Zamknij
REKLAMA

Płacić miastu za to, że się dba o miejski grunt? Mowy nie ma!

07:48, 09.08.2018 | was
REKLAMA
Skomentuj
Trawnik przed budynkiem Wspólnoty Mieszkaniowej Baczyńskiego 12. Zdjęcie nadesłane

Trawniki przy blokach bywają wypieszczone, ale niektóre sprawiają wrażenie bezpańskich, jakby nikt się nimi nie zajmował. To tereny, które należą do miasta.

Dostaliśmy „do wiadomości” zdjęcia, które od jednej ze wspólnot mieszkaniowych na Kapuściskach otrzymał prezydent Bydgoszczy. Pokazują one trawnik, o który w imieniu miasta troszczy się ADM.  – To stan przed i po skoszeniu... plantacji szczawiu – drwi autor wysłanych do ratusza  zdjęć.

Blok, o który dba Wspólnota Mieszkaniowa Baczyńskiego 12, wygląda estetycznie, czego nie można powiedzieć o  należącym do miasta trawniku obok budynku.

- Tereny, wokół których brak jest budynków gminnych i wykorzystywane są głównie przez wspólnoty trudno zagospodarować z uwagi na brak wiedzy co do oczekiwań mieszkańców w tym zakresie. Do tego dochodzą ograniczone możliwości finansowe – wyjaśnia Magdalena Marszałek, rzecznik ADM.

Wspólnota Mieszkaniowa Baczyńskiego 12  chętnie zajęłaby się terenem wokół bloku, gdyby prezydent nieodpłatnie przekazał go jej w użytkowanie. - Nieznane nam są przypadki o nieodpłatnym przekazywaniu terenów przyległych do budynków mieszkalnych wielorodzinnych – informuje rzeczniczka ADM, dodając, że bez problemów można ten teren wydzierżawić. - Miasto od lat prowadzi politykę zachęcającą wspólnoty mieszkaniowe do dzierżawy gruntów przyległych, wieczystego ich użytkowania - z 90% ulgą pierwszej opłaty czy ostatecznego wykupu, na preferencyjnych warunkach - z bonifikatą do 95% .

- Nasza wspólnota dzierżawą terenu przyległego zainteresowana nie była i raczej nie będzie. Albowiem miasto za to, że mielibyśmy zagospodarować na swój koszt obecny miejski ugór, chce od nas jeszcze niemałe pieniądze tytułem dzierżawy – słyszymy na Baczyńskiego.

A może warto byłoby się zastanowić nad powierzeniem zainteresowanym wspólnotom troski o wygląd najbliższego otoczenia?

Trawnik przed budynkiem Wspólnoty Mieszkaniowej Baczyńskiego 12. Zdjęcie nadesłane

(was)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

BydgoszczaninBydgoszczanin

8 2

To nie kwestia tylko Baczyńskiego, proszę przejechać się po całym mieście i zobaczyć jak wyglądają miejskie trawniki i inne tereny zielone jak i w centrum, a także na peryferyjnych osiedlach! To jest jakiś dramat. Trawa, chwasty po kolana i nikt się tym nie zajmuje. Dobrym przykładem są pasy zieleni między jezdniami na Czyżkówku na przeciwko Elektro-montażu. Przy przebudowie zostały zasadzone tam róże, które zniknęły za bujną dziką roślinnością. Nie jest to zbyt estetyczne, a wręcz wygląda strasznie. Temat powinien zostać rozwinięty i UM powinien być za to zgnojony. Przecież my, mieszkańcy nie spędzamy całego czasu na Wyspie Młyńskiej żeby cieszyć się równo przyciętą trawą. W naszym interesie aby otoczenie w którym mieszkamy wyglądało chociażby schludnie ale tak nie jest.

Proszę redakcję aby przyjrzała się temu problemowi i poruszyła problem raz jeszcze mając na względzie całe miasto.
Pozdrawiam 18:06, 09.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bydgoszczanie bydgoszczanie

4 2

Ta pani kłamie. Mamy podbny problem. I nie było oferty wykupu z wysoką bonifikaty. 12:11, 10.08.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ostatni regimentarzOstatni regimentarz

2 0

By zarzucać komuś kłamstwo trzeba samemu posiadać choć minimum wiedzy w danym zakresie. Stosowne przepisy Rada Miasta przyjęła już w czerwcu 2005r. Wystarczyło zainteresować się sprawą i uzyskać właściwą informację w WMG UMB lub ADM. Są na terenie Bydgoszczy wspólnoty, które wzięły sprawy w swoje ręce i nabyły tereny okalające ich bloki z wysoką bonifikatą. Dzięki temu sami dysponują tymi terenami wg własnego uznania. Są też wspólnoty, których sprawy o nabycie gruntu jeszcze trwają, stąd do tego czasu przydzielone im tereny zostały przez nie wydzierżawione. Polecam lekturę uchwał RMB z dnia 29 listopada 2017 r.: Nr LII/1072/17 i Nr LII/1073/17.
21:48, 11.08.2018


Leonard BorowskiLeonard Borowski

2 3

Wielu "rzeczników" mówi to, za co im płacą różne darmozjady żerujące na naszych pieniądzach. 14:20, 10.08.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Beonard LorowskiBeonard Lorowski

3 3

wPiSywanie gupot to aktualnie jedyne twoje zajęcie? Może to negatywny wpływ smrodu w Dąbrowie Chełmińskiej? 15:53, 10.08.2018


© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone