Zamknij
REKLAMA

Pałace w Ostromecku jeszcze w zimowej scenerii

08:54, 06.02.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. FlyFoto.PRO

Platforma firmy FlyFoto.PRO w poszukiwaniu zimy odbyła rekonesans nad pałacami w Ostromecku. Poza miastem jest jej zdecydowanie więcej!

Operator  firmy FlyFoto.PRO skierował latającą platformę nad pałace w Ostromecku i zarejestrował tam śnieżną biel. Wiadomo, za miastem, gdy nadchodzi odwilż, zima trzyma dłużej. W mieście jest więcej szarości, a tam jak na zimowej pocztówce - biało.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

robertrobert

9 0

Jak zwykle wszystkie co wartościowe w regionie i województwie kujawsko - pomorskim jest po-niemieckie. Poznałem na tyle to województwo że już mam automatyczne rozpoznanawanie architetkury poniemieckiej. Wszystkie linie kolejowe w regionie zbudowane przez niemców. W w większości małych miasteczek w tym regionie 90% zabudowy stanowią poniemieckie obiekty, a w urzędach tych miast nie istnieją żadne dokumenty sprzed 1950 r. Ale okłamuje się mieszkańców że te tereny są rdzennie polskie. Prawda jest taka że Polacy ukradli Niemcom po traktacie wersalskim pomorze nadwiślańskie, to sprowokowało do wojny. I nie siejcie propagandy jak w szkolnych podręcznikach, że Toruń czy Bydgoszcz to Polskie miasta. Owszem zamieszkiwali je częściowo obywatele polscy, ale to nie byli słowianie tylko z polonizowani germanie. W spadku po niemcach są nawet bydgoskie firmy jak PESA(dawne zakłady remontu kolei wschodniej), zachem i park przemysłowy(dawe dagfabrik), czy romet(dawnie niemiecka firma produkująca rowery). Od czasu przesiedleń Niemców w regionie nie doszło do prakrycznie żadnych zmian, komuna pobudowała bloki, potem po jej upadku i wstąpieniu do UE(którą rządzą Niemcy) zaczeła odbudowywać się w tym regionie infrastruktura. Osobiście wolałbym żyć w państwie pruskim, nauczyłbym się języka który bardziej przydaje się na świecie do robionie kariery(niemiecki), choć angielski też znam, prawo było by respektowane, a moje dzieci miały by lepszą przyszłośc, i nie musiały by oglądać tych post komuchów. 07:47, 07.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

krzysztofkrzysztof

2 0

Dokładnie tak, wystarczy spojrzeć co Polacy zrobili z cmentarzem Niemieckim w parku Witosa w Bydgoszczy, który był dowodem na to że w Bydgoszczy od wieków mieszkali Niemcy, nawet w czasach Kazimierza Wielkiego to byli spolonizowani Niemcy, i na tym cmentarzu były dowody na to. W 1927 roku polskie władze wystąpiły z inicjatywą likwidacji cmentarza, argumentując to znacznym zmniejszeniem liczby ewangelików w mieście, chęcią przebudowy okolicznych ulic oraz względami sanitarnymi. Odpowiednia decyzja likwidacyjna magistratu została jednak zaskarżona do Najwyższego Trybunału Administracyjnego, który orzeczeniem z 1934 r. uchylił postanowienie władz miejskich[3].

Po wyzwoleniu Bydgoszczy spod okupacji hitlerowskiej w 1945 roku, stary cmentarz został zamknięty, a dla ewangelików przeznaczono kwatery na cmentarzu ewangelicko-augsburskim przy ul. Zaświat[2]. Likwidację cmentarza przeprowadzono w latach 1951-1952[4]. Ostatnia ekshumacja pozostałości kostnych na cmentarz przy ul. Zaświat odbyła się w 1956 r. 07:44, 08.02.2019


REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone