Zamknij
REKLAMA

Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu otwarte

20:22, 08.10.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Przecięciem wstęgi prezydent Rafał Bruski i przewodnicząca Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy Maria Jolanta Matuszewska otworzyli dzisiaj Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

Dawniej mieściła się tu popularna księgarnia Współczesna, a od 8 października działa Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Przewodnicząca Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy Maria Jolanta Matuszewska powiedziała podczas otwarcia, że centrum stanowi "bardzo fajny obraz współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi". Od jutra odbywać się tutaj będą spotkania i zebrania NGO-sów, konferencje, wystawy, wernisaże, najróżniejsze spotkania i warsztaty czy  zajęcia grup tanecznych. Działać będzie pod szyldem Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Na parterze znajduje się strefa „relaksu” – z kawiarnią, czytelnią, kącikiem zabaw dla dzieci oraz spokojniejszym zakątkiem dla seniora. Na blisko 900 m2 znajdzie się przestrzeń na profesjonalne warsztaty, konferencje i szkolenia, dyżury specjalistów, ale również na nieformalne spotkania grup wsparcia osób działających społecznie.

BCOPW to przestrzeń dedykowana bydgoskim organizacjom pozarządowym, która ma sprzyjać większej integracji środowiska działającego w trzecim sektorze oraz ma promować ideę wolontariatu i inicjatyw pozarządowych.

Od jutra do 13 października odbywać się będą w nowo otwartym centrum warsztaty, wykłady, spotkania z ciekawymi ludźmi, występy artystyczne.

Podczas otwarcia prezydent Rafał Bruski uhonorował statuetkami Łuczniczki przewodniczących najważniejszych rad: Marię Jolantę Matuszewską z Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy, Ireneusza Frelichowskiego z Bydgoskiej Rady Seniorów, Krzysztofa Badowskiego z Powiatowej Rady Osób Niepełnosprawnych, prof. Dariusza Markowskiego z Rady ds. Estetyki Miasta Bydgoszczy, Zygfryda Żurawskiego z Rady Sportu Miasta Bydgoszczy, Mikołaja Gabineckiego z Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy, Pawła Górnego z Rady ds. Partycypacji Społecznej, Sebastiana Nowaka z Zespołu ds. Polityki Rowerowej Miasta Bydgoszczy i Grzegorza Kaczmarka z Obywatelskiej Rady Kultury.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

Beonard LorowskiBeonard Lorowski

3 3

Klub Gazety Wolskiej to organizacja rzondowa czy antyrządowa ? 23:05, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RafałRafał

3 3

Otworzyłem zeby wręczyć kilka statuetek przed wyborami. Czy ktoś to widzi? Ludzie obudźcie sie! 21 października poszukujemy Bruskiemu!!! 23:40, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

O retyO rety

8 1

Zdzichosław znów na zdjęciach ! 23:43, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pierwszy razPierwszy raz

8 1

Zdzicho nic nie dostał , nawet figi z makiem. 23:46, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

O to ZdziśO to Zdziś

8 0

Jest na 1/3 zdjęć dziś. 23:51, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nie ladnieNie ladnie

7 2

Pan Frelichowski nie wyjaśnił jeszcze zawiłości afery jajecznej ze swoim udziałem za czasów naczelnikowania w Białych Błotach a statuetki odbiera i jeszcze bratanka swego do PiSu wstawił. Nepotyzm Frelichowskich się rozrasta, trzeba go powstrzymać! 23:55, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Drugi razDrugi raz

2 2

fige z makiem to dajom u nas w Polsze, a Zdzicho dostaje niemieckom rente i jak mowi szwagierka do Zdzicha: ty masz tylko troche wyzszom rentem jak ja w Polsze. Zdzicho ma w euro, a jego szwagierka w zlotych. To za kare ,bo byla nauczycielkom. Za to szwgierka kupuje se Nasz Dziennik i oglada TV Republika a Zdzicho jest skazany na TVN24 i 100 stacji niemieckich. Poniewaz szwagierka Zdzicha lubi czytac to jedyna jej nadzieja jest Zdzicho , ktory ksiazki czyta nalogowo, tyle ze Zdzicho ksiazki se kupuje i po przeczytaniu przesyla szwagierce. Szwagierka Zdzicha czeka teraz az przyslom z Poznania Zdzichowi dwie pozycje, by moc te ksiazki tez poczytac (o ile Zdzicho sie zlituje i jej je przysle). Te ksiazki to:

http://polskaksiegarniainternetowa.eu/p/417756/zima-stulecia
http://polskaksiegarniainternetowa.eu/p/385256/bilety-do-sklepu-handel-reglamentowany-w-prl
00:07, 09.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZenekZenek

0 0

Niech Zdzicho prześlę jej ksionźkę " Jak Zdzicho został esbekiem" 17:17, 09.10.2018


DominikaDominika

2 0

Bydzia już też ma swoje Centrum.Czy to będzie tylko MCK bis to się okaże. Centrum ma pod swoimi skrzydłami przeogromną ilość stowarzyszeń i fundacji. Dziwię się dlaczego taka hossa ?
Wszyscy chca żyć, więc wyciągają łapska po publiczne pieniądze. Już na samo otwarcie co niektórzy załapali się na figurki od prezydenta. Ale jest niewypał bo w tak usytuowanym przybytku zabrakło windy.A drzwi otwarte tylko dla tych Obywateli co uprzednio zarejestrują się wysyłajac maila. Ja chylę czoła tym malusieńkim i cichuteńkim co to robią ogromną robotę dla ludzi i zwierząt w potrzebie bez żadnego wsparcia ,dotacji tak z serca dzielą się ze swoich 18:24, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone