Zamknij
REKLAMA

Prezes Remondisu sądzi, że może nas czekać wymiana podręczników do matematyki

23:41, 08.10.2018 | was
REKLAMA
Skomentuj
Grzegorz Hoppe. Fot. Jacek Nowacki

Grzegorz Hoppe  napisał nową teorię liczb, która według niego rozwiązuje najważniejsze, otwarte problemy arytmetyki.

Dwa lata temu gościliśmy dr. Grzegorza Hoppe w naszej redakcji. Jego książka pt. „Ekonomia wolności. Traktat o naturze ludzkiego działania i dążeniu do szczęścia” znalazła się w gronie sześciu finalistów Economicusa 2016, nagrody dla najlepszych książek ekonomiczno-biznesowych na polskim rynku wydawniczym, więc był ważny powód do przeprowadzenia wywiadu („Państwo mówi do nas: jesteście małymi idiotami. Rozmowa z Grzegorzem Hoppe”).

Nie przyszło nam wówczas do głowy, że następna jego książka będzie dotyczyła całkowicie innego obszaru wiedzy. Dr Grzegorz Hoppe twierdzi, że odkrył tajemnice liczb. W książce pt. „Secrets of Numbers”, zaprezentował nową teorię liczb, która według niego rozwiązuje najważniejsze, otwarte problemy arytmetyki. Jak uważa autor, może nas czekać wymiana podręczników do matematyki.

Z tej publikacji wynika, że prezes Remondisu po ponad dwudziestu latach w biznesie i doktoracie z ekonomii przypomniał  sobie, że jest z wykształcenia matematykiem.  

- To prawda, może wydawać się to nieco dziwne - śmieje się Grzegorz Hoppe. - W rzeczywistości jednak matematyki używamy zawsze i wszędzie, chociaż o tym nieraz wcale nie myślimy. Przede wszystkim, wszystko co widzimy, realnie zapamiętujemy jako zbiór liczb (duży dom, niski mężczyzna, 250 km, 1.000 zł itd.). Liczby są wszędzie, można byłoby w przenośni powiedzieć, że liczby tworzą Wszechświat.

Trudno się z tym twierdzeniem nie zgodzić, ale niewiele osób zabiera się w związku z tym do pisania nowej teorii liczb. - Tak naprawdę zajmowałem się całkiem innymi zagadnieniami i nagle zabrakło mi wiedzy z matematyki. Niestety, nie znalazłem tego, co było mi potrzebne i potrzeba zamieniła się w pasję poznania liczb jeszcze bardziej niż jest to dotychczas zrobione - wyjaśnił nam okoliczności powstania nowej teorii liczb dr Grzegorz Hoppe.

(was)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

Leonard BorowskiLeonard Borowski

10 10

Z całym szacunkiem dla wiedzy i akademickich ambicji tego pana, ale... Niech pan prezes - teoretyk, zajmie się najsampierw praktycznym usunięciem uciążliwych dla nas cuchnących śmieci, gromadzonych od dłuższego czasu na terenie przy ul. Inwalidów. A potem niech obala wszelkie teorie i nie tylko... 08:04, 09.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

borowski czyliborowski czyli

4 7

I-D-I-O-T-A z ul. Inwalidów? 11:32, 09.10.2018


Leonard BorowskiLeonard Borowski

2 5

@borowski, czyli... tylko idiota potrafi anonimowo obrażać. 14:59, 09.10.2018


Marcin Krzysztof LewMarcin Krzysztof Lew

8 5

Nie znam szczegółów propozycji Pana Doktora, ale sama wielostrononść aktywności zwraca uwagę. W ogólności myślę, że Bydgoszcz i Polska potrzebują osób o szerokich horyzontach. 09:03, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

buabua

9 6

Fragmenty przemyśleń p. Hoppe można znaleźć tutaj: http://grzegorzhoppe.com/matematyka/teoria-liczb/
Znajdujemy tam same bzdury. Wymienię dwie z brzegu:
1) Twierdzenie, że nierozstrzygnięta od 1859 roku hipoteza Riemanna jest prawdziwa, na podstawie kilku arytmetycznych notatek.
2) Stwierdzenie, że liczby pi i pierwiastek z dwóch są powiązane prościutkim wielomianowym wzorem. Od 1882 roku wiadomo, że to nieprawda (hasła klucze: liczby algebraiczne, liczby przestępne).
Resztę niech dopowiedzą sobie Państwo sami. 09:23, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Beonard LorowskiBeonard Lorowski

2 10

To wspaniała teoria. Dowodzi m.in., że lepszy jeden Latos od trzech Bruskich. 09:46, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StenSten

5 3

Nasz Wielki Polak z W-wy odkrył, że dwa plus dwa jest pińć. 11:23, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Beonard LorowskiBeonard Lorowski

3 8

Bydgoszczu słynie z takich tfurcuf jak świetlicowy z wiejskiej szkółki krystian frelichowski oraz połeta rafael budzbon. 11:34, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tolatola

3 1

Precz z ekonomią hedonizmu. Dzięki Państwu dostaję pięćset plus, rodzinne i dodatki, z funduszu alimentacyjnego (dłużnik mieszka ze mną, wychowuje trójkę naszych wspólnych dzieci, pracuje na czarno itp,) dodatki mieszkaniowe, z MOPSU. nie muszę pracować ale tylko kombinować. mam więcej pieniędzy niż pracujący na mnie *%#)!& 21:53, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone