Zamknij
REKLAMA

Nie grozi miastu utrata unijnego dofinansowania rozbudowy Trasy Uniwersyteckiej?

23:09, 07.10.2018 | was
REKLAMA
Skomentuj
Fot. (jn)

Na działkach przy Ujejskiego 44 pojawiły się 5 października  pracownice urzędu marszałkowskiego. Żeby zobaczyć plac budowy.

Kiedy prezes firmy Tartak Bydgoszcz zobaczył dwie panie wyglądające zza węgła domu, sądził początkowo, że to dziennikarki. Mogły to być również mieszkanki Bydgoszczy, które chciały na własne oczy zobaczyć najsłynniejsze działki  w naszym mieście. Krzysztof Pietrzak zdążył się już przyzwyczaić  do obecności gapiów.

- Dziewczyny wyglądały na trochę przestraszone. Zapytałem, w czym mogę pomóc - relacjonuje współwłaściciel  tartaku.

Okazało się, że panie są urzędniczkami. Pracują w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie  Marszałkowskim. Chciały zrobić zdjęcia, żeby „udokumentować budowę”. – Tutaj placu budowy nie ma, jest tartak. Można sfotografować nowiutkie urządzenia – zaprosił urzędniczki do środka szef tartaku, ale nie skorzystały z zaproszenia i szybko odeszły.  

(Na facebookowym profilu Tartak Bydgoszcz znajduje się zrobiona przez Krzysztofa Pietrzaka fotografia dokumentująca wizytę pracownic urzędu marszałkowskiego.)

Trudno uwierzyć w to, że Piotr Całbecki nie słyszał o problemach z dokończeniem rozbudowy Trasy Uniwersyteckiej z powodu dwóch nieopróżnionych działek  przy Ujejskiego. Jaki był więc cel piątkowej wizyty dwóch urzędniczek z urzędu marszałkowskiego? Czy chodzi o fundusze europejskie? Inwestycja miała być zrealizowana najpierw do końca czerwca, a po podpisaniu aneksu do końca września 2018 roku.

Rzecznik bydgoskich drogowców poprosił nas o zapewnienie mieszkańców, iż nie ma żadnych powodów do niepokoju. - Niezaprzeczalnym faktem jest, że dotacja została wykorzystana zgodnie z zapisami zawartymi w aplikacji. Co jeszcze ważniejsze, inwestycja zrealizowana. Z przyczyn od nas niezależnych jedynie nieskomunikowana z jednym obiektem - wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski.

A kiedy wszystkie prace budowlane powinny zostać zakończone? - Nie mogę wskazać jakiegoś „ostatecznego” terminu, ponieważ w tej chwili każdy podany nie będzie miał nic wspólnego z rzeczywistością - odpowiada rzecznik ZDMiKP. - Jesteśmy w terminach z umowy, którą możemy jeszcze prolongować w latach. Negocjować w zależności od sytuacji, posługując się przy tym bardzo konkretnymi argumentami.

Krzysztof Kosiedowski przypomina, że wniosek o dofinansowanie uzyskał bardzo wysoką notę punktową. - Realizując inwestycję, nie wykazaliśmy się zaniedbaniami czy zaniechaniami. Przeprowadziliśmy ją  zgodnie z zapisami zawartymi we wniosku. Nie można nam zarzucić jakichkolwiek błędów proceduralnych.

(was)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

OO

26 13

Wojewoda do roboty albo na zieloną trawkę. Chcemy trasy. 09:28, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

egzekutoregzekutor

25 10

PIS-dowska praworządnośc--szemrany cwaniaczek ,który dostal pieniadze za swoją czeęśc
nieruchomosci,kontynuuje nielegalną działalność tartaku na tym samym terenie , kontynuujac blokadę budowy, co na to naczelny ,bezwględny praworzadny szeryf rzeczy kaczej pospolitej.
A swoją drogą -kuriozum-- tartak niemal w centrum miasta --ewenement na skale swiata--
i tylko o to mozna miec pretensje do BRUSKIEGO. 09:42, 08.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ArchArch

4 5

I co drogi półinteligencie ma z tym wspólnego PiS? Chyba to, że nie zapobiegli wypraniu twojej jedynej żyjącej komórki mózgowej, dzięki której czynnośc oddychania jakoś utrzymje cie przy życiu 17:03, 08.10.2018


Arch czyliArch czyli

1 0

połezja gitarzysty basowego. 21:59, 08.10.2018


Leonard BorowskiLeonard Borowski

15 18

Operacja udana, a pacjent zmarł... Tak można podsumować słowa zaklinacza rzeczywistości Kosiedowskiego. Według tego dziwnego człowieka, można zrealizować umowę na inwestycję, której nie ukończono... Co to za "cudowna" umowa panie hipokryto ? Być może tu jest właśnie odpowiedź na dylematy podatników, dlaczego trzeba utrzymywać urzędy oraz instytucje publiczne kompletnie nieskuteczne, a nawet szkodliwe społecznie. W taki stanie oczywiście będące zbędnym wydatkiem. 09:44, 08.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BonifacyBonifacy

7 9

Tramwaje na linię do Fordonu też tak kupowali.
Także jaki kraj taka praworządność i samorządność. 10:17, 08.10.2018


Tyle,Tyle,

16 8

Mam nadzieję, że Pietrzak poniesie wszelkie konsekwencje związane z blokowaniem inwestycji, aż do odsiadki włącznie. 15:38, 08.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

olaola

1 0

On dla zakłamanej propagandy pisu jest tak samo potrzebny jak 500 plus 21:16, 09.10.2018


KierowcaKierowca

13 5

Wytatuowany paker, z fizjonomią sterydowego bufona, uniemożliwia dokończenie tak ważnej dla Bydgoszczy inwestycji drogowej, jaką jest Trasa Uniwersytecka. Są odpowiednie przepisy prawne, specjalne cele dla cwaniaków i realizacja zgodnie z państwem prawa! Bydgoszczanie czekająL 17:46, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Droga autorkoDroga autorko

4 6

skąd CaUBecki miałby wiedzieć co dzieje się na Trasie Uniwersyteckiej,skoro Bydgoszcz traktuje jedynie jako przysłowiową dojną krowę dla swojej pokrzyżackiej mieściny? Przez 3 kadencje NIEUDOLNIE rządził a pod koniec pod pozorem poprawy zarządzania jeszcze wepchał 10,5 mln PLN w pazerne łapska U-krywamy M-nóstwo K-onifentów, zamiast np. dać trochę tartakowi ,żeby w końcu przestał ględzić?0
"Toruń, województwo kujawsko-pomorskie, UMK, Piotr CałbeckiMałe i średnie firmy z województwa kujawsko-pomorskiego powinny być bardziej konkurencyjne i innowacyjne. Za 10,5 mln zł pracować nad tym będą naukowcy z toruńskiego UMK, Szkoły Głównej Handlowej i samorząd województwa.
Projekt Regiogmina wart jest ponad 10,5 mln zł. W całości sfinansuje go Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a realizować będą: samorząd województwa, toruński Uniwersytet Mikołaja Kopernika i Szkoła Główna Handlowa.

Przez 32 miesiące urzędnicy we współpracy z naukowcami obu uczelni pracować będą nad stworzeniem metod i instrumentów, dzięki którym małe i średnie firmy z regionu mają stać się bardziej konkurencyjne i innowacyjne.

? To będzie największy projekt w historii toruńskiej ekonomii ? mówi Piotr Całbecki, marszałek województwa." 20:28, 08.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Drogi tfurco czyliDrogi tfurco czyli

3 4

bełkot frelicha, świetlicowego z podtoruńskiej szkółki zbiorczej. 21:54, 08.10.2018


mikimiki

3 3

Protestuję !!- słowo "bufon"" w Bydgoszczy zarezerwowane jest dla jej pierwszego obywatela .. 11:57, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone