Zamknij
REKLAMA

Ustawiał przetargi na sprzęt medyczny dla szpitala wojskowego. Korupcją zajęło się CBA

13:36, 12.04.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. (jn)

Pracownik pionu zamówień publicznych szpitala wojskowego w Bydgoszczy został  zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i Żandarmerię Wojskową pod zarzutem korupcji.

Agenci bydgoskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego we współpracy z miejscowym Oddziałem Żandarmerii Wojskowej zatrzymali pracownika szpitala wojskowego w Bydgoszczy. Mężczyzna był jedną z osób odpowiedzialnych za przygotowanie i przeprowadzenie zamówień publicznych placówki. Został zatrzymany w chwilę po przyjęciu 20 tys. zł łapówki.

Ustalenia śledczych wskazują, że w zamian za korzyści majątkowe referent ds. zakupu sprzętu medycznego pomagał zaprzyjaźnionym firmom w uzyskaniu zleceń na realizację dostaw sprzętu medycznego.

Funkcjonariusze przeszukali miejsce pracy i zamieszkania zatrzymanego. Zabezpieczono gotówkę w wysokości ok. 100 tys. złotych, złoto, dokumentację oraz sprzęt elektroniczny znacznej wartości.

Zgromadzone w sprawie materiały zostały przekazane do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

/źródło: CBA/

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

Leonard BorowskiLeonard Borowski

13 0

Złodziejstwo jest niemal wszędzie tam, gdzie w grę wchodzą pieniądze nas podatników. Wiele osób mających wpływ na wydawanie publicznych pieniędzy, jest wprost ZDEMORALZIOWANYCH. Pierwszy przykład z brzegu, to niegospodarność na wielką skalę w wykonaniu rządzących np. w ratuszu czy w Fordońskiej Spółdzielczej Mafii. Otwarcie wspieranych przez tzw. organy ścigania i tzw. sądy... To co się dzieje w tych instytucjach, to kompletna degrengolada. Niegospodarne "rozdawnictwo" mienia bezczelnie okradanych, to niestety rzeczywistość. 14:52, 12.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do kompletudo kompletu

2 1

dodaj,,super urząd,, ustawiajacy wydatki PO uważaniu ( patrz liczne statystyki ) czyli Toruniowi ( niemal ) wszystko a innym ochłapy !!! 17:44, 12.04.2019


© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone