Zamknij
REKLAMA

Ratusz utajnia nazwiska urzędników, żeby „zachować aktualność informacji”

22:49, 10.12.2018 | was
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Ze strony BIP bydgoskiego urzędu miasta zniknęły nazwiska kierowników referatów i numery bezpośrednich telefonów do nich.

Mieszkańcy często dzwonią do urzędników, żeby zapytać, na jakim etapie jest ich sprawa albo czy potrzebne są dodatkowe dokumenty. Żeby im ułatwić zdobycie informacji, urzędy gminne publikują na stronie internetowej zakres  kompetencji danego urzędnika, jego nazwisko i numer telefonu do niego.

Tak czynią oczywiście te urzędy, które chcą zasłużyć na miano  przyjaznych w stosunku do  mieszkańców. Na stronie BIP  toruńskiego magistratu znajduje się imienny spis wszystkich pracowników każdego wydziału i biura.  W związku z tym  mieszkaniec wie np., że jeśli chodzi o zezwolenie na wycinkę drzew musi skontaktować się z Joanną Tyczyńską, a  właściwą urzędniczką do zarejestrowania zwierzęcia  egzotycznego Joanna Barylska. Wiadomo dokładnie do kogo się zwrócić w danej sprawie.

Wyjątkowo transparentny jest Urząd Gminy Osielsko. Na stronie BIP znajdują się nie tylko nazwiska urzędników wraz zakresem obowiązków, telefonem na biurko i adresem mailowym, ale także nazwiska osób aktualnie ich zastępujących. Stąd wiemy, że stanowisko ds. poboru i egzekucji podatków i opłat zajmuje Anna Parol, a w zastępstwie pracuje obecnie przy jej biurku Agata Klett.

Na stronie BIP bydgoskiego magistratu jeszcze nie tak dawno temu widniały nazwiska dyrektorów wydziałów i kierowników referatów wraz z numerami telefonów bezpośrednich.  To się zmieniło. Kierownicy referatów zostali utajnieniu.

- Zmian na stronie BIP w dziale „Struktura Miasta - Wydziały Urzędu Miasta” dokonano przeszło dwa lata temu. Ich celem było zachowanie aktualności informacji w zakresie struktury wewnętrznej Urzędu Miasta Bydgoszczy -  wyjaśnia Marta Stachowiak, rzecznik bydgoskiego magistratu - Jednocześnie dane kontaktowe oraz struktury wewnętrzne komórek organizacyjnych Urzędu Miasta Bydgoszczy dostępne są w zakładkach odsyłających do poszczególnych wydziałów.

Dane kontaktowe to numer telefonu do sekretariatu dyrektora.

Trudno się połapać w czym rzecz. Jedno jest pewne, z jakichś względów bydgoszczanie nie powinni wiedzieć, kto sprawuje kierownicze stanowiska średniego szczebla w ratuszu.

A nam się marzy transparentność na miarę Osielska. Imienna lista wszystkich  ratuszowych urzędników oraz krótki opis zakresu wypełnianych przez nich zadań. Ale to chyba  marzenie ściętej głowy.

(was)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

bydgoszczaninbydgoszczanin

16 10

A po co bydgoszczanie mają wiedzieć, że dany kierowniczek lub kierowniczka mają w znajomych na facebooku posłów z partii oszustów, którym nieustannie służą? 08:11, 11.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leonard BorowskiLeonard Borowski

13 13

Jakby to powiedział ich niedouczony Bronek Komorowski z Ruskiej Budy, przy którego nodze dumnie kroczył prezydent, niestety, Bydgoszczy: "Prawda jest arcyboleśnie prosta". PO prostu, Urząd w Osielsku nie jest szemrany i w związku z tym nie musi się niczego obawiać. Niczego utajniać przed tymi, którzy go finansują. Wiem co piszę, bo byłem tam i znam różnicę w traktowaniu petentów. W porównaniu z bydgoskim drogim molochem urzędniczym, Urząd w Osielsku działa sprawnie na europejskim poziomie, nie mając na utrzymaniu żadnych dziwnych osobników. 08:32, 11.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Beonard LorowskiBeonard Lorowski

12 5

Jakby to powiedział ich niedouczony Adrian Duda w nocnej rozmowie z ru...m leśnym przy którego nodze dumnie kroczy poseł pismatołek Tomcio Luksusowadacza-Latos: "Prawda jest arcyboleśnie prosta". PO prostu, Urząd w Osielsku nie jest szemrany i w związku z tym nie musi się niczego obawiać. Niczego utajniać przed tymi, którzy go finansują (Borowski i Frelichowski). Wiem co piszę, bo byłem tam i znam różnicę w traktowaniu petentów. W porównaniu z bydgoskim drogim molochem urzędniczym czyli Urzędem Wojewódzkim, Urząd w Osielsku działa sprawnie na europejskim poziomie, nie mając na utrzymaniu żadnych dziwnych osobników. 11:44, 11.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leonard BorowskiLeonard Borowski

5 2

Johann, cienki jesteś. Kopiowanie to jak widać, twój sposób na realizowanie się w życiu esbeckiego kapusia. Za co rencinę w ojro płacą tobie niemieccy spadkobiercy morderców Polaków i naszego mienia narodowego. Zapytaj swoich sąsiadów, kiedy wreszcie oddadzą to , co stąd wywieźli i zapłacą Polsce należne reparacje wojenne? Jedyne twoje wsparcie na tym forum, pochodzi od urzędniczych pasożytów, utrzymywanych z moich podatków. Te darmozjady biorą pieniądze także za przesiadywanie w internecie. To ich zakres czynności? 12:17, 11.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZenekZenek

6 3

I znowu zadufany w sobie niedouczek po szkole zawodowej i zaocznym technikum wymądrza się niczym Arystoteles. Ostatnio wyszukał sobie na pocieszenie niedouczonego pisarza Stasiuka i na tym przykładzie stara się udowodnić, że sam również jest wybitną postacią.
Oj Hetzig, Hetzig, z czym startujesz do ludzi ? Przegrałeś swoje życie, aspiracje nie zostały spełnione. Nie jesteś ani pisarzem ani innym artystą, ani magistrem lub inżynierem, o stopniach i tytułach naukowych nie wspominając, nie jesteś politykiem nawet na skalę samorządową, nie jesteś biznesmenem ani milionerem. Kim ty właściwie jesteś ? Odpowiedź jest prosta : ZEREM, NIKIM.
14:27, 11.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZenkowaZenkowa

4 3

Kim był Steve Jobs dla grubego absolwenta WSP dawniej SN. ZEREM, NIKIM. Jobs ukończył szkołę średnią w Cupertino w Kalifornii i przez jeden semestr studiował prawo. Na takiego nieuka, taki ktoś jak gruby Zenek, nawet by nie spojrzał, on jest wybitnym tfurcom. 18:32, 11.12.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PostkomuszkuPostkomuszku

4 0

hecyś; zeschetyniałeś już zupełnie. 19:56, 11.12.2018


StenSten

3 1

Hecyś, rzecz w tym, że ty nie jesteś żadnym twórcą, a nieukiem owszem. 21:37, 11.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StenSten

1 0

Komuna to mi wielką krzywdę wyrządziła. Zapomnieli mnie internować. 11:09, 12.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StenSten

0 0

O Hetzigu natomiast pamiętała. Został internowany w obozie w ...Marburgu. 11:42, 12.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obywatelobywatel

0 0

Panowie z powyższych wpisów z dziwnymi historiami.
Widać, że wam młodej i zdrowej d@py brakuje, wtedy nie mielibyście czasu na te głupowate wpisy. 12:11, 12.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone