Zamknij
REKLAMA

Kujawsko-pomorski garnizon bogatszy o 60 adeptów sztuki policyjnej

19:46, 11.07.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KWP w Bydgoszczy

Dzisiaj na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie 60 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy.

“Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi…” - rozległo się dzisiaj na placu przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. O godz. 14:00 odbyło się uroczyste ślubowanie przyjętych do służby policjantów. Ślubowanie od funkcjonariuszy przyjął komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała. W szeregi kujawsko-pomorskiej policji przyjęto 60 nowych policjantów.

Nowo przyjęci do służby policjanci słowa gratulacji i życzeń usłyszeli od wojewody Mikołaja Bogdanowicza, a o tym że służba w policji to wielki honor i zaszczyt mówił  insp. Paweł Spychała. Kapelan kujawsko-pomorskiej policji ks. prałat Stanisław Kotowski życzył policjantom wytrwałości i powodzenia na szkoleniu.

Po zakończeniu szkolenia podstawowego w Szkole Policji w Pile funkcjonariusze wrócą do naszego województwa: 9 do Bydgoszczy, 16 do Torunia, po 8 do Włocławka i Oddziału Prewencji Policji, 4 do Inowrocławia, po 3 do Brodnicy i Tucholi, 2 do Nakła nad Notecią i po 1 do Aleksandrowa Kujawskiego, Chełmna, Lipna, Rypina, Świecia, Żnina oraz KWP w Bydgoszczy.

- W roku 2017 do służby w kujawsko-pomorskim garnizonie przyjęto 277 policjantów. Kolejne przyjęcia do służby w kujawsko-pomorskim garnizonie odbędą się we wrześniu, listopadzie i grudniu tego roku. Dokumenty o przyjęcie do służby można składać przez cały rok w komendach miejskich i powiatowych policji - poinformowała podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

wPiSywaczwPiSywacz

2 2

Brawo, brawo nowi adepci! Największe brawo dla tych którzy skończyli zacną szkołę ojca Rydzyka i do tej pory nie mogli znaleźć dobrej pracy. Przejęlismy wojsko, przejęliśmy spółki skarbu państwa, przejmujemy sądy, teraz przejmiemy policję. 14:00, 12.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sdsdsdsd

1 1

lecz się 15:29, 12.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone