Zamknij
REKLAMA

Jarmark Świętojański przeniósł się na Wyspę Młyńską

13:44, 10.06.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Jarmark Świętojański na Wyspie Młyńskiej 2018. Fot. Jacek Nowacki

Jarmark Świętojański organizowany co roku przez  Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury odbył się w tym roku na Wyspie Młyńskiej.

Rokrocznie jarmark pokazuje, że rękodzieło artystyczne i występy zespołów folklorystycznych cieszą się dużą popularnością. Wzdłuż chodników i na trawniku wyspy zainstalowała się ponad setka wystawców z Kujaw, Kaszub, Pałuk i innych polskich regionów. Twórcy ludowi, rękodzielnicy, artyści szukający inspiracji w folklorze i tradycji, przeróżnych specjalności: malarze, rzeźbiarze, wikliniarze, ceramicy, hafciarki i koronczarki zaprezentowali swoje wyroby i zachęcali do kupna. Powodzeniem cieszyło się tradycyjne jadło i napitki, w tym tak smakowite jak gęsina, pitne miody i wiejskie wędliny. Dawnych wspomnień czar oddawały wyłożone antyki i starocie.

Wyspa Młyńska rozbrzmiewała też śpiewem. Ziemia Bydgoska porwała wszystkich do kujawiaka, a występy roztańczonych dzieciaków z zespołów Pomorze, Krebane, Chabry, Łobżoneczka, Łączka czy Pałuczaczki pokazały, że najmłodsi znakomicie kwalifikują się do promocji folkloru. Występy zespołów folklorystycznych entuzjastycznie oklaskiwane były przez miłośników folku i ludowej twórczości.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

Brak drzewBrak drzew

6 1

Fajna impreza tylko dlaczego nie ma tam cienia .Wycięto wszystkie drzewa .Trzeba było szybko uciekać. Na Wyspie najlepiej sprawdzają się imprezy po zachodzie słońca 15:30, 10.06.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ryszar1953ryszar1953

5 0

..fakt ,brak drzew nie skłaniało do oglądania i konsumowania specjałów....ale brawo. 19:05, 10.06.2018


© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone