Zamknij
REKLAMA

Wybory 2018. Nowy burmistrz Koronowa i nowi wójtowie Białych Błot i Dobrcza

09:05, 05.11.2018 | ech
REKLAMA
Skomentuj
Fot. (jn)

Patryk Mikołajewski został wybrany nowym burmistrzem Koronowa. W wyniku II tury wyborów samorządowych zmiany nastąpiły też na stanowiskach wójtów w gminach podbydgoskich. Nowym wójtem Dobrcza będzie Andrzej Berdych, a  Dariusz Fundator Białych Błot.

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki II tury wyborów samorządowych w podbydgoskich gminach.

Koronowo będzie mieć nowego burmistrza. W wyniku wczorajszego głosowania Patryk Mikołajewski zdobył poparcie 57,16% wyborców (5447 głosów) i będzie nowym burmistrzem. Dotychczasowego burmistrza Stanisława Gliszczyńskiego poparło 42,84% wyborców (4083 głosy).

Zmiany nastąpią też na stanowiskach wójtów w Białych Błotach i Dobrczu.

W Białych Błotach wójtem będzie Dariusz Fundator, którego poparło 54,94% głosujących. Konkurującą z nim w II turze wyborów Magdalenę Maison poparło 45,06% wyborców (3127 głosów). Przypomnijmy, że dotychczasowy wójt Białych Błot jest tymczasowo aresztowany i w wyborach nie wziął udziału.

W Dobrczu w II turze wyborów na stanowisko wójta Andrzej Berdych zdobył poparcie 54,12% wyborców (2546 głosów) i pokonał dotychczasowego wójta Krzysztofa Szalę, którego poparło 45,88% głosujących (2158 głosów).

Natomiast w Nowej Wsi Wielkiej stanowisko wójta obronił Wojciech Oskwarek. Poparło go w II turze głosowania 58,55% wyborców (2065 głosów) i w ten sposób pokonał Jana Paprockiego, który zdobył poparcie 41,45% głosujących (1462 głosy).

Przypomnijmy, że w pozostałych czterech gminach powiatu bydgoskiego tylko w jednej zmienił się jej włodarz. W Sicienku już w pierwszej turze Jana Wacha pokonał Piotr Chudzyński (57,45% głosów poparcia). Natomiast burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk zdobyła poparcie 70,97% głosujących, wójt Dąbrowy Chełmińskiej Radosław Ciechacki - 60,65% głosujących, a wójt Osielska Wojciech Sypniewski - 63,55% głosujących i przez najbliższe 5 lat dalej sprawować będą dotychczasowe funkcje włodarzy gmin.

(ech)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

Leonard BorowskiLeonard Borowski

8 4

Jako sprawnego zarządzającego, pana Wojciecha Oskwarka dane mi było kilkakrotnie spotkać przed laty. Zanim jeszcze po raz pierwszy został wybrany na urząd Wójta Nowa Wieś Wielka. Wybór jego osoby w mojej ocenie, jest zapewne korzystny dla tamtejszej społeczności. Natomiast wręcz odwrotne zdanie mam na temat byłego już na szczęście wójta Gminy Dobrcz. Cieszy mnie zatem wybór jego konkurenta p. Andrzeja Berdycha na to stanowisko, tak jak i wygranie wyborów przez p. Dariusza Fundatora w Gminie Białe Błota. Tamtejsza społeczność na pewno na tym zyska. Serdecznie Panom gratuluję. 10:35, 05.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tadeusz RączkaTadeusz Rączka

2 9

Sobie a muzom ta twoja PiSanina. Kogo to obchodzi, że ty komuś gratulujesz. 13:26, 05.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Mateusz NóżkaMateusz Nóżka

5 1

Mnie obchodzi, kretynie z Marburga. 14:26, 05.11.2018


Sklep BorowskiegoSklep Borowskiego

1 4

Udana akcja sprzedawania przeterminowanej duńskiej kiełbasy przerosła nasze oczekiwania. Sprzedano prawie 10 kg. W uzgodnieniu z moim synem, sterydowym kulturystą i jednocześnie derektorem do spraw logistyki i zaopatrzenia mojego koncernu we Fordonie akcję sprzedawania przeterminowanej duńskiej kiełbasy prowadzić będziemy do gwiazdki. Mój syn zaprasza szczególnie środowiska LGBT, których jest aktywnym i pasywnym członkiem. Moja rada: jak kiełbasa robi się zielona, to ją przegotować i jeść z dodatkiem czosnku oraz popijać ruską wódką Parliament. 17:20, 05.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


halo tyhalo ty

0 3

dotyczy to ciebie? Nie twoj sklep wiec co sie martwisz? 22:08, 05.11.2018


że tak powiemże tak powiem

7 1

,,panowie,, ( a raczej chłopcy ) zle się bawicie.Zaśmiecacie ten i tak słabiuteńki portal lansujący bardzo słabe osobowości ,,po koleżeńsku,,.Nie tedy droga do zmian w Bydgoszczy.Czyńcie swoje wycieczki ad personam gdzie indziej, bo dajecie marny obraz już i tak odwróconej od koniecznego działania tzw społeczności lokalnej.Mamy i tak w Bydgoszczy jedno z bardziej zgnuśniałych i niechętnych do działania środowisk.Efektem tego mamy mizerną i nieudolną władzę, ściągajacą ( tu ,,bardzo POmocni,, są towarzysze partyjni z miasta nas miłującego jak psy dziada w ciemnej ulicy, czyli pazernego i zachłannego Torunia ) nasze miasto nieustannie w dół.Zadawalanie się,,byle czym,, gdy w tym samym czasie inni robią wszystko by ich miasta rozkwitały, to niestety - po takich a nie innych wyborach, których wynik uznaję - efekt nieudolności zarówno ,,rządzących,, jak i ( bardzo słabiutkich w Bydgoszczy ) majacych chrapkę na objęcie sterów.Dalej, przez kolejnych ( tym razem ) 5 lat, będziemy klepali bidulkę zapoczatkowaną przez słabego KonDoma ( teraz podobno ,,aspirującego,, do roli marszałka - śmiech na sali ) i niewiele lepszego navigatora - co łącznie daje ( o zgrozo ) 16 lat ledwo co rozwoju.Strach się bać.Choć podobno chcieć to móc, ale jak z tego wynika w Bydgoszczy ani się nie umie, wobec czego się też nie chce.Tragedia !!! 19:10, 05.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leonard BorowskiLeonard Borowski

3 3

@że tak powiem... Nie zgadzam się z opinią mówiącą o tym, że ten portal jest "słabiutki". Słabiutkie są te, które wprowadzają ordynarną cenzurę np. polskojęzyczne niemieckie gadzinówki czy "głos cadyka". Tutaj jest prawdziwa wolność słowa, każdy ma prawo wyrazić swoją opinię. A to akurat świadczy o mocnym "kręgosłupie moralnym" piszących swe artykuły na portalu bydgoszcz24.pl oraz ich odporności na naciski różnych szemranych cwaniaków. Serdecznie gratuluję "ojcom" tego projektu. 07:51, 06.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

że tak borowskiże tak borowski

2 1

sam se plusy wstawia, jest widoczne bez czytania. 21:38, 06.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MikiMiki

1 1

Pisiory przegrały we wszystkich tych miejscowościach! Totalna słabizna Rydzyka i Kaczyńskiego. 17:51, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone