Zamknij
REKLAMA

Jarmark Bożonarodzeniowy od 14 grudnia na ulicy Mostowej

14:43, 14.11.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Łukasz Krupa i Maciej Bakalarczyk. Fot. Jacek Nowacki

Jarmark przed Bożym Narodzeniem rozpocznie się 14 grudnia i potrwa do 23 grudnia. Stragany w tym roku staną wzdłuż ulicy Mostowej, domki handlowe i gastronomiczne ustawione będą wzdłuż mostu Sulimy–Kamińskiego – po obu jego stronach.

W zeszłym roku Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany na Rybim Rynku zakończył się niepowodzeniem, głównie z tego powodu, że został przez bydgoszczan zignorowany. W tym roku działania związane z jego organizacją koordynuje Biuro Promocji Miasta bydgoskiego ratusza we współpracy z menedżerem śródmieścia, Leśnym Parkiem Kultury i Wypoczynku, Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej i plastykiem miasta.

- Aby jarmark był dobry, ciekawy i atrakcyjny dla mieszkańców i na wysokim poziomie  jest potrzebna wieloobszarowa współpraca - tak, aby wszystkie szczegóły były w miarę możliwości dopięte na ostatni przysłowiowy guzik -  tłumaczył dzisiaj podczas konferencji prasowej w ratuszu Łukasz Krupa, dyrektor Biuro Promocji Miasta.

Logistycznie przygotowania wsparł Maciej Bakalarczyk. Menedżer śródmieścia i Starego Miasta podkreślił, że sukces tegorocznemu jarmarkowi powinna przynieść jego lokalizacja. Bakalarczyk wskazał, że jarmark zorganizowany będzie w miejscu, gdzie występuje duży przypływ ludzi, jarmark będzie łącznikiem dwóch innych eventów (targu Frymarku i świątecznych wydarzeń na ul. Jatki) i zorganizowany będzie w miejscu pełnym urody.

Łukasz Krupa poinformował, że jarmark będzie miał bogatą ofertę handlową. Będzie się można rozgrzać przy czekoladzie, gorącej kawie, grzańcu czy tradycyjnym barszczu. W ofercie znajdą się także pierogi, krokiety oraz gęsina i ryby wędzone. Przy niektórych straganach ustawione będą także stoliki. W trosce o komfort odwiedzających, w pobliżu gastronomicznych punktów postawione zostaną także gazowe ogrzewacze. Będą sery, wędliny, miody, przetwory i przyprawy.   Wśród wystawców będą również stoiska handlowe z ozdobami świątecznymi i rękodziełem.

Do współpracy zaproszone zostały Warsztaty Terapii Zajęciowej i Polski Związek Niewidomych - dzięki temu będzie można kupić wyjątkowe ozdoby i stroiki świąteczne, wspierając jednocześnie szczytne cele. Z kolei przy stoisku Biura Promocji Miasta wystawią swoją twórczość uczniowie Liceum Plastycznego, a Poczta Polska - w wybranym dniu - zaoferuje okolicznościowe kartki i znaczki.

Podczas jarmarku odbędą się także występy artystyczne. Scena usytuowana  będzie przy amfiteatrze Muzeum Okręgowego i działać będzie w dni powszednie od 16.30 do 19.30, a w soboty i niedziele od 14.00 do 19.30. Zaprezentują się szkoły, Pałac Młodzieży, uczelnie (Akademię Muzyczną, UKW) oraz grupy artystyczne i animatorów spoza Bydgoszczy.

Na odwiedzających jarmark czekać będzie dużo różnorodnych atrakcji: to m. in. rzeźbienie figur lodowych, pokazy iluzjonistyczne, koncerty folklorystyczne, występy dla dzieci (zaśpiewa m. in. Majka Jeżowska), a także wizytę zapowiedział mikołaj z Rovaniemi w Finlandii, który odwiedzi Bydgoszcz 20 grudnia. W okolicach jarmarku stanie także karuzela wiedeńska, z której można będzie korzystać za darmo. 

Ze względu na prace remontowe na płycie Starego Rynku, choinka i szopka będą ustawione na placu Teatralnym. Tam także rozmieszczone postaci z świątecznej iluminacji miasta.

Jarmark Bożonarodzeniowy będzie zamknięty z obu stron świetlnymi bramami. Na ulicy Mostowej staną także bydgoskie anioły.

Tegoroczny jarmark odbędzie się w dniach 14-23 grudnia. Planowane godziny funkcjonowania: 13.00-20.00.

Co ważne, na ulicy Mostowej w tym roku zorganizowana będzie miejska wigilia (20 grudnia), a także sylwester. Ulica Mostowa zostanie zamknięta dla ruchu już w poniedziałek, 12 grudnia do pierwszych dni stycznia nowego roku. Przejezdne będą ulice Malczewskiego i Grodzka.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

mikimiki

6 3

No! może menażer sródmieścia znajdzie i odda wreszcie tego Nikona F4S, co to go pudzbonowi, czy pudzbon zajumał kilkanaście lat temu i będzie wreszcie spokój na Święta. 17:04, 14.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

"menażer""menażer"

1 2

W internecie można dziś napisać wszystko, ale w każdej plotce jest trochę prawdy, też lubię robić zdjęcia. ;) Najwyraźniej pomylił mnie Pan z inną osobą. Nie miałem okazji poznać "pudzbona" Poza tym, jeśli jednak jest taka potrzeba, to łatwo się ze mną skontaktować. 12:55, 16.11.2018


mieszkaniecmieszkaniec

7 4

Może nadejdzie kiedyś taki czas, w którym władza zda sobie sprawę z tego, że mieszkańcy nie mają czasu na wymyślane przez nich głupoty, trwoniące tylko publiczne pieniądze.
Nic mnie nie przekona do przyjścia na ten jarmark. No może po za publiczną chłostą Bruskiego za jego wszystkie geszefty z poprzednich kadencji, chociaż może z tym lepiej jeszcze zaczekać, gdyż nowa pod tym względem zapowiada się jeszcze ciekawiej. 18:19, 14.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

strach pomyślećstrach pomyśleć

7 0

gdzie byłaby Bydgoszcz gdyby nie ten meNaGer na umowie zleceniu 08:18, 15.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwaEwa

3 1

Jarmark Frymark z domkami już się rozkręcił przed Drukarnią.Nabiera szybkości teraz już w każdą niedzielę serwuje nam smakowite potrawy i wyroby z naszego regionu . Przed świętami poszerzą swoja ofertę na placu jak i we wnętrzach galerii przygotowują nowe otwarcia dla mieszkańców .Oj będzie się działo.Oczywiście mieszkańcy wybiorą smaczniejszą atrakcję dla siebie 17:02, 16.11.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

menedżermenedżer

1 2

Jarmark współpracuje z Frymarkiem i wzajemnie się wspierają. Na jarmarku są też wystawcy z Frymarku. Te imprezy pomagają sobie wzajemnie. 20:43, 16.11.2018


mikimiki

2 1

Ewa zjesz menażera? A menażer nie zna puzbona i historii zajumania Nikona F4S. 20:59, 16.11.2018


REKLAMA
REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone