Zamknij
REKLAMA

Miasto obniżyło o 100 tys. zł cenę za działki na Szwederowie

22:06, 07.12.2018 | was
REKLAMA
Skomentuj
Fot. (jn)

Trzy ogłoszenia o przetargach nic nie dały. Nie wzbudziła niczyjego zainteresowania niezabudowana nieruchomość przy Orlej 21. Zapadła więc decyzja o obniżeniu ceny wywoławczej.

Ponieważ jest popyt w naszym mieście na atrakcyjne tereny budowlane, byliśmy pewni, że rewelacyjnie zlokalizowana nieruchomość znajdzie nabywcę już podczas pierwszej licytacji („O działkę na Szwederowie też deweloperzy będą się bić?”). Niestety, nikt nie wpłacił wadium i licytacja się nie odbyła.

Już trzykrotnie miasto próbowało sprzedać działki przy Orlej 21 o łącznej powierzchni 0,1819 ha: w styczniu, czerwcu i październiku. Cena wywoławcza (1.035 000 zł) nie była zmieniana. Panowało przekonanie, że atrakcyjnie położona nieruchomość prędzej czy później i tak znajdzie nabywcę.

Potencjalnych inwestorów odstrasza najprawdopodobniej nieregularny kształt czworokąta, który tworzą wystawione na sprzedaż działki (jeden bok ewidentnie krótszy od naprzeciwległego), ale miejsca jest wystarczająco dużo, by w  tym miejscu zbudować duży budynek wielorodzinny. Autor projektu architektonicznego musi tylko lubić wyzwania i wykazać się inwencją.

Na zachętę miasto obniżyło cenę wywoławczą i wynosi ona obecnie 932 tys. zł. Ustny przetarg  odbędzie się  22 stycznia 2019 roku.

(was)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone