Zamknij
REKLAMA

Dzień Papieski w Bydgoszczy: Karoliada i występ ks. Kuby Bartczaka

11:28, 08.10.2018 | ech
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

W niedzielę, 14 października, po raz 18. obchodzimy Dzień Papieski - w tym roku pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”.

Jak co roku w Dniu Papieskim młodzi wolontariusze zbierać będą pieniądze na program stypendialny prowadzony przez Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja zebrane środki przeznacza na stypendia dla dzieci z ubogich rodzin w małych miejscowościach.

Obchody w Bydgoszczy tradycyjnie rozpocznie o godz. 13.00 Msza św. w kościele św. Jadwigi (ul. Wojska Polskiego) sprawowana przez ks. biskupa Jana Tyrawę.

- W tym roku zastanawiać się będziemy, kim jest ojciec, mężczyzna, mąż. To są aspekty, na które chcemy zwrócić uwagę. W dzisiejszych czasach rola ojca jest bardzo ważna, rola  głowy rodziny, jej odpowiedzialności za wychowanie, za przekazanie wiary, za przekazanie wartości. Warto, żebyśmy na to spojrzeli w perspektywie odkrywania Boga jako ojca i w perspektywie nauczania Jana Pawła II o ojcostwie. By dawało ono siłę współczesnym rodzinom do walki z różnymi kryzysami, które pojawiają się przecież w relacjach małżeńskich, rodzinnych - mówił podczas konferencji prasowej zapowiadającej tegoroczne obchody ks. Arkadiusz Muzolf, p.o. dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Bydgoskiej.

O godz. 16.00 odbędzie się 7. Bydgoska Karoliada w hali Łuczniczka (ul. Toruńska). Poprzedzi ją tradycyjnie bicie dzwonu Zygmunt, odlanego na 25-lecie Pontyfikatu Jana Pawła II oraz wspólna modlitwa.

Po turnieju z udziałem przedstawicieli dekanatów diecezji bydgoskiej odbędzie koncert gwiazdy – Kuby Bartczaka – księdza, który ewangelizuje rapując, a po występie  - wręczenie nagród zwycięzcom 7. Bydgoskiej Karoliady.

W holu Łuczniczki ustawione będą stoiska organizatora Karoliady – Fundacji „Wiatrak, przy których będzie można zapoznać się z edukacyjnymi i kulturalnymi formami jej działalności. Przygotowana zostanie również kawiarenka, w której będzie można spróbować papieskich kremówek od  Adama Sowy i wypić przepyszną kawę.

Fot. Jacek Nowacki

(ech)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone