Zamknij
REKLAMA

Co się stanie z kłódkami z mostu zakochanych? 14 lutego rozpocznie się głosowanie...

13:49, 12.02.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

W walentynki rozpocznie się głosowanie, w którym mieszkańcy wybiorą koncepcję zagospodarowania kłódek z mostu zakochanych.

Łukasz Krupa, dyrektor Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą oraz Maciej Bakalarczyk, menedżer śródmieścia na początku roku zapowiedzieli, że kłódki zakochanych z mostu Jana Kiepury przy Operze Nova zostaną zagospodarowane w nowym miejscu. Rada ds. Estetyki Miasta wskazała bulwary przy Starym Porcie, okolice Pałacu Lloyda, a także skwer przy bulwarach przy moście Bernardyńskim na możliwą ich lokalizację. W jakiej formie miałyby kłódki w nowym miejscu zaistnieć, miał o tym zdecydować konkurs zorganizowany przez Urząd Miasta Bydgoszczy.

Termin składania prac konkursowych upłynął 8 lutego 2019 r. Wpłynęło 41 prac zawierających koncepcje nowej instalacji. 28 z nich spełniło wymagania formalne i zostało poddane wstępnej ocenie komisji konkursowej. Zostały odrzucone te projekty, które odbiegały od założeń konkursowych pod względem wizualnym i artystycznym oraz były niemożliwe do realizacji z przyczyn technicznych. Przy wyborze prac do dalszego etapu konkursu członkowie komisji kierowali się głównie założeniem, aby nowa instalacja była niezależną konstrukcją, niezwiązaną z konkretną, istniejącą zabudową. Liczyły się także walory wizualne i możliwości realizacyjne.

Po selekcji komisja konkursowa wytypowała osiem koncepcji, które wezmą udział w głosowaniu internetowym na stronie www.bydgoszcz.pl. Głosowanie ruszy w walentynki (14 lutego) i potrwa do końca miesiąca. Mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli zdecydować, jakie prace przejdą do ostatniego etapu i wybiorą pięć ich zdaniem najciekawszych prac. Spośród nich komisja wybierze zwycięską koncepcję.

Decyzja o ostatecznej lokalizacji instalacji zapadnie po zakończeniu konkursu. Zwycięzca zostanie wskazany do 15 marca. Nagroda dla zwycięzcy to 5 tys. zł.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

ściema ,że mieszkańcściema ,że mieszkańc

6 1

to wielka komisyja decyduje ,że tylko kilka z nadesłanych kilkudziesięciu projektów wskażą do głosowania .A tak na marginesie czy warto stary zardzewiały złom ponownie wieszać . Na pewno 3/4 właścicieli zawieszonych kłódek już dawno się odkochało. 17:32, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BydgoszczaninBydgoszczanin

2 1

Kolejna konsultacja typu ściema, do wyboru dano 8 z 28 a na dodatek, bydgoszczanie nie mają prawa wybrania tej jedynej, a jedynie prawo do odrzucenia 3. 10:36, 14.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone