Zamknij
REKLAMA

Bydgoszczanin wyjechał za miasto z 67 workami trefnego tytoniu i wpadł...

12:21, 10.08.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KWP w Bydgoszczy

67 worków trefnego tytoniu przewoził w swoim aucie 35-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Nakryła go w Zamościu  nakielska „drogówka”.

W środę (8 sierpnia) około 17.30 w Zamościu, policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej nissana primerę. Kierowcą okazał się 35-letni mieszkaniec Bydgoszczy. W trakcie kontroli samochodu, w schowku w drzwiach, mundurowi znaleźli zawiniątko z niewielką ilością suszu. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się trafne. To była marihuana. Natomiast w bagażniku nissana, mundurowi znaleźli 67 worków strunowych z tytoniem bez polskich znaków akcyzy. Po zważeniu całości, okazało się, że mężczyzna przewoził łącznie 32 kilogramy nielegalnego tytoniu,. Gdyby przewożony towar trafił do sprzedaży, straty Skarbu Państwa można by szacować na 20 tysięcy złotych.

- 35-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego oraz ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Niebawem sprawa wraz z zabezpieczonym tytoniem zostanie przekazana funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej - poinformowała mł. asp. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy w KPP w Nakle nad Notecią.

Fot. KWP w Bydgoszczy

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone