaiczne zapewnią schronisku całkowitą samowystarczalność w zakresie zapotrzebowania na energię elektryczną, a przy średniej, zimowej temperaturze powietrza, jaką mamy w ostatnich latach,  pompy ciepła zasilane w dużym stopniu na panelach fotowoltaicznych, zapewnią aż  85% zapotrzebowania na ciepło. Instalacja grzewcza  będzie posiada duże bufory ciepła potrzebnego do ogrzewania, które będą zasilane w ciągu dnia w energię pochodzącą z paneli, a w godzinach nocnych będą oddawać gromadzone ciepło do instancji grzewczych w obiektach.

Przy schronisku planuje się też utworzenie dodatkowych 30 miejsc parkingowych.

Nowa część budynku schroniska ma być gotowa pod koniec tego roku.

Wizualizacja UMB

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

Beonard LorowskiBeonard Lorowski

7 11

Bruski dba bardziej o zwierzęta, niż o ludzi. Gdzie mieszkania komunalne? 14:25, 07.03.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

kolkol

4 3

I bardzo dobrze, że dba o zwierzeta, bo one same o siebie nie zadbają!Są zależne od nas! 09:11, 08.03.2018


Do  roboty!!!!Do roboty!!!!

0 0

Do roboty śię wez , a nie z a żebranie , nierobie 18:20, 12.03.2018


Leonard BorowskiLeonard Borowski

4 2

Ja tu zrobię filię mojego straganu i interes będzie kwitł. 16:45, 07.03.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MirekMirek

2 3

Kretynie hecysiu: lepszy własny stragan w Bydgoszczy od renty w Marburgu. Ty przez całe życie byłeś na czyimś utrzymaniu. Nawet poglądów nie masz własnych, tylko powtarzasz cudze. 18:32, 07.03.2018


WacekWacek

1 2

Kretynie fordoński, masz mały interes. Bardzo mi z tego powodu przykro. Co na to żona? 19:50, 07.03.2018


apelapel

4 0

My, mieszkańcy Bydgoszczy przy Weteranów,Harcerskiej też mamy zwierzątka i też chcielibyśmy dla nich jak najlepiej. !!! Prosimy o ochronę naszych piesków i kotków przed tramwajowym łomotem od estakady na Lewińskiego, bo bardzo cierpią! Skoro nam, ludziom, się nie należy, niech chociaż zwierzątka mają dobrze !! :) 08:47, 09.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DagmaraDagmara

2 0

Makabra ludzie od estetyki co wy robicie. Najpierw wymalowali blokowiska na wstrętną pstrokaciznę teraz naszła era czerni więc wszystko malują na czarno 16:45, 11.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone