Zamknij
REKLAMA

Żadna ustawka. Po prostu w tym konkursie Grudziądz był górą

20:50, 15.04.2018 | Ewa Starosta
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

W Wydziale Inwestycji bydgoskiego magistratu zatrudniona została prawniczka mieszkająca w Grudziądzu.

Wymogi na stanowisko ds. obsługi prawnej inwestycji nie były specjalnie wyśrubowane: wykształcenie wyższe magisterskie - kierunek prawo, trzyletni staż pracy, znajomość przepisów kpa i kc, prawa o zamówieniach publicznych, ustawy o finansach publicznych oraz   prawa budowlanego wraz z przepisami wykonawczymi. Ale oczywiście podczas przesłuchania przez komisję  konkursową, podobnie jak na egzaminie, zawsze można dostać pytanie, na które nie zna się odpowiedzi.

Z ogłoszenia na stronie BIP dowiedzieliśmy się, że  „w wyniku zakończenia procedury naboru na ww. stanowisko została wybrana Pani Anna Walczak zamieszkała w Grudziądzu”.

Ile osób starało się o posadę w Wydziale Inwestycji?  - Na to stanowisko wpłynęły trzy oferty, z których dwie spełniały wymagania. Po rozmowie kwalifikacyjnej tylko jeden kandydat w ocenie zespołu kwalifikacyjnego spełnił wymagania niezbędne i rokuje prawidłowe wykonywanie zadań na stanowisku objętym naborem - poinformowała nas Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta.

Tak się składa, że dyrektorem Wydziału Inwestycji jest również mieszkaniec Grudziądza. Mirosław Jagodziński dojeżdża do pracy w Bydgoszczy od przeszło dziesięciu lat. W 2006 roku został dyrektorem Wydziału Infrastruktury w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, a od stycznia 2013 roku do stycznia 2017 roku kierował bydgoskim oddziałem GGDKiA. Cztery miesiące później wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Wydziału Inwestycji UMB.

Jeździ z Grudziądza do Bydgoszczy i z powrotem służbowym samochodem? - Pan Mirosław Jagodziński - dyrektor Wydziału Inwestycji ma przyznaną kilometrówkę (umowa o używanie samochodu prywatnego do celów służbowych) w ilości 300 km na miesiąc – ustaliła Marta Stachowiak.

(Ewa Starosta)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone