Zamknij
REKLAMA

Psie piękności na wystawie w Myślęcinku

20:19, 12.02.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj

W dniach 16-17 lutego blisko 3000 psich piękności 200 ras opanuje hale Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego.

W weekend (16-17 lutego) Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze w Myślęcinku gościć będzie blisko 3000 psich piękności 200 ras. Na wystawach psów rasowych „Walentynkowa” i „Nocna” będzie można zobaczyć przedstawicieli wszystkich 10 grup FCI (Międzynarodowej Federacji Kynologicznej) oraz rasy nowe,  jeszcze nieuznane, w tym polskiego spaniela myśliwskiego.

Zaprezentują się m.in. owczarki niemieckie, szetlandzkie po psy gończe i posokowce, retrievery, buldogi angielskie i chihuahua.  Wystawie towarzyszyć będzie wystawa specjalistyczna jamników, na której zobaczyć będzie można wszystkie 9 ras jamników, od króliczych po standardowe.

W każdym dniu zaplanowane jest sędziowanie kilku grup FCI. W sobotę zobaczymy na wystawie "Walentynkowej" psy z grupy II FCI (pinczery i sznaucery, molosy, szwajcarskie psy górskie i do bydła), grupy VIII FCI (aportery, płochacze i psy dowodne – w tym spaniele i retrievery), grupy IX FCI (psy ozdobne i do towarzystwa). Wrażenie zrobią również psy sekcji agility. Miłośnicy psów zobaczyć będą mogli również nowe, jeszcze nie do końca uznane rasy, w tym polskiego spaniela myśliwskiego.

W godzinach wieczornych (19.00-0.30) zobaczymy przedstawicieli wszystkich dziesięciu grup FCI na IX Nocnej Wystawie Psów Rasowych.

Niedziela to kolejny dzień wystaw i pokazów. Na wystawie "Walentynkowej" prezentować się będą psy z grup: I - owczarki i inne psy pasterskie, z wyłączeniem szwajcarskich psów do bydła, III - teriery, IV - jamniki, V - szpice i psy w typie pierwotnym, VI – gończe i posokowce, VII – wyżły, X – charty. Odbędzie się też prezentacja rasy silnie związanej z naszym regionem – polskiego owczarka nizinnego, w skrócie nazywanego PONem.

Zwiedzający jak i wystawcy  będą mogli skorzystać z obecności dystrybutorów specjalistycznych karm i akcesoriów dla zwierząt. Będzie można kupić dla swojego pupila smycz, szelki, zabawki lub karmę, konsultując się ze specjalistą, natomiast dla siebie pamiątkę lub biżuterię z psem.

W sobotę i niedzielę odbędzie się zbiórka na rzecz zwierząt bezdomnych ze schroniska na Osowej Górze.

Prezentacje i ocena psów wystawy „Walentynkowej” rozpoczną się w sobotę o godzinie 10.00, zakończą finałami o 15.00. Następnie podziwiać będzie można psy wystawy „Nocnej” - od godz. 19.00 do północy. W niedzielę dalsza część wystawy „Walentynkowej” - w godz. 10.00 - 16.00.

Na wystawach psy będą oceniane przez 22 sędziów nie tylko z Polski, ale również ze Słowacji Węgier, Rosji.

Bilety wstępu do nabycia w miejscu wystawy wyłącznie za gotówkę, w cenach:

- młodzież w wieku 12-18 lat                          - 10 zł

- emeryci i renciści                                       - 10 zł

- osoby niepełnosprawne                               - 10 zł

- opiekunowie osób niepełnosprawnych           - 10 zł

- dorośli                                                        - 15 zł

- dzieci do lat 11 - bezpłatnie

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

KoloKolo

4 1

Można się spodziewać tłumów patrząc po cenach biletów. Hehehe 22:07, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanJan

3 0

Zapewne będą tłumy tak samo jak np. na mistrzostwach siatkarzy. Wywindowali sobie ceny za bilety nie wiadomo ile i później pustki na hali, normalnie wstyd. 22:26, 14.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZA DROGOZA DROGO

1 0

DWIE OSOBY 30ZŁ -STRASZNIE DROGO. 09:27, 17.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone