Zamknij
REKLAMA

Stylowe latarnie ozdobią wkrótce ulicę Marcinkowskiego

20:02, 08.03.2018 | was
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Zarząd Dróg przygotowuje się do wymiany oświetlenia kolejnych ulic w centrum miasta.

Na Marcinkowskiego oświetlenie jest „nowoczesne”. Lampy wiszą na tzw. przewieszkach, czyli stalowych linach rozciągniętych pomiędzy budynkami. Oświetlają ulicę, ale jej nie zdobią. Raczej wręcz przeciwnie. Za kilka miesięcy będą stały zarówno wzdłuż Marcinkowskiego, jak i Obrońców Bydgoszczy wyłącznie stylowe lampy uliczne. Bydgoskie pastorały.

W 2010 roku urzędnicy magistratu stołecznego martwili się, że warszawskie pastorały są kopiowane przez inne miasta. Na przykład w  Bydgoszczy skopiowano żeliwną podstawę latarni i dodano do niej herb miasta. Nie można jednak zastrzec wzoru stylowej latarni, ponieważ nie można opatentować czegoś, co nie jest nowatorskim rozwiązaniem.  

Można natomiast się cieszyć, że przy coraz większej liczbie bydgoskich ulic stoją bydgoskie pastorały. Zwłaszcza przy tych, gdzie dominuje zabudowa z przełomu XIX i XX stulecia.

Na początku marca ZDMiKP opublikował zapytanie ofertowe. Kiedy dowiemy się, komu zostanie powierzona  przebudowa oświetlenia ulic Marcinkowskiego  i Obrońców Bydgoszczy? - Termin składania ofert mija  16 marca. Po wyłonieniu wykonawcy i podpisaniu umowy, będzie 90 dni na wykonanie – ustalił Krzysztof Kosiedowski, rzecznik bydgoskich drogowców.

A zatem po zakończeniu roku szkolnego wzdłuż Marcinkowskiego i Obrońców Bydgoszczy będą stały stylowe latarnie. Jedenaście kolejnych  bydgoskich pastorałów.

(was)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

stanczyk1511stanczyk1511

5 4

Latarnie to broszki. Nikt rozsądny nie przypina kosztownej broszki do dziurawej i upapranej sukni. Najpierw więc, drodzy Włodarze, należy wyremontować ulicę i przynajmniej odnowić fasady wszystkich kamienic, zrewitalizować obiekt dawnego Zodiaka, powstawiać plomby pieżejowe, wykosić wieloletnie chwastowisko przy Obrońców Bydgoszczy, a latarnie rozświetlające ten całkiem fajny zakątek ustawiać na deser. Przykro mi pouczać naszych wybrańców, ale co robić, kiedy zapominają o dobrych zasadach gospodarowania, albo jeszcze nie dorośli ( albo idą wybory !).
PS. Uprzedzając natychmiastową ripostę Tortora, napiszę że w Toruniu też tak robią i też mają bałagan - nawet pod marszałkowskim i prezydenckim nosem. 19:33, 10.03.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TorTorTorTor

3 1

Hahaha, doprawdy? A gdzie dokładnie? :) 09:45, 11.03.2018


© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone