Zamknij
REKLAMA

Protest w gminie Białe Błota: „Tak, panie wójcie, są problemy”

19:03, 15.05.2018 | was
Skomentuj
REKLAMA

Przed urzędem gminy protestowali dzisiaj mieszkańcy Białych Błot. Są przeciwni stagnacji i fermom kurzym.

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej przeraża ludzi budowa kurzych ferm. Wiedzą doskonale, czym to „pachnie”. Dlatego w manifestacji przed siedzibą władz gminy najwięcej było mieszkańców Ciela, bo to w tym sołectwie mają zostać zbudowane  gigantyczne kurniki.

Dołączyli do nich przeciwnicy budowy obwodnicy, a właściwie nie samej obwodnicy, ale jej planowanego przebiegu. Obawiają się pogorszenia obecnych warunków mieszkaniowych.  W proteście uczestniczyli także mieszkańcy Murowańca, jednego  z najbardziej zapóźnionych pod względem infrastrukturalnym sołectw w gminie Białe Błota. Mają dość ciągle powtarzanych, a potem niespełnianych obietnic.

- Tak, panie wójcie, są problemy. Trzeba się pochylić -  powiedział przez mikrofon jeden z uczestników protestu i poinformował, że problemy są wymienione na transparentach. - Pan wywołał rozwój społeczeństwa obywatelskiego - stwierdził, dając wyraźnie do zrozumienia, że aktywizacja ludzi została wywołana panującą w gminie stagnacją.

- Zapraszam wszystkich chętnych. Zawsze wysłuchuję wszystkich rad, które mieszkańcy przedstawiają i spotykam się z państwem Jeżeli państwo wydelegujecie przedstawicieli waszych,  ja chętnie usiądę i utworzymy grupy robocze i na pewno wypracujemy jakieś wspólne działanie - zwrócił się do protestujących zastępca wójta Jan Jaworski.

- Z tych spotkań z nim nic nie wynika - stwierdziła na tyle głośno jedna z uczestniczek protestu, że wszyscy ją usłyszeli.  

(was)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

aktualnyaktualny

3 1

,,szef,, gminy to fatalna moralnie postać ( wiele kłopotów z uczciwością w przeszłości tak w UM Bydgoszcz, jak i gminie Białe Błota ).Zastanawiam się dlaczego i jak ,,wskoczył,,na ten stołek.W tle znowu ( ? )pinokio ?, który wciąz obsadza swoimi ludzmi okolice Bydgoszczy.Co na to ABW ? 20:58, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Barycka Barycka

3 1

Jeden z postulatów dotyczy korków spowodowanych przez wjazd z drogi krajowej do pawilonów handlowych typu Biedronka. Przegięciem jest wydanie pozwolenia na użytkowanie pawilonu gdzie jest Żabka, obuwniczy, fitness i PKO. Temu właściciel zagospodarował bezprawnie pas zieleni z działki dróg krajowych. Kto w starostwie wydał zgodę na pawilon bez parkingu. Od tyłu niech zrobią wjazd, od ul Brackiej, nie od korkującej się ul Szubińskiej. Kpina z mieszkańców. 01:03, 16.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Żabka Żabka

0 0

To wygląda na samowolę budowlaną. Kto robi z kurnika galerię "przy Brackiej" 12:04, 16.05.2018


0%