Zamknij
REKLAMA

Od jutra Harley-Davidson zawładnie Bydgoszczą

14:25, 15.05.2018 | ech
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Jutro w Bydgoszczy rozpoczyna się wielki zlot miłośników motocykli Harley-Davidson. Różopole jest już gotowe na przyjęcie nawet 10 tysięcy kultowych motocykli i ich wspaniałych jeźdźców z całego świata.

Miłośnicy motocykli Harley-Davidson ruszyli z całej Europy, a nawet z dalszych zakątków kuli ziemskiej, do Bydgoszczy. Od 16 maja, przez pięć dni w Myślęcinku, trwać będzie zlot FH-DCE Super Rally. Organizatorami zlotu są dwa zaprzyjaźnione kluby: H-DC Riders of Poland oraz Brothers H-DC Poland. Przewidują, że w Bydgoszczy może pojawić się od 8 do 10 tys. uczestników z Rosji, Skandynawii, Węgier, Włoch, Czech, Hiszpanii, a nawet z USA czy Japonii. W sumie aż 90% gości przyjedzie do naszego miasta spoza Polski. To największy w Europie, coroczny zlot fanów tych wspaniałych motocykli. W Bydgoszczy odbędzie się  44. edycja zlotu miłośników motocykli Harley-Davidson.

- W maju, rok temu przyjechaliśmy do Bydgoszczy i weszliśmy na teren Myślęcinka. Wiedzieliśmy od razu: Tak! To jest to! To jest wymarzone miejsce dla naszej imprezy - powiedział dzisiaj podczas konferencji prasowej  prezes Harley Davidson Club Riders of Poland, Łukasz Zalicki. - Takiego miejsca, zazdroszcząc, gratuluję bydgoszczanom. To będzie wielka promocja Bydgoszczy. Wiemy z doświadczenia, że uczestnicy zlotów wracają do miejsc, które zapamiętali z Super Rally, czy to w interesach, czy podczas wakacji - dodał.

Polana na Różopolu to teraz wielki kamping ogrodzony 6-kilometrowym ogrodzeniem. Teren jest chroniony, ma zabezpieczenie medyczne, przeciwpożarowe i sanitarne. Postawiono 100 kabin prysznicowych i 200 toalet. Porządku pilnuje specjalnie zakontraktowana firma. Łącznie nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwać będzie około 700 osób.

Zlot ma charakter zamknięty. Jego uczestnicy to ludzie otwarci i ciekawi świata, najrozmaitszych profesji. Od jutra będzie można ich spotkać na bydgoskich ulicach. Na Starym Rynku i Rybim Rynku będzie zorganizowany specjalny parking dla gości naszego miasta.

W środę, 16 maja, o godz. 12.00 na Starym Rynku firma Harley-Davidson wystawi Demo Trucka, w którym zostaną zaprezentowane najnowsze modele H-D. Będą to harleye, które trafią do sprzedaży w przyszłym roku. Maszyny będzie można podziwiać do godz. 19, a niewykluczone że osoby posiadające prawo jazdy kat. A będą mogły skorzystać z jazdy testowej.

Teren, na którym odbędzie się zlot będzie dostępny wyłącznie dla jego uczestników. Wszystkie atrakcje Leśnego Parku będą dostępne. Zorganizowany zostanie dodatkowy parking dla mieszkańców wzdłuż ul. Gdańskiej. Otoczenie Myślecinka będzie dostępne bez zmian z wyłączeniem polany Różopole i części wjazdowej na teren zlotu.

Impreza potrwa do niedzieli. Niestety, organizatorzy nie przewidują, parady. Nie chcą zakłócać normalnego funkcjonowania miasta. 6 lat temu, gdy Bydgoszcz odwiedziło blisko 1000 uczestników 67. zlotu FIM Rally Motocyklowa Parada Narodów z przejazdem do Myślęcinka była niesamowitym widowiskiem.

(ech)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

mikimiki

8 8

Efekt propagandowy będzie żałosny. Zniszczenia parku będą ogromne. Przez tydzień większość parku wyłączona na prywatne cele i do tego zamiast zarobku to ratusz dopłaca setki tysięcy złotych do tej prywatnej imprezy. A ile będą kosztowały naprawy i rewitalizacja? I kto za to zapłaci? 22:14, 15.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KasiaKasia

2 2

Szkoda Myślęcinka! Ciekawe kto zapłaci za zniszczenia fauny i flory w tym miejscu. Biedne zwierzaki. Tego typu hałaśliwe imprezy powinny odbywać się z dala od miasta i jego terenów zielonych. 14:10, 16.05.2018


EwaEwa

2 0

Super impreza Bydgoszcz otwiera się na świat 20:14, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwaEwa

3 0

To jest żywa reklama Bydgoszczy Brawo 20:15, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwaEwa

1 0

Świetna promocja Bydgoszczy i zarobek dla okolicznych pabów. Lepszy fajny motor niż złom z N Niemiec. Głosujcie na Pis!
21:21, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BociekBociek

0 2

Zwierzęta w bydgoskim zoo już są posrane ze szczęścia. Podobno wszystkie uwielbiają huk silników motocyklowych. Brawo za pomysł! 16:32, 17.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

uralural

0 2

Zamknięty zlot otwartych ludzi,Niezłe jaja. 19:46, 17.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone