Zamknij
REKLAMA

Ten gmach przypomina teraz i o odzyskanej państwowości, i o zaborach

19:11, 09.11.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Siedziba wojewody kujawsko-pomorskiego została podświetlona na biało-czerwono.

Ten gmach zawsze wyglądał dostojnie, a teraz jego urzędowy wygląd został ocieplony najważniejszymi dla Polaków barwami. To nie jedyny budynek, który z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości, jest podświetlony na biało-czerwono. W Polsce takich obiektów znajdziemy mnóstwo.

I nie tylko w Polsce. Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, 11 listopada zostanie podświetlonych na biało-czerwono kilkadziesiąt obiektów na całym świecie, m.in. piramidy w Egipcie, figura Chrystusa w Rio de Janeiro,  CN Tower w Toronto czy Krzywa Wieża w Pizie.

Dla przypomnienia, monumentalny budynek przy Jagiellońskiej 3 został wzniesiony w latach 30. XIX stulecia. Potem zaborca zaczął podnosić rangę ulicy, której nadano nazwę Wilhelmstraße,  stawianiem innych obiektów użyteczności publicznej, czego najlepszym przykładem jest zespół budynków należących do poczty.

Od roku 1945 w gmachu przy Jagiellońskiej 3  mieści się urząd wojewódzki.

Fot. Jacek Nowacki

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

RobnsdfsRobnsdfs

3 0

PANIE I PANOWIE NALEŻY ZACHOWAĆ ZIMNĄ KREW, SPOKÓJ I ROZSĄDEK. JA NP. ŻEBY NIE BYĆ OKRADANYM TO WYJECHAŁEM Z BYDGOSZCZY A FIRMĘ PRZEREJSTROWAŁEM I JUŻ TAM PODATKÓW NIE PŁACĘ, TAKIE ŻYCIE JEDNE REGIONY BĘDĄ MARGINALIZOWANE I BĘDĄ UPADAŁY, NAJWAŻNIEJSZE TO NIE DAĆ SIĘ OKRADAĆ I UCIEKAĆ Z TAKICH REGIONÓW DO TYCH LEPSZYCH, BO ŻYCIE MA SIĘ TYLKO JEDNO. 08:45, 11.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StenSten

0 0

@Robnsdfs : Życie ma się tylko jedno, ale po jego zakończeniu nie będziesz nawet wiedział, że żyłeś. Tak więc wszystko stanowi rzecz względną. Używanie życia ponad miarę również. 10:27, 12.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone