Zamknij
REKLAMA

Rozbudowa Kujawskiej nie zacznie się do czasu zakończenia kontroli

21:57, 08.08.2018 | was
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Zostaliśmy poproszeni o dowiedzenie się, dlaczego nie są prowadzone żadne prace związane z budową trasy tramwajowej wzdłuż Kujawskiej, chociaż zostały wycięte drzewa kolidujące z inwestycją.

- Czekamy na wyniki kontroli uprzedniej – powiedział nam Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP. 

Koszt inwestycji, która oprócz budowy trasy tramwajowej obejmuje także rozbudowę układu drogowego, oszacowano wstępnie na 136,4 mln zł brutto. Tymczasem najtańsza oferta (konsorcjum, którego liderem jest firma Gotowski) była o ponad 30 mln zł wyższa.  W lipcu  radni wyrazili zgodę na dołożenie brakującej kwoty.  Ale inwestycja  ciągle nie może być realizowana, po podpisaniu umowy nastąpi dopiero po zakończeniu kontroli.

Cała dokumentacja dotycząca wyłaniania wykonawcy została wysłana do Warszawy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli  inwestycja otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych, a koszt robót budowlanych przekracza kwotę 20 mln euro, prezes Urzędu Zamówień  Publicznych  obligatoryjnie przeprowadza kontrolę uprzednią.

Rok temu opublikowaliśmy tekst zatytułowany „Te domy niedługo znikną z powierzchni ziemi”.  Tymczasem kamienice z XIX wieku stoją ciągle w stanie nietkniętym naprzeciw przystanku tramwajowego na Zbożowym Rynku.  Jak długo jeszcze postoją, zależy od prezesa UZP.

Ponieważ kontrola uprzednia przeprowadzana jest jeszcze przed podpisaniem umowy, ustawodawca określił terminy, w których musi nastąpić doręczenie informacji o wyniku kontroli (w zależności od stopnia skomplikowania 14 bądź 30 dni od dnia dostarczenia wszystkich materiałów). Za ich przekroczenie nie grozi jednak żadna sankcja.

Fot. Jacek Nowacki

(was)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

ha ha haha ha ha

11 6

Bruski,,buduje,, i kombinuje.Prawie wszystkie duże projekty są w Bydgoszczy mocno opóznione, a te realizowane się ślimaczą.Zaś oddane często rażą wielką ilością niedoróbek.Hasło jeszcze ,,rządzącego,, to: Jakoś(-ć) to będzie ( PO POprawkach, albo i nie ).Tylko inwestycja gdzie,,zamieszany,, był ( jest ? ) synalek prezydęcki , czyli Outlet na Fordońskiej ( łącznie z wysiudaniem poprzedniej firmy ) POszła migusiem.Niestety Trasa Uniwersytecka nie miała takiego,,pchnięcia,,.Ostatnio takż na siłę pcha się monstrum bydgoskie, czyli tragiczny projekt kloca stawiany przez,,koleżków,, na Babiej Wsi.Jeżeli już to o połowę niższy, lecz najlepiej WCALE. 12:10, 09.08.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

obserwatorkaobserwatorka

6 6

Oj zgadzam się z tobą w 100%, zmieńmy to jesienią 13:53, 09.08.2018


ja wam damja wam dam

3 0

Przy terenie po zajezdni MZK na Szajnochy też maczał ręce synalek Rafałka, stąd zapewne szybka przebudowa pasa drogowego w tym rejonie. 16:26, 11.08.2018


© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone