Zamknij
REKLAMA

Rozpoczęła się egzekucja Tartaku Bydgoszcz

08:34, 10.12.2018 | ech
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

O godz. 7.00 rozpoczęła się dzisiaj egzekucja Tartaku Bydgoszcz z nieruchomości przy ul. Ujejskiego 44.

Wczesnym rankiem policyjne służby odgrodziły taśmą teren wokół nieruchomości przy ul. Ujejskiego 44. Przed posesją zatrzymały się policyjne pojazdy, oznakowane i nieoznakowane, a także karetka pogotowia. O godz. 7.00 przedstawiciele wojewody kujawsko-pomorskiego w asyście policjantów wkroczyli na teren eksmitowanej nieruchomości.

Właściciel tartaku podjęcie działań egzekucyjnych określił jako bezprawne. - Będziemy walczyć, by pokazać ludziom, że wojewoda kłamie, że złamał prawo, on doskonale o tym wie - przekonywał dziennikarzy Krzysztof Pietrzak. - Minister będzie zmuszony wydać nowe dokumenty, pogrążą wojewodę totalnie. Nagłośnimy tę sprawę w mediach międzynarodowych, bo to jest skandal. To co się dzisiaj wydarzyło, to jest upadek państwa polskiego - komentował rozpoczęcie egzekucji właściciel tartaku.

Krzysztof Pietrzak poinformował, że do nieruchomości odcięto prąd i kazano wyjść z domu. - My pokojowo odchodzimy, ale podamy Skarb Państwa do sądu. Podamy wojewodę Bogdanowicza. Podamy tę firmę, jeśli uszkodzi choćby jedną maszynę. Wierzycielem jest wojewoda, a wojewoda nie wystawił nawet tytułu wykonawczego - mówił Pietrzak i tłumaczył, że wobec zmarłych właścicieli nieruchomości Blumke i ich spadkobierców nikt nie wydał żadnego tytułu wykonawczego, a mienie ruchome należy do innej firmy niż tej, w stosunku do której wydano stosowne dokumenty. - Wszystkie maszyny, całe drewno i półfabrykaty należą do Bydgoskich Składów Drzewnych, wobec których też nikt nie złożył żadnego dokumentu - dodał Pietrzak i stwierdził, że minister uchylił decyzję wojewody dotyczącą postępowania egzekucyjnego. Poinformował też, że tartak usytuowany na eksmitowanej nieruchomości przy Ujejskiego 44 prowadzi 21 spółek należących do niego. - Wszystkie przetargi na egzekucję były nielegalne - podsumował i dodał, że na egzekucję urząd wojewódzki zgromadził 600 tys.zł, a on nie dostał nic na relokację tartaku.

Właściciel tartaku stwierdził, że z lokalu mieszkalnego wywłaszczony został jego syn, natomiast pozostali członkowie rodziny mieli status lokatorski i w okresie zimowym nie powinni być eksmitowani. - Prawo w Polsce przestało obowiązywać. Utrudniać nie będziemy - oświadczył Krzysztof Pietrzak

- Gdyby tutaj cokolwiek było niezgodne z prawem, mnie tutaj by nie było - oświadczył Maciej Kubiak, reprezentujący przy egzekucji Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego.

Po rozpoczęciu egzekucji tartaku Adrian Mól, rzecznik prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego wydał komunikat o następującej treści:

Bydgoszcz, 10.12.2018 r.
Komunikat dot. egzekucji przy ul. Ujejskiego 44.

Dziś o godz. 7:00 na wniosek Prezydenta Bydgoszczy egzekutor z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego rozpoczął czynności przy ul. Ujejskiego 44 w Bydgoszczy. Zmierzają one do przekazania nieruchomości w celu dokończenia budowy Trasy Uniwersyteckiej. Zobowiązani zostali poinformowani o konieczności opuszczenia terenu, na którym rozpoczynają się prace.

Najważniejszym zadaniem będzie zabezpieczenie mienia ruchomego obecnych właścicieli i przewiezienie go do magazynów. Propozycję uczestnictwa w części prac otrzymał pan Krzysztof Pietrzak.

W związku ze sprzecznymi informacjami jakie pojawiały się w ostatnim czasie w przestrzeni publicznej należy ze stanowczością podkreślić, że działania Wojewody jako organu egzekucyjnego są w pełni legalne. Wynikają one m.in. z ustawy o egzekucji w administracji (art. 20 § 1 pkt. 1), a zobowiązani mieli wiedzę o konieczności opuszczenia działek przy ul. Ujejskiego od 12 września 2016 roku, tj. od momentu wydania przez Wojewodę decyzji ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej).

Wśród zarzutów – podważających przeprowadzaną procedurę egzekucyjną – wielokrotnie padało stwierdzenie, że nie wszystkie podmioty z działek przy ul. Ujejskiego zostały poinformowane o obowiązku zdania terenu. Należy wyjaśnić, iż decyzje ZRID wydawane są co do ściśle oznaczonej nieruchomości. Informowani są właściciele oraz użytkownicy wieczyści ujawnieni w wypisie z rejestrów gruntów. Niezależnie od tego, procesy wywłaszczeniowy nie jest wstrzymywany przez brak powiadomienia nieujawnionych w rejestrze spadkobierców właścicieli nieruchomości. Wszystkim wywłaszczonym przysługuje prawo do odszkodowania. W przypadku właścicieli nieruchomości, której dotyczy dzisiejsza egzekucja Prezydent Bydgoszczy wypłacił już zobowiązania.

Drugim nieprawdziwym zarzutem jest twierdzenie, iż w związku z postanowieniem Ministra Inwestycji i Rozwoju o umorzeniu postępowania egzekucyjnego działania Wojewody są nielegalne. Należy podkreślić, że Wojewoda nie zgodził się z rozstrzygnięciem Ministra i zaskarżył je do sądu administracyjnego. Do czasu wydania prawomocnego wyroku Minister wstrzymał wykonanie swojego postanowienia, co pozwala na prowadzenie egzekucji według wcześniej obranej procedury. Należy podkreślić, że żadna ze stron ani żaden z organów czy sądów nie kwestionuje statusu Wojewody jako organu egzekucyjnego w przedmiotowej sprawie.

Mimo legalności podejmowanych działań ubolewamy, że mimo wielokrotnych apeli ze strony wojewody prezydent Rafał Bruski nie podjął próby polubownego rozwiązania sprawy.

(ech)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

nareszcienareszcie

77 9

Niech to się już skończy. Bandzior zajmujący cudzą nieruchomość, mający pretensję do właściciela nieruchomości, że ten go eksmituje, jest (delikatnie ujmując) komiczny. Opowiadanie bajek o tym co powinno być w tytule egzekucyjnym wg Pana Pietrzaka też jest śmieszne. A to, że to tak długo trwa jest tragiczne. Nie mogę doczekać się informacji brzmiącej "zakończyła się eksmisja Tartaku na Ujejskiego". 10:26, 10.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dekdek

48 9

zrównać den bajzel z ziemią 11:27, 10.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nareszcienareszcie

46 9

ale szkoda, że tak pózno.Takim nieodpowiedzialnym jednostkom antyspołecznym, należy - ze wszystkimi konsekwencjami - udowodnić fatalność takiego pieniactwa, cwaniactwa i igrania z prawem.Na marginesie, tym wszystkim,,pomagaczom,,w tepym i bezzasadnym uporze...bardzo zle sie bawicie chłopcy. 11:46, 10.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SprawiedliwySprawiedliwy

47 7

Od pewnego czasu (jakieś 2 miesiące) śledzę z uwaga to co się dzieje w kwestii tartaku. Nie mam wiedzy by oceniać czy prawnie jest wszystko Ok czy nie jest. Niemniej jednak jak czytam te wszystkie posty Pana Pietrzaka i to jak ubliża rożnym organom, jak grozi (oczywiście nie bezpośrednio) rożnym stronom to zadaje sobie pytanie dlaczego dopiero teraz. Jego powinni eksmitować za to co sobą reprezentuje. Skandaliczne zachowanie. 12:09, 10.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Siekiery Siekiery

24 5

Tak patrzę na te relacje i jest mi przykro. Po co Pan Pietrzak zamawiał te 3200 siekier na FB zamawiał?:-)

Ja myśle ze 2 by wystarczyły. I to ciupagi :-) 12:16, 10.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

oo

29 5

A gdzie obrońcy - imć radny Dzakanowski i poseł Skutecki? Nie wspomagają towarzysza w niedoli? Żadnej konferencji poparcia. Jestem rozczarowany.
12:25, 10.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leonard BorowskiLeonard Borowski

11 54

Każdy ma prawo do obrony swojego mienia. Arogancja urzędnicza, nepotyzm, kumoterstwo w polskim bezprawiu, jest już przysłowiowa. O korupcji to już też niemało napisano. Czy widział ktoś jakiegoś darmozjada "wyższego szczebla"za to choćby skutecznie skazanego? Nie, bo PiS i PO w dziele biurokratyzacji Polski, są do siebie bardzo podobne, nawzajem się uzupełniając. Co widać i w przypadku sprawy "tartaku". Żałowano zaspokojenia niewielkiego i zasadnego w sumie żądania, a jednocześnie wszystkie organy państwa bezprawia z sądami, prokuraturą i nominalnie rządzącymi, nie interesują się niegospodarnością na gigantyczną szkodę mieszkańców Bydgoszczy. Przy odkupieniu i "ożywianiu" Młynów Rothera. Gdzie jest CBA? 13:24, 10.12.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

MiedzianyMiedziany

13 9

Znowu się naćpałeś ? pissowski komuchu ! Wy....laj z Wielkiej Bydgoszczy ! 16:58, 10.12.2018


Leonard BorowskiLeonard Borowski

6 12

@miedziany, to chyba wyklepany mózg masz, robocoopie. Jedyne co wy ubeckie pomioty tu rządzące z niemieckiej partyjki pn. PO, macie do zaoferowanie inaczej myślącym, ti. to właśnie wy...laj. Najpierw ogłupić gawiedź, ją okraść, asertywnie myślących zniszczyć, a potem ... Ty mnie jeszcze palancie PO prostu nie znasz. Ja w przeciwieństwie do ciebie śmieciu internetowy, dumnie podpisuję się swoim imieniem i nazwiskiem, a ty kim ty jesteś, anonimowy klaunie? Miedzianym nocnikiem obcych bandytów. Śmiech! 18:46, 10.12.2018


Beonard LorowskiBeonard Lorowski

7 0

Borowski to pisowski cieć. 12:04, 11.12.2018


mikimiki

20 6

Dzakanowski RATUNKU!!! 13:28, 10.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JinksJinks

40 4

Pan Krzysiu ma rację, iż maszyny należą do innej firmy. Traki są w leasingu. To oznacza, iż poza bałaganem nie ma nic. Jest ekonomicznym zerem. 13:29, 10.12.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

medoxmedox

10 2

Jakie to są maszyny, rzemieślniczo wykonane wykonane pseudo traki które nie mają podstaw równania się z profesionalnymi maszynami używanymi w firmach które można nazywać tartakiem.
Ten rzemieślniczy zakładzik przy ul. Ujejskiego to posoplita manufaktura! 20:41, 10.12.2018


KierowcaKierowca

43 7

Doczekaliśmy się egzekucji i wyprowadzenia śmietnikowego tartaku z bezprawnie zajmowanego terenu. Wstyd, że wszystko trwało tak długo! Jak możliwym było, że wytatuowany cwaniak, wodził za nos tak długo państwowe władze naszego miasta. Czekamy teraz na szybkie ukończenie i otwarcie, tak bardzo oczekiwanej przez kierowców Trasy Uniwersyteckiej. Firma windykacyjna już niedługo zrealizuje od Krzysztofa Pietrzaka wyliczoną przez prezydenta Rafała Bruskiego sumę 280 tys. za bezumowne zajmowanie terenu. Nawet odwołanie się do UE i Brukseli nic nie da to upadające instytucje europejskiego lewackiego liberalizmu. Cwaniactwo nigdy się nie opłaca! 17:04, 10.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BydgoszczaninBydgoszczanin

34 4

Jeżeli facet kazał mieszkać swojej córce w tartaku, to chyba jest niespełna rozumu. Sąd powinien rozpatrzyć odebranie jemu i jego żonie praw rodzicielskich. 18:48, 10.12.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ale z Was Dzbany!Ale z Was Dzbany!

1 8

i tak wszyscy zapłacicie za tę wywózkę... w tym kraju nie ma odpowiedzialności urzędniczej więc z czego zapłacą mu odszkodowanie... frajerzy WY (mieszkańcy) je zapłacicie:)))
Ale skoro Was to bawi to spoko, to tylko potwierdza, że Bydgoszcz to stan umysłu. Budujecie k...a mosty bez przejścia dla pieszych, drogę dla rowerów, która przypomina slalom gigant, a w dodatku mydlą Wam oczy muzeum mózgu w młynach:D kretyni Wy chcecie budować przedszkola przy spalarni na śmieci 8) więc nie dziwie się że nie ogarniacie tak podstawowych zagadnień. Pozdrowienia z Torunia 11:17, 11.12.2018


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Beonard LorowskiBeonard Lorowski

5 1

Czuć z daleka twoim katolicyzmem. 12:06, 11.12.2018


mim21mim21

2 0

Złośliwcu, żółć cię zalewa i wyrażasz się beznadziejnie, szkoda, że nauczyli cię pisać! 22:31, 11.12.2018


dfdfdfdf

0 3

GDZIE TU DEMOKRACJA ? 12:05, 12.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bydgoszczaninbydgoszczanin

4 0

Facet chowający się za dzieckiem nie jest facetem. Kibole pewnie też tak sądzą i olali gościa ciepłym moczem. Poparcie internetowe to najczęściej hejterzy duetu oferm politycznych od Kukiza i *%#)!& Miki z Koronowa i innych wiosek. Bydgoszcz czeka na skazanie gościa na zapłatę za celowe zablokowanie inwestycji i za nie wykonywanie wyroków niezawisłych już bo pisowskich sądów. 16:20, 13.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CiekawyCiekawy

3 0

Jeżeli internauta o nicku "Leonard Borowski" obraża innych internautów, ale twierdzi, że nie ma niczego do ukrycia, to przy okazji narodowych obchodów tragicznych wydarzeń pamiętnego 13 grudnia niech powtórzy na tym forum, co robił stanie wojennym. Nie sugeruję, żeby był agentem czy kapusiem, ale jeżeli "Borowski" nie pytany przez nikogo chwali się, że "Borowski" to jego nazwisko, to niech nam, niegodnym i anonimowym przypomni co wtedy robił i z jakimi urzędami i wydziałami (wyłącznie jawnymi) wtedy współpracował. Oczywiście, nie nalegam, ale skoro ten internauta ma tak arogancki stosunek do innych, nawet tych, którzy go nie atakują publicznie na publicznym forum, to chyba nie ma nic do ukrycia. Jarek Kaczyński na przykład spał do południa i nikt nie ma o to pretensji. 16:32, 13.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone