Zamknij
REKLAMA

"Pracodawco! Pracownik z psem to hit Twojej firmy"

08:00, 19.03.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. (i)

Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy, wspólnie z OTOZ Animals prowadzi akcję "Pies w biurze". Akcja skierowana jest do właścicieli i zarządzających firmami, dedykowana pracownikom biur, posiadającym psy.

"Zwracamy się z prośbą do właścicieli Firm i zarządzających Instytucjami o wprowadzenie w swoich miejscach pracy możliwości  pobytu pracownika z psem. W niektórych, nielicznych dotąd, firmach takie zasady już obowiązują. I co ważne: dobrze się sprawdzają! W firmach tych drzwi codziennie są otwarte dla czworonożnych przyjaciół. I co ważne: dobrze się sprawdzają! Badania jednoznacznie pokazują, że towarzystwo zwierząt w pracy przekłada się na ogólny wzrost produktywności i zadowolenia pracowników.  Przecież wszyscy doskonale wiemy, że zwierzęta czynią nasze życie lepszym!" - przekonują inicjatorzy akcji "Pies w biurze", dodając, że nie ma powodu, dla którego  trzeba pozostawiać w domu na całe dnie naszych podopiecznych – wierne psy.

Schronisko dla zwierząt w Bydgoszczy i OTOZ Animals twierdzą, że zabierając psa do biura:

zwiększamy naszą aktywność fizyczną,
redukujemy stres,
poprawiamy równowagę między pracą a życiem prywatnym,
podnosimy morale,
poprawiamy nastrój,
okazujemy zwierzętom szacunek, pozwalając im spędzać więcej czasu z właścicielami,
nie wywołujemy w sobie poczucia winy związanego z pozostawieniem zwierzęcia samego w domu.

Inicjatorzy akcji przygotowali też dla pracodawców specjalny regulamin, określający zasady pobytu pracownika z psem w biurze. Zawiera on m.in. postanowienie, że "w biurze, wraz z pracownikiem może przebywać wyłącznie pies dobrze wychowany".

Bydgoską akcję odnotowały już stacje telewizyjne, a w poniedziałek rano, 18 marca, informacja o niej z aprobatą i uśmiechem pojawiła się w wiadomościach TVP Info!

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

??????

7 2

Genialny pomysł, szczególnie dla alergików.
Może by lepiej schronisko dla zwierząt pomyślało o edukacji właścicieli psów, bo wciąż media donoszą o pogryzieniach. A pigułki biegają po mieście bez smyczy i kagańca. Straż i policja nie reagują. 09:29, 19.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

robrob

8 1

Pies to nie człowiek.W miejscu pracy nie każdy musi przepadać za psami. 09:34, 19.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

YrekYrek

8 1

To znaczy, że urzędnicy bydgoskiego ratusza będą mogli teraz przyprowadzać psy do swoich biur, czy ten patronat to tylko kolejna zagrywka PR-owa pana Bruskiego? A jeżeli tak, to czy petenci także będą mogli wchodzić ze swoimi pupilami do ratusza?
Chętnie przyszedłbym na spotkanie z włodarzami ze swoimi rottweilerami: Leszkiem i Jarkiem. Zapewne złagodziłyby obyczaje tutejszej władzy. 10:33, 19.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jestem przeciwnyJestem przeciwny

7 1

dyskryminacji kotów, chomików, szczurków, i innych pupili.
Serio, może jeszcze małego konika do pracy przywlokę? 10:34, 19.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrysiaKrysia

2 0

Prezydent żądny władzy bez prestiżu bierze na siebie jak leci wszystkie patronaty . Zwierzaki są naszymi mniejszymi braćmi.Ale ten pomysł jest durny ze wszech miar.Domy starców czy dziennej pomocy np na Jodłowej powinny mieć obowiązkowo z 3 pieski ,które mieszkały by w budach w ogrodzie .Firmy z ochroną też powinny mieć pieski ale nie w biurze. 06:20, 21.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone