Zamknij
REKLAMA

Bydgoskie szkoły ponadpodstawowe przyjmą we wrześniu podwójną liczbę uczniów!

13:19, 11.02.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Młodzież jednej z najlepszych szkół w kraju, Technikum Elektronicznego w Bydgoszczy. Fot. (jn)

Około 7 tys. uczniów ubiegać się będzie o przyjęcie do liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół na rok szkolny 2019/2020. To dwukrotnie więcej niż w poprzednim roku, dlatego niemal wszystkie szkoły otworzą podwójne klasy pierwsze.

Rekrutacja młodzieży do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020 będzie wyjątkowa. O przyjęcie do liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia po raz ostatni ubiegać się będą absolwenci 3-letniego gimnazjum i po raz pierwszy absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej. Prowadzone będą dla nich osobne procesy naborowe.

Z analizy danych demograficznych wynika, że w procesie rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez miasto weźmie udział ponad dwukrotnie większa liczba osób niż rok wcześniej. Obecnie w oddziałach klasy trzeciej miejskich gimnazjów uczy się 2594 uczniów (o 113 więcej niż rok wcześniej), a w oddziałach klasy ósmej szkół podstawowych 2765 uczniów. Tradycyjnie, do bydgoskich szkół zgłasza się też duża grupa młodzieży spoza miasta. W br. szkolnym stanowi ona ponad 43% wszystkich uczniów przyjętych do klasy pierwszej.

Uwzględniając powyższe okoliczności, w roku szkolnym 2019/2020 Bydgoszcz powinna przygotować się do przyjęcia ok. 7000 uczniów. W związku z tym miasto planuje utworzenie co najmniej podwójnej liczby klas pierwszych w liceach, technikach i szkołach branżowych. Wszystkie licea ogólnokształcące, szkoły branżowe oraz większość techników mają odpowiednie warunki lokalowe i otworzą podwójną liczbę klas I - co najmniej tyle oddziałów klas I co w obecnym roku - zarówno dla absolwentów gimnazjów, jak i absolwentów szkół podstawowych (przykładowo liceum mające obecnie 6 klas pierwszych, utworzy za rok 12 klas:  6 dla uczniów klas III gimnazjów i 6 klas dla uczniów klas VIII szkół podstawowych.)

Urząd Miasta Bydgoszczy zapewnia, że sieć szkół ponadpodstawowych w naszym mieście będzie tak przygotowana, że pozwoli znaleźć miejsce każdemu chętnemu uczniowi, nie ograniczając możliwości nauki nawet w najbardziej obleganych szkołach.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

MonaMona

5 5

To jest tak jak kre tyni biorą się za jakąś reformę. 16:49, 11.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone