Zamknij
REKLAMA

Na 35 działających escape roomów w Kujawsko-Pomorskiem 1 z zakazem użytkowania

11:20, 08.01.2019 | ech
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

W województwie kujawsko-pomorskim kończą się kontrole w escape roomach. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i szefowie państwowych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo poinformowali o wynikach przeprowadzonych inspekcji.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował podczas konferencji prasowej w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, że w regionie zarejestrowanych jest 39 podmiotów prowadzących escape roomy. Kontrolą objęto 35 podmiotów, bowiem 4 zawiesiły działalność jeszcze przed tragicznymi wydarzeniami w Koszalinie. Jedna trzecia lokali funkcjonuje w budynkach mieszkalnych, pozostałe - w budynkach użyteczności publicznej. W 35 czynnych escape roomach działa 69 pokoi tematycznych.

Wytypowaniem wszystkich podmiotów gospodarczych prowadzących escape roomy policjanci zajęli się jeszcze w dniu tragedii w Koszalinie i na sobotę rano lista przedsiębiorców była gotowa.

Komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Janusz Halak powiedział, że strażacy do kontroli ruszyli w sobotę rano. - Stwierdziliśmy bardzo wiele nieprawidłowości. W 69 pokojach tematycznych kontrolerzy stwierdzili 159 nieprawidłowości. Prawie połowa dotyczyła warunków ewakuacji. Inne stwierdzone nieprawidłowości to brak badań instalacji, które znajdowały się w tych pomieszczeniach, brak sprzętu gaśniczego czy brak przeglądu tego sprzętu - wyliczał uchybienia stwierdzone w escape roomach nadbryg. Halak.

Szef kujawsko-pomorskich strażaków poinformował, że kontrole zakończone zostały w 32 escape roomach, w pozostałych trzech zakończą się najpóźniej jutro. - Wobec jednego podmiotu wydano zakaz użytkowania, wobec dwóch wystawiono mandaty karne. Efektem prowadzonych postępowań administracyjnych będą wydane decyzje administracyjne nakazujące usunięcie nieprawidłowości - podsumował nadbryg. Janusz Halak.

Fot. Jacek Nowacki

(ech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

Leonard BorowskiLeonard Borowski

3 10

Może trochę nie na temat. Ale czy podczas tej konferencji nadbryg. Janusz Halak, mówił coś o tym, dlaczego to pewna paniusia od niego, z torebką w ręku, 4 listopada 2016r. zajechała sobie wypasionym wozem PSP pod Urząd Miasta Bydgoszczy? Parkując przy tym na miejscu z "kopertą". Panie wojewodo, siedział Pan obok wyjątkowo aroganckiego człowieka. 15:01, 08.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ArchArch

10 1

Faktycznie nie na temat 16:05, 08.01.2019


Wojewodo,kiedyWojewodo,kiedy

5 5

zajmiesz się pasożytem toruńskim,który w podstępem zawłaszczył naszą AMB w 2004 roku a teraz ją wykańcza? Nie będzie prorektora ds. Collegium Medicum, zastąpi go prorektor ds. klinicznych - taki jest plan UMK w Toruniu.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika przygotowuje nowy statut uczelni. Nie przewiduje się w nim już funkcji prorektora ds. Collegium Medicum. Wprowadza się za to funkcję prorektora ds. klinicznych, o bardzo zawężonym zakresie odpowiedzialności, np. bez nadzoru nad administracją Collegium Medicum.To złamanie zasad wprowadzonych w 2004 roku ustawą o przyłączeniu Akademii Medycznej do UMK Toruń, jest to złamanie umowy ?dżentelmeńskiej?. To kolejny już raz, gdy Bydgoszcz jest traktowana przedmiotowo. Jednocześnie w Krakowie funkcja prorektora ds. Collegium Medicum będzie nadal istnieć, a w Olsztynie utworzono funkcję prorektora ds. Collegium Medicum. 17:50, 08.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KQKQ

0 0

Który Escaperoom został zamknięty?... 06:16, 09.01.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

QUQU

2 0

Ten przy klubie gazety wolskiej. 09:42, 09.01.2019


HooizigHooizig

0 1

Łu nos w Marburgu. 10:35, 09.01.2019


KuwaKuwa

2 0

znowu natrafiłem na pismatołka. 11:12, 09.01.2019


janjan

0 0

Czy ktoś mi w końcu wyjaśni,skąd u ludzi nagle taka obłędna potrzeba bycia zamykanym w jakichś ..pokojach ,czasem skuwanym kajdankami,łańcuchami???Szare komórki można ćwiczyc w każdej innej scenerii.To jakiś rodzaj promowania przemocy,masochizmu i jednak jest to brak wyobraźni..Myślę,że śmierć tych biednych dziewczyn mogła być ostrzeżeniem! Jeśli już ktoś lubi takie ,,zabawy,, to zamknięcie powinno być tylko umowne!!!! Więcej horrorów nam chyba już nie potrzeba????Jak znam życie,to nie jest to koniec ,,nieszczęśliwych wypadkow'' w escape roomach... 02:06, 13.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone