Zamknij
REKLAMA

Sypniewski: Czas na zmiany w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej

13:39, 10.10.2018 | ech
REKLAMA
Skomentuj

- Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej to najsłabszy punkt koalicji PO – SLD. Czasem nawet można odnieść wrażenie, że to sabotażyści kompromitujący prezydenta Bruskiego - ocenił kompetencje bydgoskich drogowców Marcin Sypniewski, kandydat na prezydenta Czasu Bydgoszczy podczas konferencji prasowej przy targowisku Białym w Fordonie.

Marcin Sypniewski stwierdził podczas konferencji prasowej, zorganizowanej obok skrzyżowania Orląt Lwowskich – Lawinowej – Pelplińskiej pokazać, że wynik konsultacji społecznych nie ma znaczenia, gdy Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej odpowiadający w naszym mieście za organizację ruchu "wie swoje". - Mieszkańcy w zdecydowanej większości zaproponowali budowę ronda, a nie sygnalizacji. Tymczasem w tym miejscu planuje się budowę sygnalizacji świetlnej, która sparaliżuje ruch i wydłuży czas podróży z Fordonu do centrum. Odrzucono wniosek złożony do budżetu obywatelskiego o budowę tymczasowego ronda – mówił Sypniewski i przypomniał, że ZDMiKP poinformował, że nie ma możliwości budowy takiego ronda w tym miejscu. - To kpina z konsultacji społecznych, po co w takim razie były przeprowadzane? - skomentował odrzucenie opinii mieszkańców.

Kandydat Czasu Bydgoszczy na prezydenta zapowiedział, że zarządzanie drogami będzie podlegać głównemu inżynierowi miasta. Jego głównym zadaniem będzie skrócenie czasu inwestycji i remontów oraz odkorkowanie Bydgoszczy. Do jego obowiązków będzie również należało dobre zaplanowanie i przygotowanie inwestycji, abyśmy uniknęli sytuacji konfliktowych - takich, jak przy budowy Trasy Uniwersyteckiej.

- Dokonam przeglądu sygnalizacji świetlnych i znaków drogowych. Tam, gdzie to możliwe i wskazane sygnalizacja świetlna zostanie zastąpiona przez rondo, na początku tymczasowe. Będę oceniał proponowane zmiany pod kątem płynności ruchu i bezpieczeństwa. Wprowadzę sekundniki przy światłach, dzięki czemu ruch stanie się bardziej płynny i bezpieczniejszy - mówił Sypniewski i przypomniał inny postulat dotyczący organizacji ruchu w Bydgoszczy:  - Wprowadzę pół godziny bezpłatnego parkowania w Strefie Płatnego Parkowania. Dzięki temu rotacja samochodów się zwiększy i zmniejszy się problem z parkowaniem - zapowiedział.

(ech)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

KrzysztofKrzysztof

2 3

Szanując wszystkich kandydatów pamiętajmy, że wygrać może tylko jeden. Bydgoszcz potrzebuje zmiany. Oszczędźmy środki podatników i już w pierwszej turze wybierzmy Tomasza Latosa. Ten kandydat już sprawdził się w roli radnego, posła. Pora by wziął w swoje ręce ster Bydgoszcz. Pamiętajmy też o jego drużynie są w wśród nich takie znakomitości jak Szabelska, Wojciechowska, Frelichowski, Wenderlich, Pastuszewski, Dzakanowski. Każdy z nich zasługuje na to by w jego ręce oddać ster miasta . Owszem są tam też Grodzicki. Przy tej dwójce po prostu nie postawimy x. 14:51, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone