Zamknij
REKLAMA

Bydgoski policjant Tomasz Kozielecki z psem Edylem najlepszy w Polsce

19:06, 11.09.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Paweł Ostaszewski/ Policja 997

Na XVIII Kynologicznych Mistrzostwach Policji sierż. sztab. Tomasz Kozielecki z psem Edylem, reprezentujący KWP w Bydgoszczy, wywalczył tytuł mistrza. Drużynowo zespół Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy był trzeci.

W dniach 4 – 7 września br. na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, podlegającego pod Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, odbyły się XVIII Kynologiczne Mistrzostwa Policji. W finale wzięło udział 17 drużyn, które reprezentowały poszczególne garnizony. Poza konkursem, na zasadzie honorowego uczestnictwa, udział wzięła reprezentacja Straży Granicznej.

Podczas czterech dni mistrzostw przewodnicy wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami rywalizowali w takich konkurencjach jak: sprawdzian ogólnego posłuszeństwa psa, pokonywanie przeszkód, tropienie śladów węchowych w terenie, przeszukiwanie wyznaczonego obszaru i sprawdzian z elementów obrończych, czyli pościg bez kagańca. Ponadto przewodnicy rozwiązywali test wiedzy oraz musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po raz pierwszy zdarzyło się, że dwóch zawodników z pierwszej trójki uzyskało identyczną liczbę punktów. O kolejności miał zaważyć wynik konkurencji tropienia śladów ludzkich. Okazało się jednak, że i w pracy węchowej liczba punktów była taka sama. Sędzia główny zadecydował więc, że zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie sumy punktów z konkurencji wykonywanych w tandemie człowiek – pies.

Pierwsze miejsce bezkonkurencyjnie zajął sierż. sztab. Tomasz Kozielecki z psem Edyl, reprezentujący KWP w Bydgoszczy, który uzyskał 453 punkty. Drugie miejsce przypadło asp. Robertowi Bożkowi z psem Haber z KWP w Rzeszowie, który zdobył 437 punktów. Trzecie miejsce zajął natomiast st. asp. Andrzej Francuz z psem Iną z KWP w Opolu, który zdobył także 437 punktów.

Drużynowo zespół Komendy wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy w składzie podkom. Dawid Ludkowski (kierownik), asp. sztab. Marian Auguściński z psem Iskra, sierż. sztab. Tomasz Kozielecki z psem Edyl, zdobywając 839 punktów zajał trzecie miejsce za KWP Poznań i KWP Kraków.

Informację o sukcesie bydgoskiego policjanta nadesłał Paweł Ostaszewski/ Policja 997.

(.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

DominikaDominika

1 0

Gratulacje dla przystojniaka Pana policjanta i wspaniałego Edyla 20:46, 11.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone