Zamknij
REKLAMA

Statuetki Grand Prix w konkursie "Budowa na medal Pomorza i Kujaw 2018" przyznane

21:53, 29.10.2018 | i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Po raz 21. Pomorsko-Kujawska Izba Budownictwa przyznała nagrody w konkursie „Budowa na medal Pomorza i Kujaw”. Tegoroczni laureaci statuetki Grand Prix odebrali podczas gali w sali im. Bydgoskiego Marca 1981 Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Już po raz 21. kapituła konkursu organizowanego przez Pomorsko-Kujawską Izbę Budownictwa przyznała statuetki Grand Prix w konkursie „Budowa na medal Pomorza i Kujaw”. Wręczenie nagród laureatom odbyło się w sali im. Bydgoskiego Marca 1981 Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wicewojewoda Józef Ramlau stwierdził, że cieszą go sukcesy budowlańców z Kujaw i Pomorza, ale też martwią bariery, na które budownictwo natrafia. - Budownictwo to jest dziedzina, która ciągnie za sobą inne dziedziny. Budownictwo samo jest przez ekonomistów uważane jako swoisty barometr gospodarki - mówił wicewojewoda Ramlau i dodał, że branża nie do końca wykorzystuje centralne położenie naszego regionu w kraju. Józef Ramlau wskazał, że po 2004 roku Polska szeroko otworzyła swój rynek przed zagraniczną konkurencją, a z rynku pracy odpłynęły na zachód liczne rzesze naszych rodaków, w tym wielu budowlańców. Wicewojewoda zaapelował o konsolidację budowlanego środowiska, szczególnie teraz gdy występują duże niedobory pracowników.

W tym roku statuetki Grand Prix w konkursie „Budowa na medal Pomorza i Kujaw” otrzymali:

• w kategorii budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne - inwestor Folwark Deweloper w Bydgoszczy za budynek  "Melody" przy ul. Paderewskiego 34 (projektant architektury i wnętrz: Pracownia Architektoniczna Krzysztof Łukanowski) - generalny wykonawca: Pomorskie Przedsiębiorstwo Eksportu Budownictwa " INTERBUD" S.A.

• w kategorii budownictwo mieszkaniowe - osiedle:  inwestor Pomorska  Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bydgoszczy za "Leśny Zakątek" przy ul. Zaświat (rojektant architektury: Roman Romanowicz, projektant wnętrz: Norbert Królikowski) - generalny wykonawca: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "NOWBUD" Sp. z o.o. i "Jeżbud" z Bydgoszczy

• w kategorii budownictwo użyteczności publicznej - służba zdrowia:  inwestor Zakład Patomorfologii X Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bydgoszczy (projektant architektury i wnętrz:  Tadeusz Szewczenko) - generalny wykonawca: PKOB Wegner z Trzemeszna.

• w kategorii budownictwo użyteczności publicznej - obiekty sportowe, rekreacyjne i turystyczne:  inwestor Urząd Miasta Bydgoszczy za "Torbyd" w Bydgoszczy (projektant architektury i wnętrz: TBi.Architekci) -  generalny wykonawca: konsorcjum firm Alstal Grupa Budowlana, AGB2.

• w kategorii budownictwo użyteczności publicznej - obiekt administracyjno-biurowy: inwestor Apro Investment w Toruniu za budynek biurowy z lokalami usługowo-handlowymi "Lubicka Office" (projektant architektury i wnętrz: arch. Maciej Gajownik z Bydgoszczy) -  generalny wykonawca: "HIRAM" Sp. z o.o. w Toruniu oraz budynek biurowy "Arkada Business Park" przy ul. Fordońskiej 2 w Bydgoszczy (projektant architektury: MODULOR-ARCHITEKCI Waldemar Zalesiński z Wrocławia; projektant wnętrz: Anna Thurow z firmy Urbicon w Szczecinie) - generalny wykonawca: Skanska S.A. w Warszawie,

• w kategorii budownictwo przemysłowe:  hala produkcyjno-magazynowa z łącznikiem transportowym "Frosta" przy ul. Witebskiej 63 (projektant architektury: arch. Piotr Rommel) - generalny wykonawca: BIN-MONTAZ z Białych Błot.

• w kategorii budownictwo użyteczności publicznej/ budownictwo przemysłowe - ekologia: inwestor: "Saba", ul. Przemysłowa w Płocku za projekt rozbudowy Zakładu Produkcyjnego "SABA" - budowa instalacji termicznego przekształcania odpadów wraz z układem do produkcji energii elektrycznej - generalny wykonawca: Przedsiębiorstwo Projektowo-Montażowe "Promont" w Bydgoszczy,

• w kategorii budownictwo inżynieryjne: inwestor Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy za przepompownię wody grzewczej na sieci ciepłowniczej w Bydgoszczy przy ul. Pod Blankami (projektant architektury: arch Magdalena Picyk - Biuro Projektowe Metrolog z Czarnkowa) - generalny wykonawca: "Zrug" Sp. z o.o. z Poznania

• w kategorii obiekty modernizowane, budynek administracyjno-biurowy za najlepszą uznano przebudowę z rozbudową i termomodernizacją budynku Urzędu Gminy w Łysomicach. Architekturę zaprojektował Adam Rudziński, wnętrza - Wioleta Drzewińska. Generalnym wykonawcą była firma Dompol z Torunia.

W konkursie "Wnętrze Roku Pomorza i Kujaw'" statuetkę Grand Prix otrzymała firma WIKSBUD z Lipna za modernizację Rypińskiego Domu Kultury.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Same toruńczykiSame toruńczyki

3 1

na stanowiskach w Urzędzie Wojewódzkim i to ma być wg Latosa wielka Bydgoszczy? 10:20, 30.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gdzie AdrianMólgdzie AdrianMól

2 3

ten od dyrektora Rydzyka, asystuje tow.bambrowi M.Zaleskiemu, POrąbanemu Piotrkowi CaUBeckiemu, czy Tretynowi z Utopi Mitomani Kapusiowa?? 14:15, 30.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%