Zamknij
REKLAMA

Spotkanie noworoczne w JFTC. W tym roku generał Wilhelm Grün pożegna Bydgoszcz

15:09, 10.01.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

W siedzibie Centrum Szkolenia Sił Połączonych odbyło się dzisiaj spotkanie noworoczne. Dowódca JFTC gen. Wilhelm Grün podsumował rok 2018, przedstawił plany na rok 2019 i zapowiedział przekazanie dowództwa Centrum w lipcu tego roku.

- To wielka przyjemność powitać państwa na przyjęciu, którym rozpoczynamy nowy rok w JFTC w Bydgoszczy, w mieście, o którym często mówię, że jest to polska stolica NATO - powiedział generał dywizji Wilhelm Grün, dowódca Centrum Szkolenia Sił Połączonych, witając oficerów armii państw NATO i zaproszonych gości podczas spotkania noworocznego w siedzibie JFTC  w Bydgoszczy.

Generał Grün złożył krótkie sprawozdanie z wydarzeń i szkoleń, które odbyły się w bydgoskim JFTC w 2018 roku. W różnych ćwiczeniach i warsztatach przygotowujących m.in. do wojskowych misji zagranicznych w minionym roku udział wzięło blisko 5 tys. żołnierzy i cywilów z 34 krajów. W 2019 roku kadra JFTC zwiększy się o 31 osób i docelowo Centrum ma osiągnąć 170-osobowy stan kadrowy. W nowym roku odbędzie się wiele szkoleń przygotowujących żołnierzy państw należących do NATO do trudnych misji wojskowych, m.in w Afganistanie czy Iraku.

JFTC w Bydgoszczy będzie też miejscem ważnych uroczystości, w maju z okazji 15. rocznicy powstania, a  z okazji  20. rocznicy przystąpienia Polski do NATO w Bydgoszczy odbędą się centralne obchody tego ważnego w historii Polski wydarzenia.

Gen. Grün poinformował również, że 11 lipca nastąpi przekazanie dowódca JFTC. Nowym szefem Centrum tym razem zostanie polski generał, ale jego nazwisko nie jest jeszcze znane. Ta okoliczność była powodem podziękowania za gościnność, dotychczasowe wsparcie i współpracę, które gen. Grün  przekazał władzom województwa i miasta.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

Beonard LorowskiBeonard Lorowski

1 4

Generał dywizji Wilhelm Grün ma dosyć wPiSów Borowskiego oraz Frelichowskiego i opuszcza kwaterę w Bydgoszczu. Patrząc na serię zdjęć Borowski wysnuje wniosek, że towarzystwo popija denaturat z sokiem wiśniowym. 17:44, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

krzyczącykrzyczący

0 1

Jasiu dorobił się sporego mięśnia piwnego 07:45, 11.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

spokospoko

1 0

widziałeś muskuł Frelichowskiego? 10:47, 11.01.2019


© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone