Zamknij
REKLAMA

Bydgoscy policjanci namierzyli narkotykowy proceder w Sicienku

13:41, 14.09.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KWP w Bydgoszczy

Bydgoscy policjanci namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę oraz tabletki ekstazy. Jeden wpadł, gdy przewoził narkotyki. Drugi posiadał je w domu, w Sicienku.

Bydgoscy kryminalni ustalili, że na terenie gminy Sicienko dochodzi do procederu związanego z handlem zakazanymi środkami psychoaktywnymi. W środę (12 września) późnym popołudniem policjanci zatrzymali do kontroli namierzony wcześniej samochód marki Volkswagen. W aucie znajdowały się cztery osoby. W trakcie przeszukania kryminalni znaleźli na dywaniku w pojeździe worek z marihuaną oraz amfetaminą. Cztery osoby zostały zatrzymane.

Funkcjonariusze kontynuowali poszukiwania i  „zapukali” do drzwi mieszkańca gminy Sicienko. Tam po przeszukaniu pomieszczeń znaleźli ukryte w puszce narkotyki. Policjanci zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę oraz tabletki ekstazy. Znaleźli też wagę elektroniczną oraz puste woreczki strunowe. 30-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W międzyczasie kryminalni przeszukali mieszkania zatrzymanych osób. W domu 23-letniego kierowcy znaleźli śladowe ilości narkotyków oraz sprzęt do ich porcjowania. Mieszkaniec powiatu nakielskiego był znany policjantom z powiązań ze środowiskiem pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich.

Dalej sprawą zajęli się koronowscy policjanci. Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zarzuty dwóm zatrzymanym. Pozostałe osoby zostały przesłuchane i zwolnione.

Zatrzymany 23-latek będzie odpowiadać za posiadanie narkotyków. Natomiast 30-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, wprowadzania ich do obrotu oraz dwa zarzuty dotyczące sprzedaży zakazanych środków psychoaktywnych. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

- Dzisiaj (14.09.2018) kryminalni doprowadzili 30-latka do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowe aresztowanie. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na trzy miesiące. - poinformował kom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP Bydgoszcz

Fot. KWP w Bydgoszczy

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

GtzunGtzun

1 0

Od ta u czuje się bezpieczniej, *%#)!& policje:) 08:42, 15.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GtzunGtzun

0 1

Sorry, od razu :p 08:43, 15.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gość Gość

1 0

W końcu szkoda że tak puźno 14:27, 16.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone