Zamknij
REKLAMA

Ruszył proces w sprawie samowolnej rozbudowy Pubu Jack

13:46, 16.05.2018 | was
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

W  Sądzie Rejonowym odbyła się dzisiaj pierwsza rozprawa w głośnej sprawie nielegalnej rozbudowy popularnego klubu przy ul. Długiej. Oskarżonym jest Hubert B., który był  menedżerem Pubu Jack. Sprawę prowadzi sędzia Radosław Łukasiewicz.

Prokuratura postawiła Hubertowi B. dwa zarzuty: prowadzenia prac budowlanych bez wymaganego zezwolenia oraz spowodowania bezpośredniego zagrożenia katastrofą budowlaną. Oskarżonemu grozi kara  od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Na pierwszej rozprawie Hubert B. się nie stawił, nie z tego powodu, że przebywa obecnie w więzieniu (odsiaduje karę za poświadczenie nieprawdy), ale dlatego, że nie było takiej konieczności. Jego pełnomocnik, mec. Marcin Taczalski, złożył wniosek o umorzenie postępowania wobec swojego mandanta w zakresie zarzutu sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia katastrofą budowlaną. Zdaniem znanego bydgoskiego adwokata, rozbudowa lokalu trwała przez kilka lat, więc trudno mówić o bezpośredniości.

- Sąd odrzucił wniosek, uznając go za przedwczesny – powiedział nam mecenas Taczalski. O tym, czy wniosek jest zasadny, będzie można stwierdzić dopiero po przeprowadzaniu postępowania sądowego.

(was)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

NickNick

2 2

A ja naiwnie sądziłam, że ruszyć może pociąg, tramwaj i autobus. A tu masz, ruszyło coś, o czym nie wiedziałam. No, no, no... 16:38, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnnaAnna

2 2

Co to za adwokat co przedwcześnie wnioski składa...Pan Taczalski nie skorzystam z jego usług. 21:36, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone