Zamknij
REKLAMA

Przestanie straszyć ugór naprzeciw opery! Rusza inwestycja przy Focha

21:40, 04.12.2018 | was
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Od dziesięciu lat dwuhektarowy teren w kwartale ulic Focha, Marcinkowskiego, Obrońców Bydgoszczy i Warmińskiego pozostaje niezagospodarowany. W przyszłym roku będzie tutaj plac budowy.

Na początku roku informowaliśmy, że pojawiło się światełko w tunelu („Jest kupiec na teren naprzeciw Opery Nova”). Trzy miesiące później atrakcyjnie zlokalizowana nieruchomość  została odkupiona  od niemieckiego koncernu ECE przez bydgoskiego dewelopera - firmę AWZ.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego  przeznacza ten teren pod budownictwo mieszkalne wielorodzinne. Jednak drapaczy chmur tutaj nie będzie. Maksymalna wysokość zabudowy to 36 m, ale takie wysokie budynki mogą powstać jedynie na działkach położonych najdalej od ulic tworzących ten kwartał, czyli w głębi, nie na pierwszym planie. Pozostała zabudowa nie przekroczy 16 m  wysokości.

Inwestor nie przedstawił wizualizacji, więc jeszcze nie znamy konkretów. Ale teren został już ogrodzony, co oznacza, że wkrótce rozpoczną się prace przygotowawcze.

(was)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

Zdzichu MarburaZdzichu Marbura

9 6

Bydgoszcz pod rządami Bruskiego to miasto developerów. Kiedy coś nowego wybuduje ADM? 10:09, 05.12.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Zdzichu MarburaZdzichu Marbura

2 1

Używasz mego nicku bez żadnego trybu, jak mawia kurdupel. 16:26, 05.12.2018


póki copóki co

1 1

ADM sprzedaje co lepsze kamienice,,developerom resortowym,, a oni po remoncie robią złote interesy.Jak długo będzie przy,,wadzy,, Peło, polityka mieszkaniowa w mieście ( miastach ) będzie eldorado dla ,,dziwnego kapitału,, skupionego w rosnących jak grzyby PO deszczu ,,firmach budowlanych,,.Pochodzenie kapitału w tych,,firmach,, to super ciekawy,,materiał badawczy,, dla ABW,CBA i prokuratorów. 22:32, 05.12.2018


BruskiBruski

6 3

Widziały gały co brały... 11:23, 05.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone