Zamknij
REKLAMA

Bydgoszcz na szarym końcu w modowym rankingu miast

13:12, 12.03.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. (jn)

Nowy modowy ranking dziesięciu największych polskich miast znajduje się na blogu Galerii Marek. Bydgoszcz, niestety, sklasyfikowana została na ostatnim miejscu.

W którym polskim mieście odbywa się najwięcej modowych imprez? Gdzie nad Wisłą swoje talenty mogą rozwijać młodzi projektanci? Odpowiedzi czekają w modowym rankingu największych polskich miast, opracowanym przez Galerię Marek.

By wyłonić polską stolicę mody, w swoim przeglądzie GaleriaMarek.pl wzięła pod lupę m.in. kalendarz pokazów mody, warsztatów i spotkań, szkoły i uczelnie związane z modą, oryginalne butiki i showroomy oraz najpopularniejszych lokalnych influencerów i projektantów w dziesięciu największych miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Bydgoszczy, Lublinie i Białymstoku.

Tytuł powędrował do Warszawy, która zwyciężyła w czterech z sześciu kategorii przeglądu. To właśnie tam każdego roku odbywa się najwięcej modowych wydarzeń, tam też najłatwiej znaleźć alternatywę dla popularnych sieciówek – w jednym z blisko stu showroomów i concept store’ów.

Na drugim miejscu znalazł się Kraków, który ma najlepszą w całej Polsce ofertę edukacyjną dla adeptów mody. To zasługa prestiżowej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, jedynej w Polsce szkoły nagrodzonej prestiżową Złotą Nitką za osiągnięcia w kształceniu projektantów. Podium rankingu Galerii Marek zamyka Wrocław, mogący pochwalić się jednym z najciekawszych kalendarzy wydarzeń modowych w kraju.

Bydgoszcz zajęła ostatnie miejsce w zestawieniu opracowanym przez GalerięMarek.pl. O ostatniej pozycji miasta zadecydował przede wszystkim słaby wynik w jednej z dwóch najważniejszych kategorii zestawienia. GaleriaMarek.pl odnalazła w Bydgoszczy zaledwie sześć oryginalnych butików, showroomów i concept store’ów. Mieszkańcy są zatem skazani na odzież z sieciówek – nowe trendy szybciej odnajdą w internecie, niż na bydgoskich ulicach.

Moda w Bydgoszczy potrafi być jednak na wyciągnięcie ręki, choćby za sprawą takich wydarzeń jak pokaz zimowej kolekcji Olgi Jahr na Jatkach. To jedna z najbardziej wyrazistych pozycji w modowym kalendarzu miasta, na jakie zwraca uwagę Galeria Marek. W tej kategorii Bydgoszcz również nie wypada najlepiej, plasując się na przedostatnim miejscu.

Modowy ranking miast wg Galerii Marek:

1. Warszawa (117 pkt.)
2. Kraków (99 pkt.)
3. Wrocław (95 pkt.)
4. Poznań (91 pkt.)
5. Łódź (89 pkt.)
6. Szczecin (61 pkt.)
7. Gdańsk (53 pkt.)
8. Lublin (47 pkt.)
9. Białystok (42 pkt.)
10. Bydgoszcz (30 pkt.)

Szczegółowe omówienie wyników rankingu oraz modowy raport z każdego z dziesięciu największych miast Polski znajduje się na blogu Galerii Marek: https://galeriamarek.pl/blog/modowy-ranking-miast

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

AlaAla

12 4

Bo tutaj szyku zadaje pan Bruski i spólka.szaro buro i ponuro. 22:17, 12.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WosWos

6 7

A co to za ranking ? Ktoś tam u was siedzi i szuka dniami i nocami jakieś rankingi by coś ?strasznego ? znaleźć . A jak w rankingu noszenia brązowych butów ? Czystych paznokci ? 09:53, 13.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leonard BorowskiLeonard Borowski

1 3

Moja żona była piękna i jurna, wielu kumpli to potwierdzało, ale mnie rzuciła. 20:12, 13.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

I I

3 1

dobrze, bo teraz się męczy z pedałem Hetzigiem. 20:46, 13.03.2019


@I@I

1 3

Twoje skryte marzenie? 22:28, 13.03.2019


ZenZen

2 0

Jakie elyytyyy taka prowincja .... 20:05, 15.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone