Zamknij
REKLAMA

Państwowa Inspekcja Pracy obchodzi 100-lecie. Konferencja w urzędzie wojewódzkim

20:11, 14.05.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Dziś w urzędzie wojewódzkim odbyła się konferencja z okazji jubileuszowych obchodów Państwowej Inspekcji Pracy pt. „Od wieku na rzecz ochrony pracy - Państwowa Inspekcja Pracy w 100-lecie niepodległości Państwa Polskiego”.

- Nasze województwo jest tym, które rozpoczyna tę ważną konferencję, podkreślającą stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i stulecie utworzenia tej bardzo ważnej, regulującej bardzo ważne kwestie i obserwującej ważne kwestie instytucji w Polsce - powiedział podczas otwarcia konferencji  wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Poseł PiS Ewa Kozanecka na podstawie wieloletniej współpracy określiła  PiP jako jedyny bastion, który stoi na straży przestrzegania praw interesów pracowniczych. - Gdyby nie PIP bezpieczeństwo, higiena i warunki pracy w zakładach byłyby zaniedbywane - stwierdziła Kozanecka.

O planach na przyszłość instytucji mówił Bogdan Drzastwa, zastępca głównego inspektora pracy. -  Nie ulega wątpliwości, że dla zapewnienia przez państwo wymaganych standardów ochrony pracy, kluczowe znaczenie ma silna inspekcja pracy. Dlatego dziś, priorytetem dla nas jest dalsze wzmocnienie i zwiększanie skuteczności Państwowej Inspekcji Pracy w każdym wymiarze jej funkcjonowania. Jesteśmy otwarci na dialog z partnerami społecznymi na temat roli, zasięgu i funkcjonowania inspekcji - zadeklarował Drzastwa.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

MirekMirek

2 1

Marszałek zrobił dziś super event w Toruniu na 100 lecie niepodległosci,a Bogdanowicz gdzie ? Na jakiejś podrzędnej konferencji PIP sciągnąl posiłki z innych instytucji żeby pustek nie było? Ciagle wygłasza te swoje jałowe przemówienia.Ale Całbecki go załatwił!!! 22:26, 14.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pracownicy K-PUWPracownicy K-PUW

3 1

Może inspekcja mogłaby zająć się skrajnie niskimi pensjami zwykłych pracowników urzędu wojewódzkiego? 05:24, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone