Zamknij
REKLAMA

Komunikacja miejska będzie za darmo dla zasłużonych dawców szpiku

11:26, 16.04.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. (jn)

Będą nowe zwolnienia z opłat w przejazdach komunikacją publiczną. Do listy korzystających z darmowych przejazdów dopisani zostaną zasłużeni dawcy szpiku oraz innych regenerujących się komórek.  Natomiast na czasowe zwolnienie z kasowania biletów mogą liczyć studenci w czasie juwenaliów, a wszyscy - 2 czerwca z okazji 130-lecia miejskiej komunikacji w Bydgoszczy.

Prezydent Rafał Bruski skieruje pod obrady Rady Miasta Bydgoszczy projekt uchwały, na mocy której z darmowych przejazdów komunikacją miejską będą mogli korzystać zasłużeni dawcy przeszczepu czyli osoby, które oddały szpik lub inne regenerujące się komórki i tkanki więcej niż jeden raz oraz dawcy narządu.

Na juwenalia autobusem lub tramwajem za darmo

Wzorem poprzednich lat planowane jest wprowadzenie dla studentów bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w trakcie Bydgoskich Juwenaliów, które organizowane są wspólnie przez samorządy studenckie wszystkich aktywnych bydgoskich uczelni. Studenci będą mogli bezpłatnie podróżować od 17 maja od godziny 16.00 do 20 maja do godziny 2.00. Ze zwolnienia z obowiązku kasowania biletu będą mogły korzystać osoby posiadające ważną legitymację studencką, międzynarodową legitymację ISIC lub kartę Euro 26.

2 czerwca bydgoska komunikacja świętuje 130-lecie

Na wniosek Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy planowane jest zwolnienie z opłat wszystkich pasażerów w sobotę, 2 czerwca. Tego dnia Bydgoszcz będzie oficjalnie świętować 130-lecie komunikacji publicznej. W 1888 roku ulicami miasta zaczęły kursować pierwsze tramwaje.

Na 2 czerwca Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Transportu Publicznego, wspólnie z  ZDMiKP i MZK, przygotuje szereg ciekawych wydarzeń, m.in.  przejazdy zabytkowym taborem.

Ostateczna decyzja o wprowadzeniu darmowych przejazdów będzie należeć do Rady Miasta Bydgoszczy.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

Demokracja bez przymDemokracja bez przym

5 3

On robi wszystko aby wygrać! Ale tak się nie stanie.Bo taka jest wola Boga! 13:14, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Seba-76Seba-76

6 0

Bez informacji, ilu jest zasłużonych dawców szpiku, to niewiele warta jest ta wiadomość ;) pachnie ratuszowym populizmem 13:30, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ElaEla

3 1

Jak tak dalej pójdzie, to miesiąc przed wyborami wszyscy będziemy jeździć za darmo komunikacją publiczną. :D
Ciekawe co takiego przeskrobali w ratuszu, że za wszelką cenę muszą zachować swoją władzę. Jest jednak nadzieja, że któryś z urzędników po tym jak zobaczy nowy kwitek wypłaty z wliczoną zabraną premią, zechce w podzięce dla pana Rafała wyrzucić na ulicę swoją teczuszkę bezpieczeństwa z ratuszowymi ciekawostkami. 07:53, 17.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone