Zamknij
REKLAMA

W sobotę odbędzie się VII Marsz na Orientację po 18. Południku

11:23, 13.03.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie organizatora VII Marszu na Orientację po 18. Południku

VII edycja Bydgoskiego Marszu na Orientację po 18. Południku rozpocznie się przy Filharmonii Pomorskiej, a zakończy w Szkole Podstawowej Nr 2 przy ulicy Hetmańskiej 34.

W tym roku uczestnicy Marszu na Orientację po 18. Południku wędrować będą z mapą po muzycznej dzielnicy  Bydgoszczy. Trasa marszu będzie się zaczynała w Filharmonii Pomorskiej przy ulicy Andrzeja Szwalbego 6, a kończyła w Szkole Podstawowej Nr 2 przy ulicy Hetmańskiej 34.

Impreza w ubiegłym roku mimo deszczu i porywistego wiatru cieszyła się dużą popularnością. Wzięło w niej udział 300 osób z całego województwa, a nawet spoza jego granic. Skierowana jest do wszystkich turystów, w tym także do osób początkujących i mniej zaawansowanych w wędrówkach z mapą i to niezależnie od wieku. Długość trasy ok. 3 km dla początkujących oraz ok. 4 km dla nieco bardziej zaawansowanych. Decyzję o wyborze trasy podejmuje uczestnik marszu.

Zasada uczestnictwa w marszach na orientację jest prosta i sprowadza się do przebycia trasy pomiędzy zaznaczonymi na mapie punktami kontrolnymi według dowolnie wybranej przez uczestnika drogi. Potwierdzanie obecności na punktach kontrolnych polega na dokonaniu odpowiedniego wpisu do karty startowej, który uczestnik wykonuje osobiście.

Organizatorem marszu jest Bractwo 18 Południka w Bydgoszczy, a jej kierownikiem bydgoski radny Stefan Pastuszewski. Materiały startowe będą wydawane uczestnikom  pomiędzy godz. 10.00 a 12.00 w Filharmonii Pomorskiej. Na obu trasach marszu nie będzie obowiązywał limit czasu, ale do godz. 14.00 należy zdążyć z oddaniem karty startowej na mecie.

Zgłoszenia (należy podać liczbę uczestników) przyjmowane będą do dnia 14 marca 2018 r. (środa) mailowo na adres: klubinoskarmat@gmail.com.
Wpisowe w wysokości: 3,50 zł/os, płatne będzie w sekretariacie imprezy przed startem i przeznaczone jest w całości na pokrycie kosztów organizacyjnych. Upominki dla najlepszych uczestników marszu będą do odebrania w biurze Bractwa przy ul. Dworcowej 62 (dzwonek – TIK).

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

EwaEwa

3 1

Wspaniała impreza zainicjowana przez Krystiana Frelichowskiego , wsparta przez Stefana Pastuszewskiego. Warto wziąć w niej udział, spróbować swoich sił w zabawie z mapą 12:04, 15.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone