Zamknij
REKLAMA

Teatr Kameralny – teraz demolka później kulturka

16:39, 13.06.2018 | j
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Do końca przyszłego roku potrwa połączony z rozbudową i modernizacją remont Teatru Kameralnego przy Grodzkiej. Jak widać na zdjęciach, dużo jest do zrobienia.

Obiekty przy Grodzkiej, które przez lata służyły Teatrowi Kameralnemu, są teraz w fatalnym stanie. W wyniku wygranego przetargu pracami rozbiórkowo-modernizacyjnymi  zajmuje się od maja firma „Ebud”. Jej pracownicy zaczęli od przygotowania zaplecza i sprawdzenia nośności poszczególnych ścian. Obecnie trwa wyburzanie, rozbieranie i demontowanie tego, co musi zniknąć, żeby powstał obiekt na miarę  XXI wieku.

W rozbudowanym i przebudowanym obiekcie znajdzie na parterze duża sala teatralna z widownią na około 200 osób i odpowiednim zapleczem garderobianym, hol z kasami, foyer i szatnie. Wyżej będą biura, a w części podziemnej sanitariaty.

Zakończenie robót zaplanowano na koniec 2019 roku.

(j)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

BydgoszczaninBydgoszczanin

4 7

Chyba pseudokulturka, bo jak pamiętam duże parcie na nową scenę miał niejaki pastuch z Pis. 18:55, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

szkodaszkoda

4 3

że wyburzają....Można by jeszcze POczekać parę lat - toć przecież był to jawny znak,,inwestowania,, w kulturę przez kolejnych zarządców politykierskich miasta Bydgoszczy - i samo by się rozsypało.Panowie PO co ten POśpiech ? Wkrótce wybory i....może ( a wręcz jest pożądanie by to WRESZCIE się stało ) się ODMIENI.Na to czekamy już kilkadziesiat miesięcy !!!Niech pan wzorem swoich kolesi nie POwtarza sytuacji z wyborem sędziów.Zmarnował pan panie RB zbyt wiele drogocennego czasu, by teraz na gwałt udowadniać propagandowe hasełko, że ,,teraz się buduje,,.Ale czemu tak pózno, tak fatalnie i za mocno przepłacone fundusze.Pewnie TYLKO o to chodzi !?.Niestety chytry dwa razy traci.Może jednak jest to celowa ,,rozpiska w czasie,, i na ostatnią chwilę, czyli brać kasę i w nogi ???Wszystko na to wskazuje !!!Zostaw pan SZCZEGOLNIE Stary Rynek w spokoju, bo tam TRZEBA koniecznie nowego, ambitnego planu, eksponujacego obiekty z przeszłości - niektóre całe, jak pierzeja zachodnia,ale też pobliskie spichrza lub niektóre ,ukazane jako ważne ślady osadnictwa i rodzaju zabudowy serca miasta ( stary ratusz ).Miasto z piękną,choć trudną historią na takie działania  ZASLUGUJE.Jednak pan jako kolejny prezydent odwrócony plecami do tego co nadaje Bydgoszczy wartości i znaczenia, niestety nie POtrafi tego POjąc i zrozumieć.Nie wystarczą tylko deale z ,,tłustymi karkami,, i teraz w marynarkach a POprzednio w innych,,ubrankach,,. 20:22, 13.06.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Borowski matole,Borowski matole,

3 0

puknij w swój eSBecki łeb. Latos juest tak samo przegrany jak ty. 22:08, 13.06.2018


Beonard LorowskiBeonard Lorowski

2 6

U nas w Marburgu takie remonty trwają góra pół roku. Ale to przerasta możliwości Bruskiego. 21:18, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kolano PrezesaKolano Prezesa

5 1

Tomasz Luksowadacza-Latos ma zwycięstwo w kieszeni. Na działkach w Samociążku. 22:06, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone