Zamknij
REKLAMA

Notariusze za darmo udzielą porad, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku

20:45, 20.11.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Mateusz Weiss. Fot. Jacek Nowacki

W sobotę, 24 listopada,  odbędzie się kolejna, dziewiąta edycja Dnia Otwartego Notariatu. W tym roku jej temat przewodni brzmi „Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku”.

Darowizny, testamenty, renty i wspólnota majątkowa – o sprawach związanych z bezpieczeństwem majątkowym porozmawiać będzie można z notariuszami, którzy udzielą darmowych porad w ramach Dnia Otwartego Notariatu.

Temat tegorocznej 9. edycji Dnia Otwartego Notariatu brzmi: „Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku”. W czasie spotkania notariusze chcą zwrócić szczególną uwagę na potrzebę i umiejętność zadbania o bezpieczeństwo własnego majątku, w tym na sprawy związane z dziedziczeniem, postępowaniami spadkowymi, obrotem nieruchomościami, darowiznami, umowami o dożywocie. Mówić będą także o czynnościach notarialnych związanych z prawem rodzinnym, w tym również o małżeńskich umowach majątkowych (rozdzielność majątkowa oraz umowy rozszerzające wspólność ustawową) oraz o umowach o podział majątku wspólnego (np. o podziale majątku po ustanowieniu rozdzielności majątkowej lub podziale majątku po rozwodzie). Jednak, niezależnie od tematu przewodniego, notariusze udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania leżące w ich kompetencjach.

Podczas konferencji prasowej w bydgoskim ratuszu do skorzystania z bezpłatnych porad zachęcał Mateusz Weiss, notariusz, koordynator Dnia Notariatu w naszym mieście. - To największa inicjatywa społeczna samorządu notarialnego w naszym kraju. Wszyscy zainteresowani, którzy przyjdą na spotkanie będą mogli uzyskać poradę w "cztery oczy" - zapewnił Mateusz Weiss.

Otwarty Dzień Notariatu w Bydgoszcz odbędzie się 24 listopada w godzinach 10.00 – 16.00  w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy placu Wolności 9.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone