Zamknij
REKLAMA

Rozpoczęły się wyburzenia pod przebudowę ulicy Kujawskiej

11:59, 19.02.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Rozpoczęły się wyburzenia kamienic przy ulicy Toruńskiej, które znajdują się w linii budowy tramwaju w ulicy Kujawskiej.

Dzisiaj od rana w pierwszej kolejności zburzone zostały przybudówki przylegające do kamienic przy ul. Toruńskiej 4 i 6. W godzinach przedpołudniowych nastąpiła przerwa w wyburzeniach, ale Zarząd Dróg zapowiada, że w ciągu dnia będą rozbierane kamienice.

Została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Na odcinku ulicy  Toruńskiej od ronda Bernardyńskiego w kierunku wschodnim wyłączony został z ruchu jeden pas jezdni ze względu na konieczność zachowania bezpieczeństwa podczas prowadzonych wyburzeń. 

Po zakończeniu wyburzeń przy ulicy Toruńskiej, ekipa przeniesie się tuż za rondo Kujawskie, żeby wyburzyć nieruchomości znajdujące się między dwiema jezdniami tuż przed stacją benzynową (Kujawska 53-61). Po uporządkowaniu terenu, powstanie w tym miejscu tymczasowe zaplecze budowy.
---------------------

Przebudowa ulicy Kujawskiej zakłada budowę nowego torowiska tramwajowego i drugiej jezdni na odcinku od ronda Kujawskiego do ronda Bernardyńskiego. Oba ronda oraz drogi dojazdowe zostaną zmodernizowane. Ul. Bernardyńska przebudowana zostanie od ronda Bernardyńskiego do mostu. Wraz z nią wytyczony zostanie układ ścieżek i chodników połączony z traktami spacerowo-rowerowymi na nabrzeżu Brdy. Od strony zachodniej trakty zostaną przebudowane do placu Kościeleckich. Ciąg - Wały Jagiellońskie –Toruńska będzie rozbudowany do dwóch jezdni, od ul Długiej do ul. Babia Wieś. Rondo Kujawskie, ze względu na konieczność zmniejszenia pochylenia linii tramwajowej, zostanie obniżone.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

GOŚĆGOŚĆ

11 1

I znowu nieprawidłowości,

https://www.bip.bydgoszcz.uw.gov.pl/files/kontrole/1611.8-wystapienie_pokontrolne-wsse_w_bydgoszczy-2018_r_002.pdf
15:42, 19.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Kłamiesz gościuKłamiesz gościu

1 2

403 Forbidden 17:57, 19.02.2019


© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone